Hírek
-
Az Interliga döntőjében az Alba Volán-FeVita!
Nincs lehetőség a hibázásra! Ennek tudatában korcsolyáztak jégre az Alba Volán-FeVita játékosai az Újpesti TE ellen a jégkorong Interliga elődöntőjének utolsó, ötödik mérkőzésén. Ennek megfelelően kezdtek a fehérváriak és már a 18. másodpercben megszerezték a vezetést: Palkovics Krisztián érkezett az újpesti kapu közelébe egy ártatlan korongra, majd miután észrevette, hogy Matus Filo nem nagyon találja helyét a ketrec előtt, kapura húzta fonákkal a pakkot, ami aztán a kapus sarkáról a gólvonal mögé csorgott, 1-0... A fehérváriak nem álltak meg ennyinél. Alba Volán-FeVita – Újpesti TE 7-2 (2-0, 3-2, 2-0)
2007.01.24. 21:20:51 -
Befejezés előtt az új Autóbuszpályaudvar - nagyobb lett a park
Bejárást tartottak ma délelőtt a befejezés előtt álló új buszpályaudvaron. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér és Tóth István az Alba Volán vezérigazgatója személyesen tekintette meg a közös beruházást. Tavaly március 27-én rakták le az új buszpályaudvar alapkövét, ma pedig már a befejezési munkálatok zajlanak. Az eseményen elhangzott, hogy április 30-ig költöznek vissza a buszok. A teljes beruházás a területrendezéssel együtt majd 1 milliárd forintba kerül. A park területe is növekedett és egy szökőkutat is épít ide a város. A gyalogosok közlekedése könnyebbé, biztonságosabbá válik, hiszen több átkelőhely is lesz a Palotai úton -mondta Warvasovszky Tihamér polgármester. Képgaléria az épülő pályaudvarról és környékéről!
2007.01.24. 12:17:40 -
"Az internet világa 2017-ben" - pályázat székesfehérvári nyolcadikos diákoknak
A GTS-Datanet pályázatot ír ki székesfehérvári és debreceni diákok számára "Az internet világa 2017-ben" címmel. A pályázat célja, hogy felhívja a figyelmet arra, miként befolyásolja a mostani tizenévesek jövőképét a világháló mindennapos használata - olvasható a cég közleményében. A pályázaton székesfehérvári és debreceni nyolcadik évfolyamos tanulók indulhatnak, akik maximum két gépelt oldalnyi terjedelemben összefoglalják gondolataikat a kérdéses témával kapcsolatban. A beérkezett pályázatokat egy magyartanárokból és a GTS-Datanet Távközlési Kft. szakembereiből álló zsűri fogja értékelni. Az eredményhirdetésre 2007. február második felében kerül sor.
2007.01.24. 08:01:38 -
Fehérvári szimfonikusok a Művészetek Palotájában, Dali kiállítás a városi Képtárban
Január 26-tól a Városi Képtárban a szürrealizmus egyik legismertebb, legnagyobb alakjának, Salvador Dalinak a kiállítása látható, február 25-én pedig a Művészetek Palotájában ad koncertet az Alba Regia Szimfónikus Zenekar. A Salvador Dali kiállítást Dali Játszóház, szakmai tárlatvezetés, éjszakai tárlatvezetés, flamenco tánc és Luis Bunuel: Andalúziai kutya és Aranykor című filmjeinek vetítése is kiegészíti. A város kulturális életének legfontosabb aktuális eseményeiről Brájer Évát, a kulturális bizottság elnökét kérdeztük.
2007.01.24. 07:49:04 -
Tovább működik a Környezetvédelmi Tanácsadó Iroda önkormányzati támogatással
Támogatási szerződést írt alá kedden délelőtt Warvasovszky Tihamér polgármester és Varga Gábor, a Gaja Környezetvédő Egyesület elnöke. A város az egyesület által működtetett Környezetvédelmi Tanácsadó Iroda munkájához szükséges pályázat önrészét biztosítja. A Gaja Környezetvédő Egyesület 1997 óta működteti a városban a Környezetvédelmi Tanácsadó Irodát. A működéshez szükséges pénzt pályázatokból biztosítják. A Környezetvédelmi Minisztériumhoz most benyújtott pályázatának önrészét 260 ezer forintot az önkormányzat biztosítja. A megállapodás aláírásakor elhangzott, hogy a város tavaly mintegy 200 millió forinttal segítette a civil szervezeteket. A polgármester külön kiemelte, hogy az önkormányzat 10 milliós pályázati önrész alapot is biztosít a civileknek, hogy az EU-s pályázatok is elérhetőek legyenek számukra.
