Sporthírek

/ 2019.12.11. 17:59:05 |

Karate: a fehérvári Dezső Kata ötödik lett a KWU világbajnokságon

Az elmúlt hétvégén rendezték meg Kazahsztán vadonatúj fővárosában, Nur-Sultánban a 4. KWU (Kyokushin World Union) felnőtt súlycsoportos világbajnokságot, melyen 45 ország, 237 versenyzője mérte össze erejét.

/ 2019.12.11. 17:35:48 |

Továbbjutott az Újpest, vele játszik a kupában a MOL Fehérvár

Bár történtek meglepetések a labdarúgó Magyar Kupa legutóbbi fordulójában, az időjárás miatt elhalasztott, ma bepótolt Vác-Újpest mérkőzés nem ezek közé tartozik. Az első osztályban szereplő fővárosiak simán nyertek NB II-.es ellenfelükkel szemben, így a korábbi sorsolás értelmében a nyolcaddöntőben kétmeccses Újpest-Vidi párharc lesz.
/ 2019.12.10. 21:49:18 |

Drámai meccsen szerzett pontot a Volán a Bolzano ellen

Vezetett, hátrányba került, egyenlített, végül büntetőkkel alulmaradt a Hydro Fehérvár AV 19, amely kis híján elkapta a Bolzanót az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A szezonban először sikerült pontot szerezni a dél-tiroliak ellen.
/ 2019.12.10. 09:33:30 |

Fehérvári sikerek a 9. Connector Dance Fest táncfesztiválon

A 9. CONNECTOR Dance Fest táncfesztiválon modern tánc profi kategóriában a Gorsium Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium tanulói Forgács Fanni 5. helyezést, Gyarmati Dorina 4. helyezést ért el. A Step and Style Táncstúdió táncosai Szabó Nóri, Kurucz Hanna, Kiss Zsófi, Németh Réka hobbi kategóriában az Impossible koreográfiával arany minősítést értek el, az SBS Management mentoráltja Sallói Zsófi pedig első helyezést ért el.
/ 2019.12.09. 16:27:17 |

Páratlanul sikeres éven van túl az Alba Regia Atlétikai Klub

A 2000-es évek egyik, ha nem a legsikeresebb évén van túl az Alba Regia Atlétikai Klub. Hagyomány, hogy az ARAK Utánpótlás Akadémiájának fiatal tehetségeit és edzőiket a Városházán köszöntik év végén. Székesfehérvár városa nevében Mészáros Attila alpolgármester fejezte ki gratulációját és köszönetét.
/ 2019.12.09. 11:12:11 |

Edzőváltás és vereségek a MÁV Előre röplabdásainál hétvégén

Izgalmakkal tarkított játszmákat és fehérvári vereséget hozott a MÁV Előre-BERICAP balatonfüredi mérkőzése a női röplabda NB I Liga kilencedik játéknapján. A fehérváriak szettelőnyről kaptak ki a listavezetőtől. A kispadon immár nem Fésüs Irén ült. A férfiak a Dunaújvárost fogadták és szintén vereséget szenvedtek.
/ 2019.12.09. 10:08:33 |

Fellegi Tibor, a Fehérvár SE versenyzője lett Fejér megye rapid sakk bajnoka

A hétvégén rendezte a Fejér Megyei Sakkszövetség az idei év utolsó megyei versenyét, a Fejér megyei rapid sakk bajnokságot. A hét fordulós svájci rendszerű versenyen fordulónként 20-20 perc állt a sakkozók rendelkezésére. A versenyen 24 megyei illetőségű sakkozó vett részt és minden korosztály képviseltette magát. A bajnokságon a Fehérvár SE sakkozói domináltak. Az erős mezőnyben Fellegi Tibor (Fehérvár SE) szerezte meg a bajnoki címet 6 ponttal.
/ 2019.12.08. 20:10:51 |

