-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Fehérvári küldöttség járt az Opolei Vajdaságban
Az Opole vajdasági Szeniorok Tanácsa meghívására Nysa városában tett látogatást székesfehérvári delegáció Deák Lajosné tanácsnok vezetésével. A kétnapos lengyelországi megbeszélések során szó volt a két város közötti kapcsolat erősítéséről.
2019.06.09. 09:22 |
Az Opole megyei Szeniorok Tanácsa bővíteni kívánja nemzetközi kapcsolatait, s ennek szellemében néhány hónappal ezelőtt meghívót küldtek Székesfehérvár Önkormányzatának és az Alba Regia Nyugdíjas Egyesületnek. Kérésük megértésre talált, és a hét elején Deák Lajosné tanácsnok vezetésével az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület elnöke és titkára a sziléziai Nysában tett látogatást.
A nyugdíjas egyesület beszámolója szerint a kapcsolatfelvétel komolyságát támasztja alá, hogy a megérkezés után a delegációt Kordian Kolbiarz, Nysa város polgármestere, Elwira Slimak alpolgármester, valamint Pawel Nakonieczny, a Városi Tanács elnöke, Edward Halajko tanácsos, Ryszard Rogowski, a Szenior Tanács elnöke és Tadeusz Zdanowicz, a Szenior Tanács alelnöke fogadta. A megbeszélések során mindkét fél kifejezte szándékát a létrejött kapcsolat megerősítésére, az együttműködés kiterjesztésére. Deák Lajosné tanácsnok is örömének adott hangot a nysaiak felkérése kapcsán, és Székesfehérvár támogatásáról biztosította Opole vajdaság és Nysa képviselőit.
A delegáció a városnézést követően részt vett az 1919-1921. közötti három sziléziai felkelés 100. évfordulójának tiszteletére rendezett ünnepségen, majd tovább folytatták megbeszélésüket a Szenior Tanács elnökével és alelnökével. Csetényi Attiláné, az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület elnöke bemutatta az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület életét, feladatát és teendőit. Ezt követően Deák Lajosnéval közösen fehérvári látogatásra hívták meg a Szenior Tanács négytagú vezetőségét.
A nyugdíjas egyesület beszámolója szerint a kapcsolatfelvétel komolyságát támasztja alá, hogy a megérkezés után a delegációt Kordian Kolbiarz, Nysa város polgármestere, Elwira Slimak alpolgármester, valamint Pawel Nakonieczny, a Városi Tanács elnöke, Edward Halajko tanácsos, Ryszard Rogowski, a Szenior Tanács elnöke és Tadeusz Zdanowicz, a Szenior Tanács alelnöke fogadta. A megbeszélések során mindkét fél kifejezte szándékát a létrejött kapcsolat megerősítésére, az együttműködés kiterjesztésére. Deák Lajosné tanácsnok is örömének adott hangot a nysaiak felkérése kapcsán, és Székesfehérvár támogatásáról biztosította Opole vajdaság és Nysa képviselőit.
A delegáció a városnézést követően részt vett az 1919-1921. közötti három sziléziai felkelés 100. évfordulójának tiszteletére rendezett ünnepségen, majd tovább folytatták megbeszélésüket a Szenior Tanács elnökével és alelnökével. Csetényi Attiláné, az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület elnöke bemutatta az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület életét, feladatát és teendőit. Ezt követően Deák Lajosnéval közösen fehérvári látogatásra hívták meg a Szenior Tanács négytagú vezetőségét.