Hírek
-
Kiemelt városi ügyelet a várható viharos időjárás miatt
Az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzése alapján viharos erejű szélre és rendkívüli időjárási körülményekre lehet számítani az elkövetkező napokban. Az esetlegesen felmerülő problémák és veszélyhelyzetek elhárítására Székesfehérvár önkormányzata kiemelt ügyeletet szervezett. A városi útügyelet folyamatos készenlétet tart, ennek keretében közterületi fákkal kapcsolatos problémákkal és közterületi veszélyhelyzetek elhárítására a 06-30/5302-068-as telefonszámon várják a bejelentéseket. Minden egyéb, a rendkívüli időjárási helyzet okozta probléma esetén: Szakonyi László városgondnok a 06-30/9023-847-es ésSzilágyi László városüzemeltetési igazgató a 06-30/237-0704-es telefonszámon várja a lakossági bejelentéseket, hogy a szükséges intézkedéseket megtehessék.
2007.01.18. 18:05:20 -
Átadták a Kossuth utcában a felújított postahivatalt
100 éves a Székesfehérvári 1. számú postahivatal. A Magyar Posta ezt az egyik legrégebbi, műemlék épületet újította fel a jeles évfordulóra. A megújult posta január 15-től már 21. századi körülmények között várja ügyfeleit. Az ünnepélyes megnyitót ma délután tartották a régi-új épületben. A Kossuth utcai posta épülete 1907-ben épült eklektikus stílusban, szecesszióba hajló homlokzattal. A felújítás tavaly márciusban kezdődött és e hét hétfőtől áll ismét a fehérváriak rendelkezésére. A felújított postát Warvasovszky Tihamér polgármester és Csáki György, a Magyar Posta Zrt. elnöke adta át ünnepélyes keretek között ma délután.
2007.01.18. 16:37:38 -
Önkormányzati konzultáció a fehérvári vállalatokkal - finiséhez érkezett a pólusprogram összeállítása
A legnagyobb székesfehérvári vállalatokkal egyeztetett ma délelőtt Warvasovszky Tihamér a Városházán. A polgármester és Molnár Albert országgyűlési képviselő által kezdeményezett párbeszéd célja a Pólusprogram megvitatása volt a gazdasági szektorral. A résztvevők elsősorban az Alba Innovációs Park és Tudásközpont terveiről, valamint a város közép- és felsőfokú szakképzési rendszereiről mondták el véleményüket. A mai találkozón, ahol öt cég – az Albacomp, az Alcoa, a Denso, a Philips és a Videoton – vett részt elsősorban az oktatás került előtérbe, összhangban az Alba Innoparkban tervezett fejlesztésekkel.
2007.01.18. 14:27:03 -
Hétfőn tart nyílt napot a Pannon Egyetem Székesfehérváron
A Pannon Egyetem beiskolázási programjának keretében immár második alkalommal rendezi meg kihelyezett nyílt napját a Székesfehérvári Kihelyezett Képzési Helyen, január 22-én 10 órai kezdettel. A rendezvényen az egyetem minden kara, képzési helye képviselteti magát, valamint a Pannon Egyetem által kínált összes szakról és felsőfokú szakképzésről tájékozódhatnak az érdeklődők. Január 22-én 10 órakor kezdődik a nyílt nap Székesfehérváron, a Kihelyezett Képzési Helyen, a SZÜV Székházban (Gyümölcs u. 38.).
2007.01.18. 08:26:28 -
Bárdos Deák Ágnes a Kontroll Csoport egykori énekese koncertezik a Szabadművelődés Házában
Nem is olyan régen töltötte be 50. életévét Bárdos Deák Ágnes az egykori Kontroll Csoport énekesnője, a magyar underground élet egyik legjelentősebb alakja. A jubileum indította útjára az Ági 50 elnevezésű nosztalgia turnét, melynek keretein belül január 19 -én, pénteken 20 órától a Szabadművelődés Házában adnak koncertet a Méhkasaula Kulturális egyesület szervezésében. A rendezvényen a koncert mellett lesz kiállítás és különböző filmeket is vetítenek a Kontroll Csoportról. A fellépés előtt és után pedig a Méhkasaula dj-k elevenítik fel bakelitekről a 80-as évek undergroundját.
