Hírek
-
A Magyar Kultúra Napját ünnepli ma Székesfehérvár az Öreghegyi Közösségi Házban
Január 22-én, hétfőn 18 órától 14. alkalommal ad otthont ünnepségnek az Öreghegyi Közösségi Ház a Magyar Kultúra Napja alkalmából. A hagyományoknak megfelelően főtanácsosi, főmunkatársi és munkatársi címeket is adományoz a város a kultúra területén tevékenykedő fehérváriaknak. Az ünnepi műsor keretében köszöntő beszédet mond és címeket ad át: Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár MJV Polgármestere. A köszöntő beszéd után a Sebő Együttes játszik. A koncertet követően M. Tóth István emlékkiállításának megnyitóján vehetnek részt az érdeklődők. A tárlat anyaga válogatás a művész festményeiből.
2007.01.22. 11:14:12 -
Már bármilyen mobilhálózatról lehet autópálya matricát vásárolni
Mától bármelyik mobilhálózat ügyfele vásárolhat autópályamatricát telefonhívással vagy sms-ben. Ehhez csak regisztrálnia kell magát az Első Mobilfizetés Elszámoló Zrt. honlapján, majd az első alkalommal minimum ötezer forinttal kell feltöltenie egyenlegét. A részletekre kitérve kifejtette, hogy az egyenlegfeltöltés történhet az ügyfélszolgálatokon készpénzzel, bankkártyával vagy átutalással is. Az ingyenes hívható szám segítségével 4 napos, 10 napos vagy 30 napos autópálya matrica is rendelhető. A hívás után néhány perccel a rendszer visszaigazolja a vásárlást, s ezután használható Magyarország jelenleg 460 kilométeres, díjköteles sztráda hálózata.
2007.01.22. 09:47:14 -
A héten kezdődnek a középfokú központi írásbeli felvételik
Január 26-án lesz a hat- és nyolcévfolyamos gimnáziumi osztályt indító iskolákban az egységes, központi írásbeli felvételi – közölte az Oktatási és Kulturális Minisztérium (OKM). A központi vizsgán magyar nyelvből és matematikából kell a diákoknak tudásukról számot adni. Az OKM közleménye szerint az anyanyelvi és matematika vizsgák január 26-án 14 órakor kezdődnek, amelyen 54 hatévfolyamos gimnáziumi osztályt indító iskolában mintegy 4600 tanuló és 34 nyolcévfolyamos gimnáziumi osztályt indító iskolában mintegy 3000 tanuló vesz részt.
2007.01.22. 09:38:07 -
Szent Sebestyén napi búcsút tartottak a Felsővárosi Templomban
Szent Sebestyén napi búcsút tartottak a Felsővárosban, a Szent Sebestyén Templomban. Az ünnepi szentmisét követően a városrész közösségi házában forralt borral, fánkkal ünnepeltek az ott élők és vendégeik. Székesfehérváron már csak a felsővárosiak tartják azt az 1739-ben tett fogadalmat és ígéretet, amit a város lakói a pestisjárványtól való megmenekülés után tettek. A minden esztendőben Szent Sebestyén napján tartott búcsú - akárcsak évszázadokkal ezelőtt - most is fogadalmi szentmisével kezdődött. Szent Sebestyén napján évszázadokig nem dolgoztak a felsővárosiak. (A Szent Sebestyén Templom története)
2007.01.22. 08:18:59 -
M. Tóth István emlékkiálítás nyílt a Pelikán Galériában
M. Tóth István képeiből nyílt kiállítás pénteken a Pelikán Galériában. A Székesfehérvári Művészek Társasága által szervezett kiállításra a nem rég elhunyt művész teljes munkásságából válogattak képeket. A művész nevében az M betű a Maroshegyi rövidítése, ahol 1922-ben Tóth István meglátta a napvilágot. Munkásságának első szakaszában az alkotó az ebben a városrészben ért impresszióit festi meg mondta el a kiállítás megnyitón Szűcs Erzsébet művészettörténész. A kiállítás február 16-ig látogatható, a belépés ingyenes.
2007.01.22. 02:03:02
Felállt a padlóról az Újpest - Az ötödik mérkőzés dönt a továbbjutásról
"Hol vannak a régi álmaim?" - Ági50 koncert és zenés történelemóra volt a Méhkasaulában
Karácsonyfatűz miatt vált lakhatatlaná egy ház a Maroshegyen
Kigyulladt karácsonyfától borult lángba egy családi ház tetőtere szombaton délelőtt Székesfehérváron. Mihály István százados, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka a langlovagok.hu-nak elmondta, hogy a Vízaknai utcai, körülbelül 120 négyzetméter alapterületű családi ház földszinti nappalijában egy négy méteres karácsonyfa díszeit szedték le a lakók, miközben a díszvilágítás még égett a fán. A szülők rövid időre elfordultak a fától, s nem sokkal később a két kisgyermek vette észre, hogy a fa lángra kapott. A családnak a tűzoltók kiérkezése előtt sikerült kimenekülnie az épületből.
Mérkőzést nyert az Újpest a Volán ellen
Vasárnapi sziesztára készült az Alba Volán-FeVita az Interliga elődöntőjének harmadik összecsapása előtt, tehát a győzelem reményében korcsolyázott jégre az Újpest otthonában. A fehérváriak esetleges diadala a három győzelemig tartó párharc végét, és egyben a kék-fehérek döntős tagságát jelentette volna. Az Újpest - az idei szezonban először - nyerni tudott a Volán ellen, így továbbra sincs vége az elődöntő csatározásainak. Folytatás vasárnap. Újpesti TE – Alba Volán-FeVita 3-2 (2-0, 0-1, 1-1)
Közös pályázat a Nemzeti Nanotechnológiai Laboratórium létrehozására
Egyedülálló "Szenior képzési program" - ülésezett az Idősügyi Tanács
Hárman meghaltak, 23-an megsérültek a héten a megye útjain balesetekben
Okozott károkat a vihar, de az ereje elmaradt a várttól
Eltünt az Albacomp játékosa, George Banks
Jelenleg úgy tűnik, legeredményesebb játékosa nélkül lesz kénytelen folytatni a bajnokságot az Albacomp. Az egész mezőnyből kiemelkedő George Banks ugyanis váratlanul, bejelentés és előzmény nélkül távozott Fehérvárról. A jelek alapján az Egyesült Államokba utazott. A kedd esti edzésen még ott volt Banks, szerdán viszont bejelentés nélkül távol maradt a tréningről. Telefonját kikapcsolta, semmilyen úton nem lehetett elérni. (www.albakosar.hu)
Az FC Fehérvár volt a téma Sportbizottság csütörtöki ülésén
A Fehérvár FC Kft. Ügyvezetőjét Gál Lászlót, a felügyelő bizottság elnökét Pénzes Mihályt, Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzatának gazdasági igazgatóját dr. Nagy Lászlót és a jelenleg többségi tulajdonos Clavis Consulting ügyvezetőjét dr. Szieben Lászlót invitálta beszámolóra az önkormányzat Sportbizottsága. A meghallgatáson csupán Gál László jelent meg, azonban az ügyvezető közölte, hogy csak a Fehérvár FC Kft. taggyűlése felé tartozik beszámolóval, de a bizottsági tagok kérdéseire – kötetlen beszélgetés keretében – készséggel válaszol. Gál Péter Pál, a Sportbizottság elnöke jelezte, hogy a labdarúgóklubot működtető gazdasági társaság működésével kapcsolatos meghallgatás-sorozatba a jogi- és a pénzügyi bizottságot is szeretné bevonni.