Hírek


/ 2007.01.21. 22:07:53 |

Felállt a padlóról az Újpest - Az ötödik mérkőzés dönt a továbbjutásról

 A jégkorong Interliga elődöntőjében nem várt, negyedik összecsapásán is a Megyeri úton korcsolyáztak jégre a három győzelemig tartó párharc magyar résztvevői, az Újpesti TE és az Alba Volán-FeVita. A lilák – a Volán összesítésbeli 2-0-s vezetése után éltek a hazai pálya adta előnyökkel és megmenekültek a fájó búcsútól: idén először le tudták győzni a fehérváriakat. Ezt az ajándékot még egyszer nem kívánták átnyújtani a kék-fehérek, tehát győzni érkeztek Újpestre. Nem sikerült, nyert az UTE, és az ötödik összecsapás dönt a továbbjutásról. Újpesti TE – Alba Volán-FeVita 4-3 hu.(0-1, 1-2, 2-0, 1-0)
/ 2007.01.21. 12:36:14 |

"Hol vannak a régi álmaim?" - Ági50 koncert és zenés történelemóra volt a Méhkasaulában

 A Méhkasaula Kulturális Egyesület vendége volt pénteken Bárdos Deák Ági és a Kontroll Csoport egykori zenészei. A zenekar Ági 50. születésnapján állt újra össze és azóta nosztalgia koncertekkel járják az országot. A Kontroll a 80-as évek legismertebb underground zenekara volt így negyed évszázad távlatában érdekes volt BDA mondata, hogy "úgy látom a mai koncert zenés történelemóra lesz", mert a közönség nagy része talán akkor születhetett mikor az együttes megalakult. A fiatalok ennek ellenére tudták a dalszövegeket és végigtáncolták a koncertet.
/ 2007.01.21. 10:20:43 |

Karácsonyfatűz miatt vált lakhatatlaná egy ház a Maroshegyen


Kigyulladt karácsonyfától borult lángba egy családi ház tetőtere szombaton délelőtt Székesfehérváron. Mihály István százados, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka a langlovagok.hu-nak elmondta, hogy a Vízaknai utcai, körülbelül 120 négyzetméter alapterületű családi ház földszinti nappalijában egy négy méteres karácsonyfa díszeit szedték le a lakók, miközben a díszvilágítás még égett a fán. A szülők rövid időre elfordultak a fától, s nem sokkal később a két kisgyermek vette észre, hogy a fa lángra kapott. A családnak a tűzoltók kiérkezése előtt sikerült kimenekülnie az épületből.
/ 2007.01.20. 22:21:02 |

Mérkőzést nyert az Újpest a Volán ellen

 Vasárnapi sziesztára készült az Alba Volán-FeVita az Interliga elődöntőjének harmadik összecsapása előtt, tehát a győzelem reményében korcsolyázott jégre az Újpest otthonában. A fehérváriak esetleges diadala a három győzelemig tartó párharc végét, és egyben a kék-fehérek döntős tagságát jelentette volna. Az Újpest - az idei szezonban először - nyerni tudott a Volán ellen, így továbbra sincs vége az elődöntő csatározásainak. Folytatás vasárnap. Újpesti TE – Alba Volán-FeVita 3-2 (2-0, 0-1, 1-1)

/ 2007.01.19. 14:36:35 |

Közös pályázat a Nemzeti Nanotechnológiai Laboratórium létrehozására

Pénteken a Városházán folytatódtak a tavaly megkezdett tárgyalások az Magyar Tudományos Akadémia vezetői – Dr. Szegő Károly főosztályvezető, Dr. Bársony István intézményigazgató, Dr. Pálinkás Gábor intézeti főigazgató – és Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere között. A cél: a helyi vállalatokkal összefogva közös pályázat benyújtása Nemzeti Nanotechnológiai Laboratórium megvalósítására az Alba Innovációs Parkban. A megbeszélésen elhangzott: mindkét fél továbbra is kiemelt prioritásként kezeli a nanotechnológiai laboratórium projektjét, mely jól kiegészítheti a más városokba tervezett nanotechnológiai intézetek kutatási profilját.
/ 2007.01.19. 13:05:16 |

