Hírek


/ 2007.01.26. 01:48:29 |

"Az egyszerűség valamennyi formáját gyűlölöm..." - Salvador Dalí grafikáiból nyílt kiállítás a Deák Gyűjteményben

 Az Aranykor címmel nyílt Salvador Dalí életét felölelő kiállítás a Városi Képtár Deák Gyűjteményben, a kiállítás a művész grafikai munkáit és illusztrációit mutatja be időrendben. A tárlatot Warvasovszky Tihamér polgármester nyitotta meg, aki elmondta, hogy a kulturális élet szempontjából a 2007-es év nagyon jól indul Székesfehérváron, köszönhetően a Salvador Dali kiállításnak. Dali műveit a nagyközönség január 26-tól tekintheti meg, de az elkövetkezendő egy hónapban számos kísérő rendezvény is lesz.
/ 2007.01.25. 14:23:10 |

Jazz szakot indít a Kodolányi János Főiskola - február 15-ig jelentkezhetnek az érdeklődők

Hosszú és alapos előkészítő munka után a Kodolányi János Főiskola 2007. őszén beindítja új előadóművészet (jazzhangszer és jazzének) szakát. A szak különlegessége, hogy Magyarországon már hagyományosnak tekinthető igen magas színvonalú jazz oktatási program kiegészül igényes popzenei képzéssel is. Az új művészeti tanszék vezetője Mits Gergely, művészeti vezetője Szabó Dániel. Az éneket Pély Barnabás tanítja majd a hallgatóknak. A Kodolányi művészeti képzésére, a többi felsőfokú képzéshez hasonlóan, 2007. február 15-ig lehet jelentkezni.
/ 2007.01.25. 10:33:33 |

Nagy csatával nyerték a rangadót a cornexis lányok

 Az NBI 15. fordulójának rangadóján a Győri Audi ETO látogatott Székesfehérvárra. A végig szoros mérkőzésen – összesen egyszer volt háromgólnyi különbség a hazaiak javára! – a Cornexi-Alcoa-HSB Holding nagy meglepetésre remek játékkal legyőzte a bajnok vendégeket. A fehérváriaknak ez volt az első sikerük a Győr ellen a 2005-ös EHF-kupadöntő óta. Fantasztikus érzés a győzelem, főleg látva a lányok és a közönség örömét és ünneplését, ez az, amiért dolgozik az ember. Úgy látom, a lányok ma mindent kiadtak magukból, és okosan is játszotta -mondta Voura József vezetőedző a cornexikezilabda.hu-nak.
/ 2007.01.25. 08:39:25 |

A kórház parkolójában törték fel az autót - 19 milliót raboltak

 Nem kizárt, hogy kifigyelték kifosztói azt a sofőrt, akinek az autójából, állítása szerint csaknem húszmillió forint tűnt el Székesfehérváron. A rendőrségére kedden jelentette be egy Toyota tulajdonosa, hogy feltörték és kirámolták az autóját. A bejelentő a kapitányságon arról számolt be, hogy a helyi kórház Seregélyesi úti parkolójában állította le a Toyotát, s amire visszaért a járműhöz, addigra annak már betörték az ablakát, és 19 millió forint készpénzt vittek el belőle. Azt egyelőre nem tudni, sejthette-e bárki, hogy ilyen nagy mennyiségű pénz van a kocsiban, a rendőrség ezért még vizsgálja az eset körülményeit.

/ 2007.01.25. 08:30:29 |

Várhatóan már májusban működik a Grundfos székesfehérvári gyára

A tervezettnél hónapokkal korábban, már májusban megkezdődhet a termelés a Grundfos Magyarország Gyártó Kft. épülőben lévő második magyarországi gyárában, Székesfehérváron. A zöldmezős beruházás révén létrejövő 25 ezer négyzetméteres üzemben 350 fős létszámmal rozsdamentes szennyvíz- és szennyezettvíz-szivattyúkat készítenek, javarészt exportra. A dán anyacég, a Grundfos A/S által tavaly magyarországi beruházásokra fordított 6,5 milliárd forintnak körülbelül egyharmadát kapta a székesfehérvári építkezés.
/ 2007.01.25. 08:18:38 |

