Hírek


/ 2007.01.23. 16:43:41 |

Kézilabda-rangadót vív szedán a Cornexi-Alcoa-HSB Holding

 Miután a Cornexi-Alcoa-HSB Holding együttese nem jutott a Kupagyőztesek Európa Kupája legjobb nyolc csapata közé – a román bajnokság élmenőjével az Oltchim Valceával szemben búcsúztak a nemzetközi kupától -, a fehérvári kézis hölgyek számára már csak a honi porondon maradt bizonyítani valójuk. Vura József alakulatának nincs könnyű dolga a magyar bajnokságban sem, hiszen a következő fordulók igen nehéz mérkőzéseket sodornak a Cornexi elé. A rangadók során bravúrokra lenne szüksége a csapatnak, ugyanis 2007 bajnoki küzdelmeinek nyitányán rögtön a listavezető Győri Audi ETO KC látogat a Köfém csarnokba, majd a Ferencváros otthonában lesz jelenése a fehérvár hölgygárdának, azt követően a Hódmezővásárhely ellen kell begyűjteni a kötelező győzelmet, február elején pedig a Dunaferr vendégeként lép pályára a Cornexi.

/ 2007.01.23. 16:38:17 |

Szerdán eldől, ki jut az Interliga döntőjébe

 Ez a harc lesz a végső! Szólhat a felkiáltás, pedig még csak a döntőbejutás a tét. A jégkorong Interliga elődöntőjében az alapszakasz-győztes Alba Volán-FeVita az Újpesti TE ellen megszenved a fináléért. A három győzelemig tartó párharc első két mérkőzését nyerte a Volán, majd az Újpest meccsei következtek a Megyeri úton, bár, a negyedik összecsapáson rettentő közel állt a Volán az Interliga döntőjéhez, azonban az UTE 0-3-ról egyenlített, a hosszabbításban pedig lehetőséget teremtett arra, hogy megfricskázhassa a fehérvári együttest: az ötödik találkozó dönt a továbbjutásról.
/ 2007.01.23. 12:39:29 |

Salvador Dali kiállítás nyílik a Városi Képtár Deák Gyűjteményben

2007. január 26 és március 4. között látható a szürrealizmus egyik legismertebb, legnagyobb alakjának tárlata a Városi Képtárban. A Dali kiállítás a gyűjtemény négy termében kerül megrendezésre, az épület többi tizenhárom helyiségében a Deák Gyűjtemény állandó kiállítása látható. A kiállításra belépőjegy a helyszínen váltható, a felnőtt jegyek 1200 Ft-ba, a diák és nyugdíjas jegyek pedig 600 Ft-ba kerülnek. Az aranykor címen megrendezett kiállítás anyagát a bambergi Richard H. Mayer magángyűjtemény (Kunstgalerien Böttingenhaus) képezi, amelyet Közép-Európa legnagyobb Dalí- magángyűjteményeként tartanak számot.
/ 2007.01.23. 10:33:09 |

Fejér megyében is tároltak az illegális németországi hulladékból

A Fejér megyei Daruszentmiklóson is tároltak 156 bála Németországból behozott hulladékot, ezt a múlt héten előzetes letartóztatásba helyezett Pető Ferenc cége szállította oda még tavaly, azóta azonban ismeretlen helyre vitték a szemetet. A Közép-dunántúli Környezetvédelmi Felügyelőség levélben értesítette erről a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányságot. A felügyelőség tavaly novembere óta folytat közigazgatási eljárást az ügyben.

/ 2007.01.23. 08:56:32 |

Õssejtbeültetésre gyűjt egy balesetet szenvedett székesfehérvári lány

Õssejtek beültetésével reményt kaphat mozgásának fejlődésére az a fehérvári lány, aki 21 évesen közúti balesetet szenvedett, s nyaktól lefelé lebénult. A Kínában végezhető beavatkozás költsége ötmillió forintot tesz ki. Bódás Bernadett 21 éves koráig úgy élte életét, mint a legtöbb fiatal. Egészséges volt, teli élettel, bizakodással, és reményekkel. Egy szerencsétlen autóbaleset azonban teljesen megváltoztatta az életét. A baleset után az orvosok közölték szüleivel, ha egyáltalán sikerül megmenteni az életét, a csigolyatörés miatt nyaktól lefelé béna marad...
/ 2007.01.23. 08:15:32 |

