Hírek


/ 2007.01.15. 22:07:14 |

Interliga-elődöntővel mutatkozik be Jan Jasko

 Vasárnap este ismét munkába állt Székesfehérváron Jan Jasko. Az Alba Volán-FeVita régi-új vezetőedzője utoljára 2003-ban irányította a kék-fehéreket, az itt begyűjtött két bajnoki cím és Interliga elsőség után a szlovák extraligás HKM Zvolen alakulatát a Kontinentális kupa döntőjéig vezette. Pályafutása újabb állomásaként Nyitrán és Pozsonyban munkálkodott, majd a szlovák válogatott másodedzője volt, legutóbb pedig az U20-as szlovák nemzeti együttest irányította. Jan Jasko boldogan tett eleget a fehérváriak újabb felkérésének, de a mosolyok mellett hozta magával a rá jellemző fegyelmet és kemény munka-feladatokat is.
/ 2007.01.15. 08:25:08 |

Mától akár kétszer annyit is fizethetünk a gyógyszerekért

Hétfőtől csökken a gyógyszerek állami támogatása, ez pedig azt jelenti, hogy akár a duplájára is nőhet az az összeg, amit egy átlagos magyar család havonta gyógykészítményekre költ. A változás azt jelenti, hogy éppen kétszer annyiba kerülnek majd a keringési betegségek kezelésére alkalmas gyógyszerek, mint most, és háromszor annyiba a koleszterincsökkentők. Mivel az eddig 90 százalékos támogatási kulcs 85-re, a 70 százalékos 55-re, míg az 50 százalékos támogatási mérték 25 százalékra mérséklődik, szélsőséges esetben akár 50 százalékkal is többe kerülnek majd egyes gyógyszerek.
/ 2007.01.15. 08:11:39 |

Újra a Fehérvár FC-ben a Disztl testvérek

 A jövőben Disztl László és Disztl Péter segíti a Fehérvár FC vezetőedzőjének, Marijan Vlaknak a munkáját. Miután a téli szünetben Németh Zoltán pálya- és Ulbert Tibor kapusedző is elhagyta az FC Fehérvárt az FC Sopron kedvéért, szükségessé vált új szakemberek keresése a posztokra. Gál László ügyvezető úgy döntött, hogy a pályaedzői posztra az utánpótlás szakágvezetőjét és a junior csapat trénerét, Disztl Lászlót kéri fel a pályaedzői feladatok ellátásra. A Disztl-testvérek korábban játékosként már erősítették együtt a Vidit, most ismét közösen munkálkodhatnak a klub felemelkedésén, csak ezúttal már az oldalvonal mellől.

/ 2007.01.15. 02:29:45 |

Székesfehérvári és Erdélyi Bukógalambok a Köfém Sportcsarnokban

Az MGKSZ V-061 Alba Regia Galamb- és Kisállattenyésztő Egyesület a Székesfehérvári és erdélyi Bukógalambokat Tenyésztők Fajtaklubjával közösen rendezett kiállítást a hétvégén KÖFÉM Sportcsarnokban. Több száz madarat állítottak ki a tenyésztők a galambtól a pulykákon át a kakasokig. Különös figyelmet érdemes szentelni a Székesfehérvári Bukógalambnak, hiszen néhány éve a királyi városnak is elismert fajtája van. E mellett rengeteg más Európa más részéről származó madár is megtekinthető volt a Köfém Sportcsarnokban. Bővebben a Székesfehérvári Bukógalambról!
/ 2007.01.14. 17:39:56 |

Tizedik alkalommal mutathatták meg tehetségüket a fehérvári fiatalok a Városi Diákgálán

 Tizedik alkalommal rendezte meg a Bugát Pál Egészségügyi és Környezetvédelmi Szakközépiskola a Városi Diákgálát péntek este a Barátság Házában.  A rendezvényre a város minden iskolájából neveztek tanulók különböző kulturális előadásokkal. A gála megnyitóján Warvasovszky Tihamér polgármester elmondta, hogy a rendezvény fontos a város kulturális életében és megköszönte a szervezőknek, hogy 10 éve minden évben megrendezik a gálát. Az első produkciót egy olyan diák adta elő, aki a kezdetektől fogva minden évben részt vett a gálán: az idei évben Sting If you love somebody című dalát énekelte a közönségnek.
/ 2007.01.14. 17:24:24 |