Cukorbeteg Klub indul Székesfehérváron

Január 26-án indul felnőtt cukorbetegek számára a Cukorbeteg Klub. Amennyiben Önt vagy családtagját érinti a cukorbetegség és szeretne kérdéseire választ kapni, vagy élményeit és nehezen megszerzett tapasztalatait megosztaná betegtársaival, jöjjön el -áll a szerkesztőségünkhöz eljuttatott meghívóban. A klub célja elsősorban az, hogy a „sorstársak” találkozhassanak, de természetesen orvosi és dietetikai hátteret is biztosítunk.
/ 2007.01.25. 07:49:03 |

Az EU elhalasztotta a gépkocsik széndioxid kibocsátásáról szóló javaslat közzétételét

Az Európai Bizottság elhalasztotta a gépkocsik széndioxid kibocsátásáról szóló javaslat nyilvánosságra hozatalát, miután az ipari és a környezetvédelmi biztos vitába keveredett az ügyben. A Bizottság azt javasolta volna, hogy tegyék kötelezővé, hogy 2012-re a gépkocsik átlagos széndioxid kibocsátása kilométerenként ne haladja meg a 120 grammot. Jelenleg a személygépkocsik átlagos kibocsátása kilométerenként 160 gramm. A közúti közlekedés az EU széndioxid kibocsátásának 20 százalékát teszi ki.
/ 2007.01.25. 02:24:34 |

Társadalmi egyeztetés a Közép-dunántúli régió fejlesztési elképzelésekről

 Elkészült a Közép-dunántúli régió 2007-2008-ra vonatkozó pályázati lehetőségeit összegző dokumentum első változata, amely hivatalosan a Közép-dunántúli Operatív Program Ideiglenes Akcióterve elnevezést kapta. Megközelítőleg 39 milliárd forint áll majd rendelkezésre az elkövetkezendő két évben a regionális program keretében. A konkrét pályázati témákat is tartalmazó dokumentum letölthető a Regionális Fejlesztési Ügynökség honlapjáról. Az Akciótervről megfogalmazott véleményeket, észrevételeket, javaslatokat a honlapon elérhető formanyomtatványon várják első körben február 12-ig, elektronikus levélben az anna.busics@kdrfu.hu e-mail címre.

/ 2007.01.24. 22:30:52 |

2400 lakásban lesznek hidegek a radiátorok csütörtökről péntekre virradó éjszaka

 Január 25-én, csütörtökön késő estétől péntek hajnalig csak részleges, csökkentett üzemmódú fűtés lesz Székesfehérváron a Sarló utcában és a Víziváros egyes részein. A radiátorok 27 épület 2400 lakásában lesznek hidegebbek. A problémát két –a városrészt ellátó- 200 milliméteres vezeték sérülése okozta, melyek egy forgalmas útszakasz alatt helyezkednek el, így éjjel könnyebben és gyorsabban javíthatók. A munkálatok csütörtökön este 21 óra után kezdődnek és pénteken hajnalig tartanak. A Széphő ZRt csütörtökön napközben minden érintett épületben és lépcsőházban tájékoztatót helyez ki a lakók értesítése érdekében.
/ 2007.01.24. 22:20:17 |

A Székesfehérvári Innovációs Tanács is az Innopark mellé áll

A Székesfehérvári Innovációs Tanács a város önkormányzatának kezdeményezésére jött létre, tagjai képző és vállalkozásokat segítő szervezetek. A Tanács rendszeresen ülésezik és figyelemmel kíséri, szakmailag segíti Székesfehérvár fejlesztési elképzeléseit. Szerdai ülésükön az Alba Innovációs Park és Tudásközpont tanulmánytervét tekintették át a résztvevők. A város Pólusprogramjának egyik legfontosabb eleme annak a tudásközpontnak a kialakítása, ami a Budai út melletti területen főiskolák, egyéb képzőintézmények és cégek bekapcsolódásával jön létre. A Székesfehérvári Innovációs Tanács csütörtöki ülésén pozitívan értékelte az Alba Innovációs Park és Tudásközpont kialakítására vonatkozó elképzeléseket és az előkészítés menetét.