Sporthírek

/ 2018.11.18. 19:53:47 |

Székesfehérváron is nyert a MÁV Előre az SZESE ellen

Helyenként szoros mérkőzésen nyert a MÁV Előre SC a SZESE Győr ellen az NB I-es férfi röplabda-bajnokság soros játéknapján. Németh Ödön csapata az első szett első felében és a harmadikban megizzadt, végül azonban 3:0-val behúzta a kötelezőnek is mondható hazai győzelmet.
Férfi NB I, A csoport, 7. forduló:
MÁV Előre SC – SZESE Győr 3:0 (19, 13, 23)

/ 2018.11.18. 18:50:00 |

Jobban triplázott és győzni tudott Fehérváron a Szolnoki Olaj

Nagy rangadóval folytatódott a kosárlabda-bajnokság, Alba-Szolnok meccset rendeztek a Gáz utcában. A vendégek az első perctől jól dobtak kintről, sok triplára alapozták vezetésüket. Az Alba akkor tudott fordítani, amikor jobban védekezett, de az utolsó negyedben ismét a Szolnok volt az úr, és megszakította a Fehérvár veretlen sorozatát.
/ 2018.11.17. 21:10:19 |

Országos speciális judoverseny volt Székesfehérváron

Első alkalommal adott otthont országos speciális judoversenynek Székesfehérvár. Az István Király Általános Iskolában rendezett eseményen húsz fehérvári és móri versenyző képviselte a megyei színeket.
/ 2018.11.17. 20:18:06 |

Fehérváron készült a Magyar Kerekesszékes Kosárlabda Válogatott

Az MKOSZ csarnokban szombaton délután nyílt edzés tartott a Magyar Kerekesszékes Kosárlabda Válogatott. A program célja tagtoborzás is volt ahhoz a helyi kezdeményezéshez csatlakozva, hogy Fehérvárnak is legyen saját kerekesszékes kosárlabda csapata. A kerekes kosárlabda az egyik legnépszerűbb sportág a mozgássérült sportolók körében.
/ 2018.11.17. 19:58:00 |

Nagyszerű hajrával és jubileumi góllal győzött a Volán

A Dornbirn ellen játszott hazai pályán a Fehérvár AV19. A szezont remekül kezdő osztrák csapat a második harmadban kétgólos előnyre tett szert, de az utolsó játékrészben nagyszerűen hajrázott a Volán. A fehérváriak győztes gólja öt másodperccel a vége előtt született, ráadásul Zack Phillips találata az EBEL 25000. alapszakasz-gólja volt.
/ 2018.11.17. 19:08:39 |

Négy góllal győzte le a Debrecent hazai pályán a Fehérvár

Újabb remek győzelmet aratott az Alba Fehérvár KC, Deli Rita alakulata szinte végig vezetve győzte le négy góllal a Debrecen gárdáját.
Alba Fehérvár KC – DVSC 30-26 (16-13)

/ 2018.11.15. 15:20:14 |

Látványos megnyitóval készülnek - Zúgjon a Hajrá, Vidi, Hajrá, Fehérvár!

November 21-én, jövő héten szerdán 17.15-től látványos ünnepséggel készül Székesfehérvár, a csapat pedig 19 órától lép pályára régi-új otthonában a Sóstón az Újpest FC ellen. A megnyitón Pixa mellett a Wellhello is játszik, lesz 3D vetítés és négyszáz fehérvári táncos látványos koreográfiával készül a megynyitóra.
/ 2018.11.15. 10:15:01 |

Sakk minden szerdán és pénteken a Fehérvári Sakk Egyesülettel a Királykúton

Nagyon jól, két győzelemel kezdte a Nemzeti Sakk Csapatbajnokságot a Fehérvári Sakk Egyesület az NB II Breyer-csoportban. A sakkozók a Királykút Emlékházban minden héten szerdán és pénteken délután négytől egészen késő estig edzenek és játszanak, illetve fontosnak tartják az utánpótlás nevelést.
/ 2018.11.14. 19:27:40 |

Száz pont fölé jutott az Alba Bulgáriában és továbbra is veretlen a FIBA Európa Kupában

Biztos továbbjutóként hozta a kötelezőt az Alba Fehérvár Samokovban. Meglehetősen nehezen indult a meccs Lóránték számára, akik hamar megrázták magukat és magabiztosan 104-83-ra verték a Rilski Sportist együttesét. Jóval nagyobb lett a differencia mint októberben Fehérváron. Allerik Freeman elemében volt: egymaga huszonhét pontot hintett.
/ 2018.11.14. 15:13:12 |

Egy ezüst-, és egy bronzérmet szereztek a fehérvári vívók a Dr. Pósta Sándor Emlékversenyen

Sok pikáns helyzetet hozott a bajai verseny, mivel sokszor egymás ellen kellett vívniuk a fehérvári párbajtőrözőknek. A serdülőknél még az elődöntőben is, sőt mester és tanítványa is találkozott egymással a páston. A Székesfehérvári Vívó és Szabadidő Sport Egyesület érmeit Nádi Zsombor és Csuta András nyerte.

/ 2018.11.14. 10:52:28 |

Lukács Levente kategóriájában megnyerte az amerikai nemzeti bajnokságot

Pár héttel a New Orleans-i kategória győzelme után az USA egyes államait képviselő legjobb triatlonosok részvételével zajló rangos nemzetközi mezőnyben, Miami-ban is élen végzett Lukács Levente, az Alba Triatlon SE sportolója.
/ 2018.11.13. 21:17:09 |

Tizenhárom gólos meccsen szerzett pontot az éllovas ellen a Fehérvár AV 19

Pedig a győzelem is elérhető közelségbe került... A papírforma persze nem ezt ígérte, főleg úgy, hogy a Volántól tíz játékos is szerepelt a válogatottban a nemzetközi szünetben. Az EBEL listavezetőjét nem engedte ellépni a Volán, három gólos hátrányból is képesek voltak felállni a hazaiak, akik végül a túlórában alul maradtak és egy pontot szereztek az éllovas ellen.
/ 2018.11.13. 16:45:01 |

Ezernél is több diák versenyzett az úszás Diákolimpia városi döntőjében

Ezernél is több diák mérte össze tudását a Csitáry G. Emil Uszodában, a városi úszás Diákolimpia döntőiben. Kedden délután az ötödik osztályosoktól a tizenkettedikesekig indultak nem igazolt versenyzők a megyei döntőbe jutásért, míg csütörtökön az első, második, harmadik és negyedik osztályos tanulók ugranak medencébe. A programban a gyors-, mell- és hátúszó számok mellett a 4x50 méteres gyorsváltó is szerepelt.
/ 2018.11.13. 14:18:30 |

Rögbi: kiválóan szerepeltek a fehérvári lányok a hazai bajnoki fordulóban

A Fehérvár Rögby Club női felnőtt és több korosztályos együttese is pályára lépett a hazai rendezésű bajnoki fordulóban. A rangidős hölgyek erőn felül teljesítettek, csak a bajnoki címvédővel szemben maradtak alul. Az U16-os együttes száz százalékos mérleggel zárt, míg a legkisebbek két felkészülési meccsen bizonyíthattak.
/ 2018.11.13. 13:59:36 |

A Hinomotó Kupán jártak a fehérvári karatékák

Szombaton, Budapesten, az Angyalföldi Sportközpontban került megrendezésre az 5. Hinomotó Kupa elnevezésű kyokushin karate verseny, ahol 300 sportoló mérhette össze tudását formagyakorlat és knock-down küzdelem versenyszámokban.