2007.01.24. 07:33:27
Kézilabda-rangadót vív szedán a Cornexi-Alcoa-HSB Holding
Miután a Cornexi-Alcoa-HSB Holding együttese nem jutott a Kupagyőztesek Európa Kupája legjobb nyolc csapata közé – a román bajnokság élmenőjével az Oltchim Valceával szemben búcsúztak a nemzetközi kupától -, a fehérvári kézis hölgyek számára már csak a honi porondon maradt bizonyítani valójuk. Vura József alakulatának nincs könnyű dolga a magyar bajnokságban sem, hiszen a következő fordulók igen nehéz mérkőzéseket sodornak a Cornexi elé. A rangadók során bravúrokra lenne szüksége a csapatnak, ugyanis 2007 bajnoki küzdelmeinek nyitányán rögtön a listavezető Győri Audi ETO KC látogat a Köfém csarnokba, majd a Ferencváros otthonában lesz jelenése a fehérvár hölgygárdának, azt követően a Hódmezővásárhely ellen kell begyűjteni a kötelező győzelmet, február elején pedig a Dunaferr vendégeként lép pályára a Cornexi.
Szerdán eldől, ki jut az Interliga döntőjébe
Salvador Dali kiállítás nyílik a Városi Képtár Deák Gyűjteményben
Fejér megyében is tároltak az illegális németországi hulladékból
A Fejér megyei Daruszentmiklóson is tároltak 156 bála Németországból behozott hulladékot, ezt a múlt héten előzetes letartóztatásba helyezett Pető Ferenc cége szállította oda még tavaly, azóta azonban ismeretlen helyre vitték a szemetet. A Közép-dunántúli Környezetvédelmi Felügyelőség levélben értesítette erről a Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányságot. A felügyelőség tavaly novembere óta folytat közigazgatási eljárást az ügyben.
Õssejtbeültetésre gyűjt egy balesetet szenvedett székesfehérvári lány
Tíz embert keresnek novellaíráshoz
Tíz embert keres a verselo.freeblog.hu "szerkesztője", hogy írjanak egy-egy fejezetet egy közös novellába. Az első részt írná csak a blog tulajdonosa, a többit a jelenkezők. Mindenki elmehet harmincezer karakterig. A téma már az első fejezetben adott lesz, tulajdonképpen önálló novellaként is megállja majd a helyét. A felfoldi nicknévvel publikáló blogger azt írja: "ez természetesen azt is jelenti, hogy egymás stílusához is kell valamelyest igazodnunk, de ami a legfontosabb: oda kell figyelnünk az események legkisebb részletére is." Ezért olyan ember jelentkezését is szívesen várja, aki összefogná a munkát - ha nem lenne ilyen, a feladatot maga vállalja.
Még mindig nem tudják, kinek a holttestét találták meg
Több mint egy hónapja ismeretlen a kiléte annak a férfinak, akit egy iparvágány mellett találtak holtan Székesfehérváron, a rendőrség ezért a lakosság segítségét kéri az azonosításhoz. Az orvos-szakértői vizsgálatok szerint bűncselekmény nem történt, a férfi természetes halállal hunyt el, ám mivel a kiléte ismeretlen, a rendőrség ezért a lakosság segítségét kéri. Az ismeretlen férfi kb. 175 cm magas, 60-70 kilogramm súlyú, arca szögletes, orra kissé hegyes, haja rövid, kissé göndör, őszes szálakkal. Mellkasán, a kulcscsontnál egy tetoválás látható, ennek ábrája egy elmosódott kereszttel átszúrt vérző szív, alatta töviskoszorú.