-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
A közszolgáltatásban dolgozók elismerésére várják a javaslatokat
A felhívás részleteit sajtótájékoztatón ismertette Róth Péter, Székesfehérvár Megyei Jogú Város alpolgármestere, Németh László, az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért elnöke és Domokos Tamás kuratóriumi tag.
A helyi közösségért elkötelezett civil szervezetként az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért erős hiányát érezte annak, hogy a civil társadalom elismerje a közszolgáltatásokban dolgozók civilekért végzett munkáját. Ezért kezdeményezte 2017-ben az alapítvány, hogy elismerő oklevéllel fejezze ki mindezt. Az elismerést olyan magánszemély kaphatja, aki legalább öt éve dolgozik állami, önkormányzati intézménynél, szervezetnél vagy többségi önkormányzati tulajdonú vállalkozásnál.
Ez egy civil kezdeményezés és elismerés azoknak, akik a közszolgálatban tevékenykednek és egy olyan társadalmi csoportot ismer el, melynek nélkülözhetetlen a munkája a város közösségében - mondta Róth Péter Fehérvár alpolgármestere. Kiemelte, hogy a város mindennapi életét teszi könnyebbé a munkájuk és köszönet a civil szervezeteknek és azoknak a fehérváriaknak, akik jelöléseket tesznek, hogy elismerhessük ezt a fontos tevékenységet.
2017-ben döntöttünk úgy, hogy megalapítjuk ezt a díjat, amit olyan emberek kaphatnak meg, akik öt éve a közszolgálatban dolgoznak és segítik a civil szervezetek munkáját, hiszen nélkülük a civilek nem tudnának működni – emelte ki az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért elnöke Németh László. „Számunkra nagyon fontos, hogy elismerjük azok az emberek, akik a köztelező munkájukon felül segítik a civil szervezetek munkáját. Szeretnénk megkérni a fehérváriakat, hogy javasoljanak olyan személyeket, akiket szeretnének e kitüntetésben részesíteni. Bízom abban, hogy idén is sok jelölés érkezik majd és ne csak férfiakat, nőket is jelöljenek a díjra!”
A civilek nem tudnak működni a közszféra és a vállalkozói szféra együttműködése nélkül – mondta Domokos Tamás az Alapítvány a Székesfehérvári Fogyasztóvédelemért kuratóriumi tagja. „Az önkormányzati cégekkel való együttműködés általában egyirányú, hiszen a közszféra támogatásával a civilek végzik a munkájukat a köz érdekében. Gyakorlatiklag ilyen típusú elismerés eddig nem létezett, ami a díj megalapítására sarkallt minket. A legfontosabb üzenet, hogy mindenkinek a hozzáállásában, munkájában meg lehet találni azt az erényt, ami előre viszi az ügyeket. Persze mindenki elvégzi a munkáját, de ha nem tesszük bele a szívünket lelkünket, akkor nem lesz igazi a közösség.”
Évente maximum három fő részére adományozható az oklevél, javaslatot bárki tehet az alapítvány e-mail címén (fogyvedalap@gmail.com) 2019. augusztus 20-ig.
Az okleveleket szeptemberben, a Székesfehérvári Civil Napon adják át a jutalmazottaknak.
2017-ben elismerésben részesült:
- Szauter Ákos, a Széphő Zrt. vezérigazgatója
- Tisztl Henrik, a Család- és Gyermekjóléti Központ vezetője
- Ulcz Miklós, a Fejér Megyei Kormányhivatal, Székesfehérvári Járási Hivatal munkatársa
2018-ban elismerésben részesült:
- Zsabka Attila, a Kríziskezelő Központ igazgatója
- Kincses Zsolt Dávid, a székesfehérvári Polgármesteri Hivatal Hatósági Főosztályának főosztályvezetője
- Schéda Zoltán, szerkesztő-műsorvezető