Tíz embert keresnek novellaíráshoz

 Tíz embert keres a verselo.freeblog.hu "szerkesztője", hogy írjanak egy-egy fejezetet egy közös novellába. Az első részt írná csak a blog tulajdonosa, a többit a jelenkezők. Mindenki elmehet harmincezer karakterig. A téma már az első fejezetben adott lesz, tulajdonképpen önálló novellaként is megállja majd a helyét. A felfoldi nicknévvel publikáló blogger azt írja: "ez természetesen azt is jelenti, hogy egymás stílusához is kell valamelyest igazodnunk, de ami a legfontosabb: oda kell figyelnünk az események legkisebb részletére is." Ezért olyan ember jelentkezését is szívesen várja, aki összefogná a munkát - ha nem lenne ilyen, a feladatot maga vállalja.

/ 2007.01.23. 08:08:08 |

Még mindig nem tudják, kinek a holttestét találták meg

 Több mint egy hónapja ismeretlen a kiléte annak a férfinak, akit egy iparvágány mellett találtak holtan Székesfehérváron, a rendőrség ezért a lakosság segítségét kéri az azonosításhoz. Az orvos-szakértői vizsgálatok szerint bűncselekmény nem történt, a férfi természetes halállal hunyt el, ám mivel a kiléte ismeretlen, a rendőrség ezért a lakosság segítségét kéri. Az ismeretlen férfi kb. 175 cm magas, 60-70 kilogramm súlyú, arca szögletes, orra kissé hegyes, haja rövid, kissé göndör, őszes szálakkal. Mellkasán, a kulcscsontnál egy tetoválás látható, ennek ábrája egy elmosódott kereszttel átszúrt vérző szív, alatta töviskoszorú.

/ 2007.01.22. 20:56:19 |

A Magyar Kultúra Napját ünnepelte a város az Öreghegyi Közösségi Házban

A kultúra napját ünnepelte az önkormányzat és a város kulturális életének szereplői hétfőn este az Öreghegyi Közösségi Házban. A teltházas rendezvényen Warvasovszky Tihamér polgármester, kiemelte, hogy a kultúránk az, ami különlegessé tesz minket, magyarokat és minden magyarnak kötelessége ápolnia azt hazán belül és kívül is. A polgármesteri köszöntő után városi elismeréseket adtak át a kultúra és közoktatás területén dolgozóknak. Az ünnepségen a Sebő együttes adott koncertet. Az együttes népi eredetű dalokat adott elő eredeti hangszereken. Az előadás után a programot M. Tóth István emlékkiállítás koronázta meg. A falakra a nemrég elhunyt művész válogatott képei kerültek ki. Képgaléria az ünnepségről!
/ 2007.01.22. 17:46:08 |

Fodor Péter távozott az Albacomp kispadjáról

 Az NB1-es férfi kosárlabda-bajnokságban szereplő Albacomp vezetősége közös megegyezéssel felbontotta a csapat szakmai munkáját irányító Fodor Péter szerződését. Az együttes jelenleg a harmadik helyen áll a bajnokság alapszakaszában, és a legutóbbi két mérkőzésén vereséget szenvedett, előbb a listavezető Pakstól, majd a Dombóvártól. Fodor Péter 2005 őszén éppen Dombóvárról érkezett Fehérvárra, ahol végül a fináléba vezette csapatát. Utóda ideiglenesen a fehérvári utánpótlást irányító Matus Gábor lesz.
/ 2007.01.22. 13:03:29 |

Arany Katedra Díjat kapott Csekéné Bányai Erzsébet gordonka tanár

A Magyar Kultúra Napja alkalmából a Hermann László Zeneiskola gordonka tanára Csekéné Bányai Erzsébet vehette át az Arany Katedra díjat. A zeneiskola gordonka tanára 1970 óta tanít az intézményben. Több mint három és fél évtizedes tanári munkássága alatt a növendékek százai közül többen választottak gordonka tanári pályát is –hangsúlyozta köszöntő beszédében a város alpolgármestere.