Közéleti hírek
-
Elültették az első fát a "Születés parkban" Székesfehérváron
Több mint 5000 növényt és 14 fát ültettek el a tavaly felújított Jávor Ottó téren, és itt kapott helyet a „Születés park”, ahová egy-egy fát ültetnek az adott évben Székesfehérváron született gyermekekért. Az első fát, ami egy japán díszcseresznye, hétfőn délelőtt ültették el a legfiatalabb fehérváriak tiszteletére.
2019.04.15. 11:30:00 -
Háromnapos lelkigyakorlat lesz hétfőtől szerdáig az Evangélikus templomban is
Háromnapos lelkigyakorlat lesz április 15-16-17-én, hétfőtől szerdáig, minden nap 18 órai kezdettel az Evangélikus templomban, Bencze András, lelkész, püspökhelyettes vezetésével. Elsőként - hétfő este 6 órakor - az emberről esik szó. A szenvedő Istenre tekintenek a második estén - kedden este 6 órakor - Kazoh Kitamori, japán teológus gondolatai nyomán. Végül, szerdán este 6 órakor Jézus szenvedéséről elmélkednek. Az alkalmakra minden hívőt szeretettel várnak.
2019.04.15. 11:04:00 -
Április 16-a a holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja - két helyszínen róhatjuk le tiszteletünket
A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja április 16-a – kedden két székesfehérvári helyszínen róhatjuk le tiszteletünket az áldozatok emléke előtt. Délután fél háromkor koszorúzás lesz az Óvoda utcai Izraelita temető előtti téren, délután öt órakor pedig a Várkörút-Rákóczi út találkozásánál található Zsinagóga Emlékműnél folytatódnak a megemlékezések középiskolások műsorával.
2019.04.15. 08:43:00 -
Háromnapos püspöki nagyböjti lelkigyakorlat lesz nagyhétfőtől szerdáig
Háromnapos püspöki nagyböjti lelkigyakorlat lesz április 15-16-17-én, nagyhétfőtől nagyszerdáig, minden nap 18 órai kezdettel Spányi Antal püspök atya nagyböjti lelkigyakorlatos szentbeszédet tart a Szent Imre templomban. Az elmélkedésekre minden hívőt szeretettel várnak.
2019.04.15. 08:05:00 -
Virágvasárnap - barkaszenteléssel és püspöki misével kezdetét vette a Nagyhét
Virágvasárnappal kezdődik a Nagyhét, amely Jézus szenvedésén és kereszthalálán keresztül a feltámadásának ünnepére, húsvétra vezet el minket. Ezen a napon Jézus Jeruzsálembe való bevonulásáról emlékezik meg az egyház. Székesfehérváron, a Szent Imre templom előterében végezték a barkaszentelés szertartását, majd bevonultak a templomba, ahol az ünnepi szentmisét Spányi Antal, megyés püspök celebrálta.
2019.04.14. 12:41:15