2007.01.18. 00:29:10
Egy lépésre az Interliga döntőjétől az Alba Volán-FeVita
Az Interliga elődöntőjének szlovén érdekeltségű ágán a Slavija Ljubljana némi meglepetésre 3-2-re nyerni tudott az Olimpija otthonában, és hasonló bravúrra készült az Újpesti TE is a második Alba Volán-FeVita elleni összecsapáson. A fehérváriak nem kívántak asszisztálni a lilák terveihez, így máris két kapuralövéssel kezdték a három győzelemig tartó párharc újabb meccsét. A kezdeti Volán-offenzívát aztán az Újpest egyre inkább csillapította, és néhányszor Peterdiék ajándékozták meg kellemetlen pillanatokkal a kék-fehér védelmet, de az újpesti legények nem nyújtották tudásuk javát, még üres kapuba sem találtak be...
Alba Volán-FeVita – Újpesti TE 3-1 (1-0, 2-1,0-0)
Székesfehérvár- Veszprém: folytatódott a Fejlesztési Pólus Csúcstalálkozó
Veszprémben egyeztetett Warvasovszky Tihamér székesfehérvári és Debreczenyi János veszprémi polgármester a Fejlesztési Pólus program projektjeiről és a kapcsolódási pontokról. Ennek eredményeként a környezetipar, bioenergetika, mechatronika és informatika (– nanotechnológia) tématerületek kerültek kiemelésre, amelyekben a szorosabb együttműködés kiépítése a cél. A mai, veszprémi megbeszélésen döntés született, hogy a munkákat ennek szellemében kell folytatni, hogy a 2007. január 31-i határidőre a projektekhez olyan megvalósíthatósági tanulmányokat lehessen bemutatni a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség felé, amelyből tükröződik, hogy a társpólus együttműködve és egyként kíván sikeresen szerepelni a források megszerzésében induló versenyben.
Már megint halálos baleset történt a 81-es főúton
Személygépkocsival karambolozott és felborult egy nyerges vontató szerda délben a 81-es főúton – tájékoztatott Takács József őrnagy, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka. Magyaralmás magasságában a Székesfehérvár felől Mór felé haladó Citroën Xsara Picasso ütközött össze a szemből érkező Mercedes nyerges vontatóval. A személygépkocsi motortere teljesen felgyűrődött, a sofőr a helyszínen életét vesztette. A kamion a bal oldalára borult, a vontatmány keresztbe fordult az úton, a traktorrész az út menti fás-bokros részbe csapódott -adta hírül a langlovagok.hu.
Több nemzeti emlékhelyet szeretne a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal
Szigorúbb határőrizet az illegális bevándorlók ellen az EU-ban
Az újabb bevándorlóáradat elkerülése érdekében a tagállamoknak sürgősen helikopterekkel és hajókkal kell támogatniuk az EU újonnan kialakított közös határvédelmi ügynökségét - közölte Franco Frattini igazságügyi biztos. Az igazságügyi és belügyminiszteri találkozón Németország javaslatára a tagállamok képviselői kezdeményezték, hogy egy korábbi, már létező megállapodásban (prümi egyezmény) foglaltakat emeljék uniós törvényi szintre. A Németországban, Ausztriában és Spanyolországban eddig is érvényben volt egyezmény engedélyezi a DNS-sel és az ujjlenyomatokkal kapcsolatos információáramlást. Ennek köszönhetően Németországban az elmúlt években DNS-minták alapján sikerült 700 olyan bűnözőt azonosítani, akiket az osztrák bűnügyi rendőrség körözött.
Halálos baleset történt az M7-es autópályán a város közelében
Két fiatal korú fiút vettek őrizetbe a székesfehérvári rendőrök
Két fiatalkorú fiút vettek őrizetbe a Székesfehérvári Rendőrkapitányság nyomozói hétfőn. A két fiatalt rablással és rablás kísérlettel gyanúsítanak. A fiatalok előre kigondoltan, felkészülve, ittas személyeket támadtak meg, hoztak védekezésre képtelen helyzetbe Kisláng területén. A december végi sorozatnak eddig három sértettje ismert a nyomozók előtt. A két 16 éves fiú sértetti köre, minden esetben legalább középkorú, de mindenképpen ittas személyekből állt. Előre megfontoltan egy-egy közepes vagy nagyobb erejű ütéssel, lökéssel tették védekezésre képtelen állapotba a kiszemelt áldozatot..