Közéleti hírek
-
Pozitív lett a tesztje egy Árpádos tanulónak is
A Székesfehérvári SZC Árpád Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium egyik tanulójának pozitív lett a Covid-19 tesztje - tájékoztatott Kulcsár Szilvia kancellár. A tanuló szeptember 3-ától már nem volt iskolában, közel egy hete otthonában tartózkodik, így az osztálytársaival is csak rövid időre érintkezett. A járványügyi előírásoknak megfelelően az érintett osztálynak jövő hét csütörtökig elrendelték a karantént, távoktatásukat megszervezték.
2020.09.09. 07:39:09 -
A 95 éves Anna nénit köszöntötték az Öreghegyen
A 95 éves Nagy Pálnét otthonában köszöntötte Székesfehérvár Önkormányzata és polgármestere nevében Östör Annamária. A városrész önkormányzati képviselője ajándékcsomaggal és a miniszterelnök által aláírt emléklappal lepte meg az ünnepeltet.
2020.09.09. 07:36:04 -
Újabb adománnyal segít az Alcoa a fehérvári covid elleni védekezést
Újabb példamutató adományozásra került ma sor: Székesfehérvár koronavírus-járvány elleni védekezését támogatja 20.000 dolláros felajánlásával az Alcoa Shared Services Hungary Kft. az Alcoa Alapítványon keresztül, amelyet Kiss Szabolcs, a vállalat ügyvezető igazgatója jelentett be. A cég ezzel a felajánlásával összesen 45.000 dollárral járult hozzá a városi védekezéshez.
2020.09.08. 17:11:18 -
A Magyar Művészeti Akadémia Aranyérmét vette át Spányi Antal püspök
Spányi Antalnak, a Székesfehérvári Egyházmegye megyés püspökének, a Katolikus Rádió vezérigazgatójának adományozták a Magyar Művészeti Akadémia Aranyérmét a magyar építészet értékeinek gyűjtése, publikálása során kifejtett tevékenységéért.
2020.09.07. 18:57:46 -
Néma koszorúzással emlékeztek a Gac-oldalban elhunyt fehérvári honvédekre
Hetvenhat éve nyugszik az erdélyi Gac-hegy oldalában az a 159 székesfehérvári katona, akik a második világháborúban lelték halálukat. A hős honvédekről hagyományosan minden évben megemlékeznek Székesfehérváron és Gyergyószentmiklóson is.
2020.09.07. 16:04:21