Közéleti hírek


/ 2019.04.09. 11:16:00 |

SZÉP Délelőtt a Városházán - érzékenyítő programokat szerveztek

Egy "SZÉP Délelőttöt" tölthettek együtt a résztvevők kedden a Városháza Dísztermében, ahol a Székesfehérvári Érzékenyítő Programot és az abban dolgozó szervezeteket is megismerhették a résztvevők. Több személyes példán keresztül kaphattak segítséget a fogyatékkal élők vagy családtagjaik, hogyan lehet teljes, boldog életet élni.
/ 2019.04.09. 08:15:00 |

Lelki készület a pápalátogatásra Dobszay Benedek OFM, ferences tartományfőnökkel

Április 11-én, csütörtökön 17.30 órakor kezdődik - a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus felkészülési évének jegyében - Fr. Dobszay Benedek OFM, ferences tartományfőnök „Otthonunk az Egyház?! - lelki készület a csíksomlyói pápalátogatásra” című előadása a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban. A belépés díjtalan, szeretettel várják az érdeklődőket.
/ 2019.04.09. 07:23:38 |

Több mint tízezer négyzetméternyi útburkolati jelet festenek újra

Hamarosan befejeződik Székesfehérváron az útburkolati jelek felújító festése a városi tulajdonban lévő utakon. Évről-évre szükséges az útburkolati jelek felújító festése a forgalom biztonsága, illetve a balesetveszély csökkentése érdekében.
/ 2019.04.08. 19:39:57 |

Lakossági fórum a Szedreskerten - komplex városrészi rehabilitáció fejeződött be

Hétfőn kora este tartottak lakossági fórumot tartottak a Vörösmarty Általános Iskolában a Szedreskerten élőknek. Az utóbbi majd egy évtized alatt, a Szedreskert és környéke egy teljes városrész-rehabilitáción ment keresztül kezdve a volt Vidámpark területével, a Bregyó megújulásával, a Ligetsor felújításával, a Csónakázó-tó kotrásával és a lakótelepen történt megannyi beruházással.
/ 2019.04.08. 12:48:35 |

Az Alba Ipari Zónában tették le a Katolikus Karitász fehérvári logisztikai központjának alapkövét

Hétfőn délelőtt tetették le a Katolikus Karitász székesfehérvári logisztikai központjának alapkövét, az Alba Ipari Zónában. Egy új, 890 négyzetméteres csarnokból a segélyszervezet a nyugati országrészt fogja ellátni. A raktárban 330-340 raklap helyezhető el, amely 250 tonna élelmiszer tárolására alkalmas.
/ 2019.04.08. 07:18:00 |

Hétfő reggeltől várják a húsvéti adományokat az Öreghegyi Közösségi Házban

Húsvéti adománygyűjtő akciót hirdettek az Öreghegyi Közösségi Házban április 8. és április 12. között. Lakossági felajánlásokat várnak, amit a Szegényeket Támogató Alapítvány oszt majd szét a rászorulók között. Kérnek mindenkit, aki megteheti, hogy háztartásában feleslegessé vált, de még használható tárgyak felajánlásával segítse a fehérvári rászoruló családok hétköznapjainak és Húsvétjának szebbé tételét.
/ 2019.04.08. 06:07:00 |

Fókuszban a választókerületek - Városközpont – észak

A kettes számú választókörzet, hivatalos nevén Városközpont-Észak, három egymáshoz meglehetősen lazán kapcsolódó területet foglal magában: a Mancz János utcától a Kígyó utcáig tartó lakótelepet, az Ybl Miklós utca környékét valamint a Liget sort, Szedreskert egy részét.
/ 2019.04.07. 14:11:11 |

„Isten krisztusi emberré akar csiszolni” - az Öreghegyi templomban ünnepelték az Eucharisztiát

Áprilisban az Öreghegyi Magyarok Nagyasszonya templomban gyűltek össze a székesfehérvári hívek, hogy kifejezzék a közös imádságba vetett hitüket, az Oltáriszentség iránti tiszteletüket a hagyományos elsőcsütörtöki imaalkalmon. A fehérvári papok és hívek a közelgő Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusért, a hazáért, az egyházmegyéért, a betegekért, az üldözést szenvedett keresztényekért, valamint új papi hivatásokért fohászkodtak Spányi Antal megyés püspök vezetésével.
/ 2019.04.07. 08:08:47 |

Emléktáblát avattak a Don-kanyar kápolna létrehozóinak tiszteletére

Emléktáblát avattak azok tiszteletére, aki megálmodták és anyagi hozzájárulásukkal, munkájukkal támogatták a Don-kanyar Emlékkápolna felépítését. A pákozdi Mészeg-hegyen a Doni Bajtársi és Kegyeleti Szövetség tagjai gyűltek össze, hogy részvételükkel köszönetüket fejezzék ki az emlékhely létrehozóinak 
/ 2019.04.06. 13:05:00 |

Játékok, daltanulás, séta és tanácsadás is volt az Autizmus Világnapján a Zöld Alma Központban

Az Autizmus Világnapja alkalmából változatos programokkal várták a családokat a Zöld Alma Diagnosztikai és Fejlesztő Központban szombaton, ahol a résztvevőket különféle játékokkal, ugrálóvárral és tízóraival várták, valamint az Autizmus-dalt (Ne add fel!) is megtanulták. A világnap jegyében kék lufikat osztottak, majd elsétáltak a közeli Túrózsáki Úti Szabadidőközponthoz, ahol ingyenes tanácsadással és mozgásos programokkal is kedveskedtek kicsiknek és nagyobbaknak egyaránt.