Közel kétmillió forint gyűlt össze a fehérvári jéghokisok akciója nyomán

Majdnem kétmillió forint gyűlt össze az árverésre bocsátott rózsaszín jéghokis mezekből és ütőkből egy budapesti árverésen. A sport eszközöket a székesfehérvári jéghokisok ajánlottak fel, a legtöbb pénzt, azaz több mint százezer forintot pedig a rózsaszín kapusmezért ígérték. A mezeket és ütőket 70 ezer forintos áron kiáltották ki, és összesen 24 darabot árvereztek el. Az ütőkből még maradt, azokat később interneten értékesítik.
/ 2007.01.14. 16:33:38 |

Súlyos vereséggel búcsúzott a KEK-től a Cornexi-Alcoa-HSB Holding

 A női kézilabda Kupagyőztesek Európa Kupájának harmadik fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding 25-25-ös döntetlenre végződött első összecsapás után utazott a visszavágóra, az Oltchim Valcea ottohnába. A román bajnokság listavezetője nem sokáig hagyta reménykedni a Cornexit, a mérkőzés elején 2-2 volt az utolsó döntetlen állás, onnantól az történt a pályán, amit a Valcea játékosai akartak. Tulajdonképpen már az első félidőben eldőlt, hogy a románok jutnak tovább ebből a párharcból – 30 percnyi játék után 21-9-re vezettek a vendéglátók. Oltchim Valcea - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 40-23 (21-9)

/ 2007.01.12. 15:54:29 |

Ebben az évben is féláron mehetnek a fehérvári nyugdíjasok az Agárdi Termálba

Székesfehérvár Önkormányzata és az agárdi termálfürdőt működtető Városgazdálkodási és Turisztikai Rt. megállapodásának eredményeként munkanapokon (hétfőtől péntekig) évek óta kedvezményesen válthatnak belépőt az Agárdi Termál- és Gyógyfürdőbe a székesfehérvári nyugdíjasok. Warvasovszky Tihamér Székesfehérvár polgármestere és Mészáros Zoltán vezérigazgató mai sajtótájékoztatójukon jelentették be valamennyi székesfehérvári nyugdíjas 500 forintos áron vásárolhatja meg belépőjegyét. Tavakly több mint 15 ezer alkalommal vették igénybe a kedvezményt a fehérvári nyugdíjasok.
/ 2007.01.12. 12:44:12 |

Emléktűz a doni áttörés emlékére a pákozdi Mészeg-hegyen

Január  12 –én 18 h-kor a pákozdi  a Mészeg – hegyen tartanak megemlékezést az 1943-as doni áttörés emlékére. A 457. sz Prohászka Ottokár cserkészcsapat tagjai emléktüzet gyújtanak.  A csapat 1990 – ben alakult , a tagok az Öreghegyi Rk. Plébánián tartják minden pénteken összejövetelüket,  jelenleg 18 taggal. A 457 cs. csapat felvállalta , és  2000. januárjától  minden évbe meggyújtja az emléktüzet , ami tiszta időben Fehérvárról is látható.
/ 2007.01.12. 12:33:07 |

Jan Jasko visszatér az Alba Volán Fevitához

Az Alba Volán-FeVita jégkorongcsapatának vezetősége közös megegyezéssel szerződést bontott Karol Dvorak vezetőedzővel. A cseh szakember nyár óta irányította a bajnoki címvédő székesfehérvári gárda munkáját. Utódja az a szlovák Jan Jasko lett, aki korábban már dolgozott az együttesnél. Dvorakkal a csapat megnyerte a Magyar Kupát, s jelenleg vezeti a Borsodi Liga alapszakaszát és az Interliga alapszakaszában is első lett, míg a hétvégén zárult Kontinentális Kupa négyesdöntőjében negyedikként zárt.