Sporthírek

/ 2024.10.20. 20:00:47 |

Elmaradt a meglepetés az Üllői úton - két gólos Fradi győzelem a Vidi ellen

A hazai pályán jóval esélyesebb Ferencváros 2-0 arányban győzte le a Vidit az Üllői úton. Mindkét Fradi gólban benne volt Serafimov, az első félidőben Kady passzába ért bele rosszul, így a labda Saldanha elé került, aki nem kegyelmezett, a második félidőben pedig szintén ő kezezett a 16-oson belül, amiért 11-est ítélt a bíró. Ferencváros - Fehérvár FC 2-0 (1-0)
/ 2024.10.20. 19:00:47 |

Az idei hatodik győzelem - Linzben nyert a Hydro Fehérvár AV19

A Hydro Fehérvár AV19 3-1-re győzött a Linz otthonában az osztrák jégkorongliga (ICEHL) alapszakaszának vasárnapi játéknapján. A székesfehérvári együttes kilencedik találkozóján a hatodik sikerét aratta, 18 pontjával pillanatnyilag a harmadik helyen áll.
Black Wings Linz - Hydro Fehérvár AV19 1-3 (0-1, 0-2, 1-0)
/ 2024.10.20. 15:49:26 |

Születőben az új hagyomány Feketehegyen – először rendezték meg a városrészi focikupát

Első alkalommal, hagyományteremtő szándékkal rendezték meg a Feketehegyi Sportnapot és Labdarúgótornát vasárnap a Bébic utcai sportpályán. Az eseményen számos kísérőprogram is várta a csapatokat és a családokat. A szervezők célja, hogy egy új hagyományt teremtsenek a programmal, ahol a városrész minden tagja jól érezheti magát.
/ 2024.10.19. 19:27:01 |

Két vesztes bajnoki után ismét nyert az Alba - Vojvodáék öt ponttal verték a ZTE-t

A szoros első negyedet még két ponttal az Alba vitte, de a másodikat a Zalaegerszeg nyerte hét ponttal, így a félidőben öttel álltak jobban a zalaiak. A harmadik negyedben fordított a székesfehérvári csapat, a hajra igazán izgalmasra sikeredett, és bár a negyedik negyedben is volt esélye a vendégeknek, a végén nem remegtek meg Vojvoda Dávidék.
Alba Fehérvár - Zalakerámia ZTE KK 97-92 (27-25, 17-24, 25-17, 28-26)
/ 2024.10.19. 18:34:33 |

Kovács Ferenc mesteredző emlékére szervezték az idei futsal Diákolimpia városi döntőjét

A Videoton FC örökös tiszteletbeli elnökének, Kovács Ferenc mesteredzőnek az emlékére szervezték a futsal városi Diákolimpia IV. korcsoport teremlabdarúgás idei székesfehérvári döntőjét a Sóstón.
/ 2024.10.18. 21:37:05 |

Tükörsimán győzött hazai pályán a Volán a Pustertal ellen

A Hydro Fehérvár AV19 az osztrák hokiligában a tabellán közvetlenül mögötte álló Pustertal Wölfét fogadta pénteken. A Volán már az első harmadban kétgólos előnyre tett szert, végül pedig 6–1-re nyert.
Hydro Fehérvár AV19 – Pustertal Wölfe 6–1 (3–1, 1–0, 2–0)
/ 2024.10.16. 11:44:17 |

Elhunyt Jaczó Jenő testnevelő tanár, röplabda edző

Jaczó Jenő testnevelő tanár, a Bugát Pál Technikum korábbi testnevelője és röplabda edző hosszú betegség után 2024. szeptember 27-én 73 éves korában hunyt el.
/ 2024.10.16. 07:49:34 |

