-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Fridel Marianna vehette át idén a Székesfehérvár Ifjúságáért díjat
A 2019-es év díjazottja Fridel Marianna, a Tóparti Gimnázium és Művészeti Szakgimnázium tanárnője, aki a kezdetek óta lelkes támogatója a Székesfehérvári Diáktanács tevékenységének.
Friedel Marianna a Tóparti Gimnáziumban három éve segíti a diákok munkáját, előtte a Székesfehérvári Németh László Általános Iskolában látta el ugyanezt a feladatot. A Diáktanács programjai mellett az iskolai diákéletet is koordinálja, segíti annak fellendítését, a különféle programok megszervezését. Emellett a fiatalok számíthatnak rá mind az iskolai, mind a magánéleti gondjaikat illetően. Dolgozott közösségszervező, csapatépítő pályázatok elkészítésében és elnyerésében, illetve aktívan részt vett a 2014-es és a 2017-es Országos Diákparlament fehérvári megrendezésében.
Fridel Marianna a díj átvétele után elmondta, mindig fontos volt számára, hogy egy közösségben gyökeret verjen és megtalálja identitását.
Nagy megtiszteltetésnek nevezte, hogy átvehette a díjat, amely évtizedek óta folytatott munkát koronáz meg. Elmondta, hogy számára a diákok elismerése a legnagyobb kitüntetés.
A díjjal kapcsolatban Székesfehérvár polgármestere kiemelte, hogy a jelölés a fiataloktól érkezik.
Hozzátette, a város fontosnak tartja, hogy azok hozzanak értékítéletet, akikről ez a díj szól. "Ma egy olyan pedagógust díjazunk, aki példát mutat abban a tekintetben, hogyan érdemes a fiatalokat segíteni, támogatni, képviselni, nagyon szeretni és megadni mindazt, amit csak egy felnőtt, egy tanár tud megadni a saját diákjainak." - fogalmazott Cser-Palkovics András polgármester, aki köszönetet mondott mindenkinek, aki segítette a fehérvári fiatalokat ebben az esztendőben.
A Tóparti Gimnázium ünnepi műsorában elsőként Lovasi Gergő zongorajátékát hallhattuk, majd Dékány Dávid: Jetlag című művét adta elő Roa Zamora Dorothy Carmen.
Ezt követően Gyuris Eszter adta elő John Legend- All of me című művét fuvolán, majd Pőcze Bence mutatott be kalotaszegi legényest. A produkciót olyan jelenetek zárták egy osztály életéből, amelyek "természetesennem a Tópartiban, sőt nem is Székesfehérváron történtek"..