Hírek


/ 2007.01.17. 21:25:18 |

Egy lépésre az Interliga döntőjétől az Alba Volán-FeVita

 Az Interliga elődöntőjének szlovén érdekeltségű ágán a Slavija Ljubljana némi meglepetésre 3-2-re nyerni tudott az Olimpija otthonában, és hasonló bravúrra készült az Újpesti TE is a második Alba Volán-FeVita elleni összecsapáson. A fehérváriak nem kívántak asszisztálni a lilák terveihez, így máris két kapuralövéssel kezdték a három győzelemig tartó párharc újabb meccsét. A kezdeti Volán-offenzívát aztán az Újpest egyre inkább csillapította, és néhányszor Peterdiék ajándékozták meg kellemetlen pillanatokkal a kék-fehér védelmet, de az újpesti legények nem nyújtották tudásuk javát, még üres kapuba sem találtak be...
Alba Volán-FeVita – Újpesti TE 3-1 (1-0, 2-1,0-0)

/ 2007.01.17. 19:44:06 |

Székesfehérvár- Veszprém: folytatódott a Fejlesztési Pólus Csúcstalálkozó

Veszprémben egyeztetett Warvasovszky Tihamér székesfehérvári és Debreczenyi János veszprémi polgármester a Fejlesztési Pólus program projektjeiről és a kapcsolódási pontokról. Ennek eredményeként a környezetipar, bioenergetika, mechatronika és informatika (– nanotechnológia) tématerületek kerültek kiemelésre, amelyekben a szorosabb együttműködés kiépítése a cél. A mai, veszprémi megbeszélésen döntés született, hogy a munkákat ennek szellemében kell folytatni, hogy a 2007. január 31-i határidőre a projektekhez olyan megvalósíthatósági tanulmányokat lehessen bemutatni a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség felé, amelyből tükröződik, hogy a társpólus együttműködve és egyként kíván sikeresen szerepelni a források megszerzésében induló versenyben.

/ 2007.01.17. 15:15:03 |

Már megint halálos baleset történt a 81-es főúton

 Személygépkocsival karambolozott és felborult egy nyerges vontató szerda délben a 81-es főúton – tájékoztatott Takács József őrnagy, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka. Magyaralmás magasságában a Székesfehérvár felől Mór felé haladó Citroën Xsara Picasso ütközött össze a szemből érkező Mercedes nyerges vontatóval. A személygépkocsi motortere teljesen felgyűrődött, a sofőr a helyszínen életét vesztette. A kamion a bal oldalára borult, a vontatmány keresztbe fordult az úton, a traktorrész az út menti fás-bokros részbe csapódott -adta hírül a langlovagok.hu.

/ 2007.01.17. 13:34:27 |

Több nemzeti emlékhelyet szeretne a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal

A magyar történelem több fontos helyszínét is nemzeti emlékhellyé nyilváníttatná a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal, amely 2005 óta tervezi, hogy készít egy több helyszínből álló, nemzeti emlékhelyeket tartalmazó listát. A mostani tárcaközi egyeztetéstől azt is remélik, hogy olyan történelmi helyszínek, mint például Mohács, Székesfehérvár, vagy a Budai Vár idővel nemzeti emlékhellyé válhatnak. Ma ugyanis Magyarországon mindössze egyetlen nemzeti emlékhely van, a budapesti Hősök tere.
/ 2007.01.17. 08:15:15 |

Szigorúbb határőrizet az illegális bevándorlók ellen az EU-ban

 Az újabb bevándorlóáradat elkerülése érdekében a tagállamoknak sürgősen helikopterekkel és hajókkal kell támogatniuk az EU újonnan kialakított közös határvédelmi ügynökségét - közölte Franco Frattini igazságügyi biztos. Az igazságügyi és belügyminiszteri találkozón Németország javaslatára a tagállamok képviselői kezdeményezték, hogy egy korábbi, már létező megállapodásban (prümi egyezmény) foglaltakat emeljék uniós törvényi szintre. A Németországban, Ausztriában és Spanyolországban eddig is érvényben volt egyezmény engedélyezi a DNS-sel és az ujjlenyomatokkal kapcsolatos információáramlást. Ennek köszönhetően Németországban az elmúlt években DNS-minták alapján sikerült 700 olyan bűnözőt azonosítani, akiket az osztrák bűnügyi rendőrség körözött.

