Hírek
-
Az EU-ban hetente 11 órát interneteznek - három cég közül kettőnek van saját honlapja
Az európaiak átlagosan 11 órát interneteztek hetente a múlt évben - adta hírül az osztrák tömegtájékoztatás az EIAA (European Interactive Advertising Association) tanulmányának adataira hivatkozva. A felmérések szerint ez 11 százalékos növekedést jelent a 2004-es évhez viszonyítva, és külön érdekesség, hogy az internetezők háromnegyede főképpen magánszemélyként használta a világhálót. A széles sávú internetezés Európa-bajnoka Franciaország, hiszen ott 87 százalékos a világhálóhoz való ilyen hozzáférés aránya. Mögötte Norvégia és Dánia következik 85 százalékos széles sávú lefedettséggel, majd Nagy-Britannia és Svédország 84 százalékkal.
2007.01.16. 09:41:27 -
A 20-29 évesek körében 100 élveszületésre még mindig 62 abortusz jut
Bár folyamatosan csökken Magyarországon a terhesség megszakítások száma, a 20 év alattiak között 100 születésre még mindig 90 terhesség megszakítás jut. A KSH demográfusa szerint ennek oka, hogy egyre később vállalnak a nők gyermeket. Így lehet például, hogy a 20-29 éves nők körében a legtöbb az abortusz, mégis a születések száma miatt a száz születésre jutó terhesség-megszakítások száma mérsékeltebb. A 20-29 évesek körében 100 élveszületésre 62, a 30-34 évesek körében 38-45 abortusz jut.
2007.01.16. 08:41:40 -
Csütörtökön nyit hivatalosan a Kossuth utcai postahivatal
100 éves a Székesfehérvári 1. számú postahivatal. A Magyar Posta Zrt. Központi Területi Igazgatósága ezt az egyik legrégebbi, műemlék épületet újította fel a jeles évfordulóra. A megújult posta 2007. január 15-től már XXI. századi körülmények között várja ügyfeleit. Az új, banki típusú postahely megnyitásával a társaság könnyíteni szeretné a lakosok mindennapos postai ügyintézését. A felújított postát Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere, országgyűlési képviselő és Csáki György, a Magyar Posta Zrt. elnöke adják át ünnepélyes keretek között csütörtökön délután kettő órakor.
2007.01.16. 08:32:27 -
A Széphőnél is segítenek a támogatási kérelem kitöltésében - február első hetében érkezik az első magasabb fűtésszámla
Az első megemelt fűtésszámlát február első hetében kapják meg a lakástulajdonosok Fehérváron. A szolgáltató Széphő Zrt tájékoztatása szerint, akinek a távhőtámogatás igénylésével, illetve a számlával kapcsolatban kérdése van a Honvéd utcai és a Lövölde utcai ügyfélszolgálaton segítenek akár a támogatási igénylőlap kitöltésében is. Amióta nem a gázárat, hanem a fogyasztót támogatja az állam, azóta érezhetően növekedett a Széphő Zrt ügyfélszolgálatán a forgalom - tájékoztatott Iványi Jenő, a cég vezérigazgató helyettese. A székesfehérvári távhődíj 36,8 százalékkal emelkedik január 16-tól. Az emelés a februári számlán jelentkezik először. A Magyar Államkincstár által nyújtott szociális alapú támogatást pedig a szolgáltató már beépíti a számlába.
2007.01.16. 08:10:12 -
Szűkült, de még nem végleges az FC Fehérvár játékos-kerete
Az FC Fehérvár labdarúgó csapata január 11.-én kezdte a tavaszi idényre való felkészülést, meglehetősen bő kerettel, 34 játékossal. Akkor a vezetőedző Marijan Vlak és a klubvezetés is az első három nap után tervezte a létszámszűkítést, de egyelőre túl sokat nem változott az együttes összetétele. Eddig Györök Tamás, Finta Péter és Horváth Ferenc távozott a Viditől, a 25 fős végleges játékos-keret a jövő hét közepén alakulhat ki.
2007.01.15. 22:28:07
Interliga-elődöntővel mutatkozik be Jan Jasko
Mától akár kétszer annyit is fizethetünk a gyógyszerekért
Újra a Fehérvár FC-ben a Disztl testvérek
A jövőben Disztl László és Disztl Péter segíti a Fehérvár FC vezetőedzőjének, Marijan Vlaknak a munkáját. Miután a téli szünetben Németh Zoltán pálya- és Ulbert Tibor kapusedző is elhagyta az FC Fehérvárt az FC Sopron kedvéért, szükségessé vált új szakemberek keresése a posztokra. Gál László ügyvezető úgy döntött, hogy a pályaedzői posztra az utánpótlás szakágvezetőjét és a junior csapat trénerét, Disztl Lászlót kéri fel a pályaedzői feladatok ellátásra. A Disztl-testvérek korábban játékosként már erősítették együtt a Vidit, most ismét közösen munkálkodhatnak a klub felemelkedésén, csak ezúttal már az oldalvonal mellől.
Székesfehérvári és Erdélyi Bukógalambok a Köfém Sportcsarnokban
Tizedik alkalommal mutathatták meg tehetségüket a fehérvári fiatalok a Városi Diákgálán
Közel kétmillió forint gyűlt össze a fehérvári jéghokisok akciója nyomán
Súlyos vereséggel búcsúzott a KEK-től a Cornexi-Alcoa-HSB Holding
A női kézilabda Kupagyőztesek Európa Kupájának harmadik fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding 25-25-ös döntetlenre végződött első összecsapás után utazott a visszavágóra, az Oltchim Valcea ottohnába. A román bajnokság listavezetője nem sokáig hagyta reménykedni a Cornexit, a mérkőzés elején 2-2 volt az utolsó döntetlen állás, onnantól az történt a pályán, amit a Valcea játékosai akartak. Tulajdonképpen már az első félidőben eldőlt, hogy a románok jutnak tovább ebből a párharcból – 30 percnyi játék után 21-9-re vezettek a vendéglátók. Oltchim Valcea - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 40-23 (21-9)