Egyedülálló "Szenior képzési program" - ülésezett az Idősügyi Tanács

Idei első ülését tartotta ma délelőtt az Idősügyi Tanács. Határoztak arról, hogy nyáron Szenior Kulturális Napot tartanak, megerősítették, hogy idén is visszakaphatják a súlyadó 30%-át a város nyugdíjasai és szó volt egy Szenior tanácsadó képző programról is. A Szenior tanácsadó képzés célja, hogy az ifjúsági kortárs segítő képzések hasznos tapasztalataira építve a képzésben résztvevő idősek egymásnak segítsenek a mindennapokban. Az idei év első Idősügyi Tanács ülésén az is elhangzott, hogy az Agárdi Termálba fél áron, 500 forintért mehetnek a város nyugdíjasai.
/ 2007.01.19. 10:49:34 |

Hárman meghaltak, 23-an megsérültek a héten a megye útjain balesetekben

A január 12-19 között terjedő időszakban három halálos végű közlekedési baleset mellett további négy súlyos és kilenc könnyű személyi sérüléssel végződő baleset igényelt rendőri intézkedést. A balesetekben a három halott mellett nem kevesebb, mint 23 személy sérült enyhébb vagy súlyosabb fokban. A változó időjárási körülmények miatt, jellemzően útelhagyásos baleseteknél helyszíneltek a rendőrök. Az időjárásból adódó körülmény-változásokra a hétvégén is tanácsos lesz figyelni. A lánglovagok képei a 81-es főúton történt halálos balesetről!
/ 2007.01.19. 07:46:34 |

Okozott károkat a vihar, de az ereje elmaradt a várttól

Már okozott károkat az a nagyerejű vihar, amely csütörtökről péntekre virradó éjjel érte el Magyarországot. A tűzoltók eddig országszerte négyszáz bejelentést kaptak, a leszakadó elektromos vezetékek miatt teljesen kiégett egy vasúti kocsi. A MÁV biztonsági okokból egy ideig sebességkorlátozást vezetett be egyes szakaszokon. A viharban senki nem sérült meg az országban. Országszerte több helyen leszakadtak a villanyvezetékek, főként a lezuhanó faágak miatt. Egy tehervonat egyik vagonja Kunszentmiklós és Szabadszállás között, a bösztöri megállóban gyulladt ki, valószínűleg azért, mert az orkán erejű szél leszakította az elektromos felsővezetéket.
/ 2007.01.18. 21:25:06 |

Eltünt az Albacomp játékosa, George Banks

 Jelenleg úgy tűnik, legeredményesebb játékosa nélkül lesz kénytelen folytatni a bajnokságot az Albacomp. Az egész mezőnyből kiemelkedő George Banks ugyanis váratlanul, bejelentés és előzmény nélkül távozott Fehérvárról. A jelek alapján az Egyesült Államokba utazott. A kedd esti edzésen még ott volt Banks, szerdán viszont bejelentés nélkül távol maradt a tréningről. Telefonját kikapcsolta, semmilyen úton nem lehetett elérni. (www.albakosar.hu)

/ 2007.01.18. 21:21:08 |

Az FC Fehérvár volt a téma Sportbizottság csütörtöki ülésén

 A Fehérvár FC Kft. Ügyvezetőjét Gál Lászlót, a felügyelő bizottság elnökét Pénzes Mihályt, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának gazdasági igazgatóját dr. Nagy Lászlót és a jelenleg  többségi tulajdonos Clavis Consulting ügyvezetőjét dr. Szieben Lászlót invitálta beszámolóra az önkormányzat Sportbizottsága. A meghallgatáson csupán Gál László jelent meg, azonban az ügyvezető közölte, hogy csak a Fehérvár FC Kft. taggyűlése felé tartozik beszámolóval, de a bizottsági tagok kérdéseire – kötetlen beszélgetés keretében – készséggel válaszol. Gál Péter Pál, a Sportbizottság elnöke jelezte, hogy a labdarúgóklubot működtető gazdasági társaság működésével kapcsolatos meghallgatás-sorozatba a jogi- és a pénzügyi bizottságot is szeretné bevonni.