Közéleti hírek
-
Bemutatták Sulyok Jánost, az újonnan létrejött Társaságfelügyeleti Iroda vezetőjét
Hétfőn dr. Cser-Palkovics András polgármester és dr. Bóka Viktor címzetes főjegyző mutatta be az újonnan létrejött Társaságfelügyeleti Iroda vezetőjét, Sulyok Jánost. A több évtizedes államigazgatási és gazdasági tapasztalatokkal rendelkező közgazdász szakember elmondta, hogy célja a hatékonyabb és még színvonalasabb szolgáltatás elérése az Önkormányzat tulajdonában lévő cégeknél.
2020.09.14. 12:41:36 -
Biztonságos működés és milliárdos fejlesztések a kórházban
Az állam közel egymilliárd forintos kiegészítő támogatást biztosított a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórháznak a COVID költségek fedezésére és a kórház biztonságos működésére. Heteken belül átadják az új családbarát szülészetet, három műtővel indul majd az egynapos sebészet és mintegy négyszázmilliós forrásból alakítják ki az új skill-labort.
2020.09.14. 09:33:41 -
Ilyen lesz jövőre a Virágóra - több mint ötezren szavaztak
Évről évre változik a Virágóra beültetése és hagyomány Fehérváron, hogy a kertészek minden évben máshogy tervezik a virágágyásokat. A jövő évi beültetésre nyolc tervet is készített Rab János a Városgondnokság kertészmérnöke, melyek közül idén is szavazással választhatták ki a fehérváriak, hogy melyik valósuljon meg 2021 tavaszán. Több mint ötezren szavaztak.
2020.09.13. 22:05:00 -
Civil tabló 2020 - Székesfehérvári Civil Nap a Zichy ligetben
Az idei évben különleges szabályokkal és minden egészségügyi intézkedést betartva rendezték meg a Székesfehérvári Civil Napot. Az eddiginél jóval nagyobb területen közel hatvan civil szervezet jókedvűen várta színes, játékos programokkal a Zichy ligetbe érkezőket.
2020.09.12. 15:14:50 -
A szabályok szigorú betartása mellett zajlott az egészségügyi szűrőnap a Feketehegy-Szárazréten
A járványügyi szabályok betartása mellett indultak újra a városrészi szűrőnapok és prevenciós programok. Múlt hétvégén az Öreghegyen, most szombaton pedig a Feketehegy-Szárazréti Közösségi Központban szerveztek egészségnapot. Mintegy hetvenen jelentkeztek a szűrésekre, amiket az Egészségfejlesztési Iroda kilenc munkatársa végzett szombaton délelőtt.
2020.09.12. 12:44:00