Férfi kosárlabda EK - kikapott az Alba Franciaországban

Az Alba Fehérvár 104-73-ra kikapott a francia Le Portel vendégeként kedden a férfi kosárlabda Európa Kupa második fordulójában. A székesfehérvári csapat egy-egy győzelemmel és vereséggel a csoportja második helyéről várják a folytatást. Az Alba egy hét múlva az észt Tallinnhoz látogat.
Le Portel - Alba Fehérvár 104-73 (23-24, 25-20, 27-18, 29-11)
/ 2024.10.15. 21:36:37 |

Nem sikerült kiharcolni a továbbjutás - 5-2-re kikaptunk a címvédő otthonában

Pont nélkül fejezte be a jégkorong Bajnokok Ligája-sorozatot a Hydro Fehérvár AV19, miután az alapszakasz utolsó, hatodik fordulójában 5-2-re kikapott a címvédő svájci Geneve-Servette csapatától. A szép eredmények ellenére a csapatnak így sajnos nem sikerült kiharcolni a playoff-továbbjutást.
Hydro Fehérvár AV19 - Geneve-Servette (svájci) 2-5 (1-0, 0-2, 1-3)
/ 2024.10.15. 08:21:16 |

Tizenkét ARAK érem a szezonzáró Ügyességi és Gátfutó Csapatbajnokságon

A fehérváriak öt arany és hét ezüstérmet nyertek a nyíregyházi pályaszezont záró eseményén. A legfiatalabbak Pápán halmozták az érmeket. A verseny nemcsak a dobogós helyezésekről szólt, hanem számos egyéni csúcs is megdőlt, ami bizonyítja a csapat folyamatos fejlődését és kitartását. A fiatal atléták motiváltak, és mindenki a legjobbat hozta ki magából, ami igazán látványos eredményekhez vezetett.
/ 2024.10.14. 16:07:12 |

Átmeneti változások léptek életbe a Nyitott Tornatermek programban

Október 14-től átmenetileg szünetel hétvégenként a Nyitott Tornatermek program, a mozogni vágyók csak hétköznapokon vehetik igénybe az ingyenes lehetőségeket. Az őszi vakáció ideje alatt is ideiglenesen leáll, majd november 4-től újraindul a sokak által igénybe vett és kedvelt foglalkozások sora.
/ 2024.10.14. 08:26:11 |

Második győzelmét is bezsebelte a MÁV Előre Foxconn férfi csapata

A MÁV Előre Foxconn fiai október 13-án a MEAFC-Peka Bau csapata ellen játszották második bajnoki mérkőzésüket, ahol vesztett szettek nélkül, ismét átütő győzelmet arattak.  MEAFC-Peka Bau - MÁV Előre Foxconn 0-3
/ 2024.10.13. 08:46:51 |

Nyíregyházán maradt alul a MÁV Előre női csapata

Szombaton újabb Extraliga mérkőzések várt a MÁV Előre Foxconn női csapatára és bár az első szettet megnyerték, végül 3-1-es vereséggel távoztak Szabolcs-Szatmár megyéből a fehérvári lányok.
/ 2024.10.12. 20:43:22 |

Második idegenbeli meccsét is elvesztette a bajnokságban az Alba Fehérvár

Második idegenbeli mérkőzését is elveszítette a bajnokságban az Alba Fehérvár, a csapat nem játszott jól az NKA Universitas Pécs otthonában, és kevés pontot szerezve maradt alul. NKA UNIVERSITAS PÉCS–ALBA FEHÉRVÁR 79–70 (19–21, 19–22, 18–9, 23–18)
/ 2024.10.12. 20:24:52 |

Volán győzelem az ICEHL-ben az Asiago ellen

Hydro Fehérvár AV19 a MET MET Arénában aratott magabiztos győzelmet az Asiago ellen, a győzelemhez kellettek a kapusbravúrok is, Horváth Dominik kiváló formában védte a Volán hálóját. A Hydro Fehérvár AV19 győzelmével újra a top6-ba került a tabellán.
Hydro Fehérvár AV19–Asiago 4-1