Közéleti hírek


/ 2020.09.23. 13:04:18 |

Véradás lesz a Fejér Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központban október 6-án

Harmadik alkalommal lesz Civil Véradás a Fejér Megyei Civil Közösségi Szolgáltató Központban, Székesfehérváron. A biztonságos véradás érdekében arra kérik a jelentkezőket, hogy előzetesen regisztráljanak az október 6-i alkalomra. 
/ 2020.09.23. 10:27:33 |

Demencia Információs Órák - szakemberek segítenek a családoknak jogi kérdésekben

Szeptember 24-én, csütörtökön 16 órakor a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban újabb állomásához érkezik a DIÓ, azaz a Demencia Információs Órák a Katolikus Szeretetszolgálat szervezésében. A téma ezúttal: jogi kérdések. A projekt alapüzenete: van segítség! Közvetlen célcsoportjai mindazok, akik otthonukban ápolnak demenciával élő családtagot.
/ 2020.09.22. 13:03:00 |

Fél évszázada végzett ápolói osztály találkozott Székesfehérváron

Különleges osztálytalálkozónak adott otthont kedden Székesfehérvár Belvárosa. Ötven éve a néhai Egészségügyi Szakiskolában végzett ápolónők jöttek össze, hogy az egykori intézmény falai között elevenítsék fel a diákéveiket, a közös élményeiket és emlékeiket. Hálaadó misét is tartottak a tiszteletükre a Szent Imre-templomban.
/ 2020.09.22. 09:09:34 |

Tizenegyedik alkalommal rendezik meg a Honvédfesztivált

Tizenegyedik alkalommal rendezik meg a Honvédfesztivált a pákozd-pátka-sukorói csata tiszteletére szeptember 25-29-e között. A programok között szerepel országos honvédelmi járőrverseny, csatatéri sokadalom és megemlékezés is.
/ 2020.09.22. 07:44:39 |

Egymillió forintot fociztak össze - a Szent György Kórház szülészetét támogatják

Jótékony célú lábtenisz versenyt rendezett a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház szülészeti és nőgyógyászati osztályának javára az MKB-Pannónia Alapkezelő és a TC Sport Pomázon. Az eseményen számos egykori és jelenleg is aktív válogatott labdarúgó, illetve egyéb sportkedvelő híresség állt csatasorba.
/ 2020.09.21. 13:29:53 |

Életünkben mindig legyen valami cél! - a 95 éves Dr. Berky Gyulát köszöntötték

A 95 éves Dr. Berky Gyula otthonában köszöntötte Székesfehérvár Önkormányzata és polgármestere nevében Földi Zoltán. A városrész önkormányzati képviselője ajándékcsomaggal és a miniszterelnök által aláírt emléklappal lepte meg az ünnepeltet.
/ 2020.09.21. 11:07:56 |

Szűrőnappal hívták fel a figyelmet az Alzheimer-kórra Székesfehérváron

Magyarországon becslések szerint mintegy 250 ezer ember él Alzheimerrel és az érintettek száma a hozzátartozókkal együtt meghaladhatja az egymillió főt is. Az Alzheimer világnapon „Adj esélyt az éveidnek" mottóval szűrőnapra várták idén is az érdeklődőket Székesfehérváron a Palotai kapu téren, hogy felhívják a figyelmet a kór és a demencia veszélyeire.
/ 2020.09.20. 20:55:00 |

A Máriavölgyi kegyszoborhoz zarándokoltak vasárnap az öreghegyi hívek

A közelmúltban zarándoklatszervező csoport alakult az Öreghegyi Plébánián, amelynek első zarándoklata az elmúlt hétvégén zajlott, a Bodajki Kegyhely átadási ünnepére. Vasárnap, hagyományteremtő jelleggel, az első Máriavölgyi zarándoklatra hívták az öreghegyi és valamennyi fehérvári hívőt.
/ 2020.09.20. 13:18:48 |

Kisboldogasszonyt ünnepelték és kulturális örökségüket is bemutatták a fehérvári szerbek

A Kulturális Örökség Napjai programsorozatának keretében egész hétvégén látogatható volt a Rác utcai szerb ortodox templom, valamint vasárnap délelőtt Kisboldogasszony napját is megünnepelték.
/ 2020.09.20. 08:56:00 |

Díszpolgári kitüntető címek, díjak, Megyekorzó és Értéktár Piknik a Megyenapon

Díszközgyűléssel kezdődött a Megyenap Etyeken, a Látogatóközpont dísztermében, ahol a „Fejér Megye Díszpolgára” kitüntető címet: Dr. Müller Cecília és Dr. Mezőszentgyörgyi László vehette át Dr. Molnár Krisztiántól, a Fejér Megyei Közgyűlés elnökétől. A nap folyamán a Megyekorzó legszebb standjait is díjazzák a Megyenapon.