/ 2007.01.17. 08:00:07 |

Halálos baleset történt az M7-es autópályán a város közelében

 A pákozdi felhajtónál összeütközött egy Budapest felől Székesfehérvár felé tartó Citroën C5-ös és egy Lada, majd a Citroën több mint kétszáz métert tolta maga előtt a Ladát -adta hírül a langlovagok.hu. A Citroën a gyorsító sávban fejtetőre borult, míg a Lada az út szélén állt meg, hátulját a másik autó teljesen összegyűrte. A Ladában hátul utazó nő a helyszínen életét vesztette, holttestét a tűzoltók szabadították ki a roncsok közül.
/ 2007.01.17. 07:13:35 |

Két fiatal korú fiút vettek őrizetbe a székesfehérvári rendőrök

Két fiatalkorú fiút vettek őrizetbe a Székesfehérvári Rendőrkapitányság nyomozói hétfőn. A két fiatalt rablással és rablás kísérlettel gyanúsítanak. A fiatalok előre kigondoltan, felkészülve, ittas személyeket támadtak meg, hoztak védekezésre képtelen helyzetbe Kisláng területén. A december végi sorozatnak eddig három sértettje ismert a nyomozók előtt. A két 16 éves fiú sértetti köre, minden esetben legalább középkorú, de mindenképpen ittas személyekből állt. Előre megfontoltan egy-egy közepes vagy nagyobb erejű ütéssel, lökéssel tették védekezésre képtelen állapotba a kiszemelt áldozatot..

/ 2007.01.17. 04:23:53 |

Utoljára a hetvenes években fordult elő, hogy a Velencei-tó nem fagyott be január közepéig

Tavaly mintegy 530 hektárnyi nádat vágtak le a Velencei-tavon, idén azonban az enyhe időjárás miatt nem alakulhatott ki egybefüggő jégréteg, így a part mentén van lehetőség mindössze 120 ha levágására. A nádvágásra egyébként nem sok remény van az idén, ugyanis a víz hőmérséklete is jóval fagypont felett van és kemény fagyok esetén is két hét, mire rá lehetne menni a jégtakaróra. Falusi Ferenc tófelügyelő tájékoztatása szerint utoljára a hetvenes években fordult elő, hogy január közepéig nem alakult ki egybefüggő jégtakaró a tavon. Tavaly január 10-én, 2005-ben pedig január 18-án már rá lehetett menni a jégre.
/ 2007.01.17. 01:50:22 |

Előny a Volánnál - Győzelemmel tért vissza a fehérvári kispadra Jan Jasko

 Élesedik a küzdelem az Interligában, hiszen az elődöntőben már nem hibázhatnak a harcoló felek. Az alapszakasz-első Alba Volán-FeVita a három győzelemig tartó párharc első két összecsapását hazai környezetben vívhatja az Újpest ellen, így az immár Jan Jasko irányította fehérváriak a helyzeti előny kihasználásával elérhető közelségben érezhetnék az Interliga fináléját. Az elődöntőt a bokasérüléssel bajlódó csapatkapitány Kangyal Balázs nélkül kezdték a kék-fehérek, az ÚTE azonban teljes haderővel indult csatába a Volán ellen. Alba Volán-FeVita – Újpesti TE 3-1 (1-0, 0-0, 2-1)
/ 2007.01.16. 16:32:02 |

Pati-Nagy Bence fotóriporter tárlata nyílt meg a Kodolányi János Főiskolán

Január 15-én Pati-Nagy Bence fotóriporter tárlata nyílt meg a Kodolányi János Főiskola könyvtárának olvasótermében. A mgnyitón Berta Ákos, a főiskola főigazgató-helyettese örömét fejezte ki, hogy a KJF hallgatói és dolgozói is megismerhetik Pati-Nagy Bence képeit, majd  Dr. Bakonyi Kovács István főiskolai tanárnak, a Vörösmarty Társaság elnökének adta át a szót. A Kodolányi János Főiskola tanára kiemelte: Pati-Nagy Bence színes egyéniség, sok humorral és kellő iróniával, akinek alkotómunkájában a riport és művészi fotó nem szétválasztható.