Közéleti hírek
-
Gasztroenterológiai tudományos ülés a Városházán
Székesfehérváron, a Városháza Dísztermében tartotta tavaszi tudományos ülését a Magyar Tudományos Akadémia Veszprémi Területi Bizottság Gasztroenterológiai Munkabizottsága. Az 1997-ben létrehozott munkabizottság egész napos fórumán a résztvevők előadásokat hallhattak az észak-dunántúli régió gasztroenterológia területén tett tudományos munkásságáról és eredményeiről.
2019.04.06. 09:30:00 -
„Ne siess nagyon, mert elmarad a lelked” - ünnepváró vendégség Almássy-telepen
A nagyböjt az elcsendesedés időszaka, ilyenkor fontos, hogy szeretettel forduljunk egymás felé, különösen az egyedülálló, idősebb testvéreink felé, jobban odafigyeljünk egymásra, együtt éljük át az ünnepre készülődés örömét, hiszen húsvét már az ajtón kopogtat. Évek óta hagyomány, hogy az idősek otthona lakóit nagy szeretettel várják az Almássy-telepi Plébánia Közösségi Házában a Krisztus Király Plébánia Karitász csoportjának tagjai.
2019.04.05. 16:19:06 -
Fókuszban a székesfehérvári választókerületek - Belváros
A Fehérvár magazin cikksorozata minden egyes héten Fehérvár más-más választókerületét látogatja meg. Arra vagyunk kíváncsiak, mi történt az elmúlt években és milyen terveket szőnek a városrészek lakói a jövőre nézve. Azt is megkérdezzük, hogyan érzik magukat az ott élők, és körbejárjuk szűkebb pátriájukat. A sorozat nyár közepéig tart, melyet itt a város honlapján is olvashatnak.
2019.04.05. 14:53:10 -
Április 13-án Ercsiben lesznek a Tavaszi Szomszédoló és Megyekorzó rendezvényei
Háztáji és minőségi termékeikkel Ercsiben mutatkoznak be április 13-án a Fejér megyei termelők és kézművesek. A Tavaszi Szomszédoló és Megyekorzót számos új és már jól ismert program kíséri. A játékokban bővelkedő Hungarikum Kincsesláda és a MintaKINCStár várja a kicsiket és nagyokat, a muzsika és tánc kedvelőit a környező települések kulturális sokszínűségnek örvendő együttesei szórakoztatják majd és természetesen a „Legszebb stand verseny” is meghirdetésre kerül.
2019.04.05. 11:06:05 -
Egy "SZÉP Délelőtt" április 9-én fél tíztől a Városháza Dísztermében
Mindenkit szeretettel hívnak a szervezők, hogy töltsön velük egy "SZÉP Délelőttöt" április 9-én, kedden 09.30-tól. A Városháza Dísztermében a Székesfehérvári Érzékenyítő Programot, az abban dolgozó szervezeteket is megismerhetik a résztvevők. Több személyes példán keresztül kaphatnak segítséget a fogyatékkal élők vagy családtagjaik, hogyan lehet teljes, boldog életet élni.
2019.04.05. 10:41:00