Közéleti hírek
-
Levélben köszöntötte a hitközséget a zsidó újév alkalmából Fehérvár polgármestere
A zsidó újév alkalmából levélben köszöntötte dr. Cser-Palkovics András Székesfehérvár polgármestere a Székesfehérvári Zsidó Hitközséget. "Bár idén a helyzet megfosztja a közösségeket az ünnepeik hagyományos megélésétől, bízom benne, hogy az összetartás meghitt lelkisége győzedelmeskedik a fizikai távolságon és hogy ez így lesz a Székesfehérvári Zsidó Hitközségben is!" - írja levelében Fehérvár polgármestere.
2020.09.18. 14:56:26 -
Két kategóriában is Városmarketing Gyémánt Díjat nyert Székesfehérvár
Szeptember 17-én tartotta a városok, települések marketingtevékenységét elismerő „Városmarketing Gyémánt Díj” átadó ünnepségét a Magyar Marketing Szövetség, amelynek a szakma legrangosabb eseménye, a Marketing Summit Hungary adott otthont. Az idei évben két kategóriában, Külső kommunikációs megoldások és tartalom, valamint Márka és identitásépítés, értékesítéstámogató marketingstratégia és program kategóriában nyert díjat Székesfehérvár.
2020.09.18. 14:04:52 -
Vasárnap délután indul a Máriavölgyi zarándoklat az Öreghegyi Plébánia udvaráról
Szeptember 20-án, vasárnap 16 órakor kezdődik a Máriavölgyi zarándoklat, gyülekezés az Öreghegyi Plébánia előtt lesz. 16:15-16:30: indító gondolatok, áldás. 16:30 órakor indulás a Kadocsa út felé, majd az ÖMV kút, Lehel utca útvonalon az Aszalvölgyi-árok melletti széles gyalogúton folytatódik az út. Megálló a Szent Antal szobornál, majd érkezés a a Mária szoborhoz, ahol 17:15 órakor litánia és szentbeszéd lesz.
2020.09.18. 12:00:00 -
60 esztendő a mérnöki pályán - Fehérváron vette át gyémántdiplomáját Sipos Vilmos
Összejövetelt tartott csütörtökön délután az Alba Regia Nyugdíjas Egyesület Mérnök Nyugdíjas Klubja Székesfehérváron. A Lövölde úti szolgáltatóház udvarán rendezett ünnepségen vette át gyémántdiplomáját Sipos Vilmos klubtag, aki 60 éve végzett villamosmérnökként a Budapesti Műszaki Egyetemen. A város nevében dr. Cser-Palkovics András polgármester gratulált.
2020.09.17. 17:02:07 -
Megemlékezés a város török alóli ideiglenes felszabadításáról
Katonai tiszteletadás mellett megemlékezést tart szeptember 18-án, pénteken a Wathay Ferenc Bajtársi Egyesület. A Prohászka ligetben, Wathay Ferenc szobránál 14 órakor kezdődik az ünnepség.
2020.09.17. 14:35:39
Közszolgáltatásban dolgozók vehettek át civil elismerést a közösségért végzett munkáért
Szeptember 25-ig lehet pályázni a fehérvári diákokat támogató ösztöndíjakra
„Evezz a mélyre!” - szabadtéri dicsőitő est lesz az Öreghegyi templom udvarán
Önkormányzatok a klímaváltozás ellen - fókuszban a természetes vízmegtartás
Tárlatvezetés és Kisboldogasszony napi szent liturgia a szerb templomban
Nagy érdeklődés fogadta a Gazda leszek verses színezőket
Felkészült az új magyar rádióreléből a fehérvári híradózászlóalj
Az MH 43. Nagysándor József Híradó és Vezetéstámogató Ezred Híradózászlóalj állománya kéthetes kiképzésen,,járta körbe” Veszprém-Újmajorban a berendezés alkalmazhatóságát.
Idén is meghirdeti iskolai okosbútor-pályázatát az MVM
Hat új autóbusz járatpár indul szeptember 28-tól Fehérvár és Budapest között
Szeptember 28-tól pályakarbantartás miatt változik a Balaton északi partjára a vonatközlekedés
A módosított menetrendet .pdf-ben ITT is letöltheti!