Andrew Yogan triplázott, a Volán simán verte a Grazot

A vendég graziak szereztek vezetést az EBEL vasárnapi fehérvári meccsén, de jól reagált a Hydro Fehérvár AV19, és a mesterhármast jegyző Andrew Yogan vezérletével a végére simává tette győzelmét. Pedig több mint kétszer annyit lőttek kapura a graziak, mint a Volán, Ouzas kapus remekése is kellett a sikerhez.
/ 2019.12.07. 20:15:00 |

Elképesztő meccsen hosszabbításos Alba-győzelem Oroszlányban

Az újonc Oroszlány fogadta a kosárlabda-bajnokságban az Alba Fehérvárt.Kiegyenlített első félidőben tízpontos hátrány után még vezetett is az Alba, de egy ponttal a hazaiak álltak jobban a szünetben. A harmadik negyedben parádézott az Alba és biztos győztesnek tűnt, de az elképesztő negyedikben mínusz tizennyolcról fordított az OSE. A végén büntetőkkel lett meg a hosszabbítás, abban pedig nyert az Alba.
/ 2019.12.07. 19:32:17 |

Tovább tart a Vidi vesszőfutása itthon, ezúttal a Paks győzött Sóstón

Nem sikerült jól Joan Carillo hazai debütálása, amely egyúttal az év utolsó hazai mérkőzése is volt a MOL Fehérvár számára. A Vidi támadójátéka sokszor döcögött és bár voltak helyzetei, gólt - ráadásul kettőt - csak a kiesőzóna határán billegő és szervezetten védekező vendégek szereztek. Utolsó négy hazai meccséből hármat veszített el a Vidi.
/ 2019.12.06. 13:11:00 |

Edzőtáboroztak és a magyar–lengyel baráti kapcsolatokat is ápolták Kiliti Tamásék

A decemberre meghirdetett profi bokszgála technikai okok miatt elmaradt, a gálán kötelek közé lépett volna a fehérvári harcos, Kiliti Tamás is, aki így - mivel nem szerette volna megszakítani a felkészülését - a lengyelországi Częstochowa felé vette az útirányt és folytatta az intenzív felkészülést.
/ 2019.12.05. 14:17:00 |

Lénárt Péter ötödik helyen zárta az ökölvívók országos bajnokságát

Idén is kiváló teljesítményt nyújtott, de tavalyi kiugró eredményét, az ezüstérmet nem tudta megismételni Lénárt Péter a felnőtt ökölvívók országos bajnokságán, Budapesten. A selejtezőben egyoldalú mérkőzésen diadalmaskodott, a négy közé jutásért vívott mérkőzésen - edzője, Turós Arnold szerint kiváló formát mutatva, nagyszerű ökölvívással - 3:2-es megosztott pontozásos vereséget szenvedett egy korábbi válogatott versenyzőtől.
/ 2019.12.05. 10:15:13 |

Az év utolsó hazai bajnokija - a Paksi FC gárdáját látja vendégül szombaton a Vidi

A 2019-es esztendő utolsó hazai mérkőzésére december 7-én 17 órai kezdettel kerül sor a MOL Aréna Sóstóban. A MOL Fehérvár FC ellenfele a jelenleg tizedik helyezett Paksi FC gárdája lesz. Belépőt online, a VidiShopban, a Fehérvári Jegyirodában és a Petőfi Kultúrtanszéken is lehet váltani.
/ 2019.12.04. 23:50:06 |

A Vác vagy az Újpest lesz a MOL Fehérvár következő ellenfele a Magyar Kupában

Szerda este az M4 Sport stúdiójában sorsolták ki a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének párosítását. Ebben a körben a MOL Fehérvár a Vác-Újpest párharc továbbjutójával találkozik majd jövő februárban. A nyolcaddöntők már két mérkőzésen dőlnek el.
/ 2019.12.03. 22:26:06 |

Hosszabbítás és öngól kellett a Vidinek a továbbjutáshoz Szegeden

A tizenhat közé jutásért játszott Szegeden a labdarúgó Magyar Kupában a MOL Fehérvár. Az NB II-es hazaiak a második félidőben emberhátrányba kerültek, a Vidi büntetőt is rúghatott, mégsem született gól a rendes játékidőben. A hosszabbításban egy öngól hozta meg a nehezen kiharcolt győzelmet.