Hírek
-
Néhány héten belül drágulnak az alapvető élelmiszerek
Néhány héten belül akár 15 százalékkal is megugorhat a baromfihús ára, szerényebb mértékben, de drágulnak a tejtermékek és a kenyér is. A korábban beharangozottnál némileg kisebb mértékben, átlagosan négy és tíz százalék között emelkednek majd az alapélelmiszerek árai. Az élelmiszer-beszállítók semmit sem engednének az általuk tervezett áremelésekből a zárt ajtók mögött zajló ártárgyalásokon. A kereskedők máshogy gondolják: míg a baromfi esetében reálisnak tűnik a 10-15 százalékos emelés is, addig a tejnél és a kenyérnél a beszállítói igényekénél jóval kisebb drágítást tartanak elképzelhetőnek.
2007.01.12. 08:15:48 -
34 játékossal kezdte meg téli felkészülését az FC Fehérvár
Népes mezőny gyülekezett január 11-én kora délután a Sóstói Stadionban, az FC Fehérvár labdarúgó csapatának első téli edzésén nem kevesebb, mint 34 futballista vett részt. A Sopronban tovább dolgozó Németh Zoltán pályaedzőn és Ulbert Tibor kapusedzőn kívül eddig még senki sem távozott a piros-kékektől. Három játékos már biztosan Fehérváron folytatja pályafutását. A 29 éves Baranyai Tibor a hátvéd poszton bevethető, éppúgy, mint a 23 éves Mészáros Attila. Csobánki Ádám 1984-ben született, és a Honvédban a középpályán játszott.
2007.01.11. 18:39:34 -
Oktatási és tudományos együttműködés a város gazdaságának fejlesztéséért
A város fejlesztési programjaihoz illeszkedik az az együttműködés, amelyet a BMF Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Kar Számítógéptechnikai Intézete és az Axis Consulting 2000 Kft. kötött ma Székesfehérváron. A megállapodás keretében üzleti intelligencia rendszerek fejlesztésének oktatását lehetővé tévő laboratórium jön létre a BMF Regionális Oktatási és Innovációs Központ szervezeti keretei között, amit az informatikai vállalkozás szoftver eszközökkel és ismeretek átadásával támogat. Schultz György polgármesteri kabinetigazgató és Warvasovszky Tihamér polgármester vett részt az eseményen: ismertették a résztvevőkkel az Alba Innovációs Park terveit, kiemelve, hogy felmérték a városban és a régióban működő cégek igényeit, ehhez kapcsolódik majd az oktatási rendszer: így próbálják növelni a gazdaság versenyképességét.
2007.01.11. 18:37:49 -
Kemény visszavágó vár a Cornexi-Alcoa-HSB Holdingra Romániában
A Kupagyőztesek Európa Kupájának harmadik fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabda csapata előny nélkül utazik a romániai visszavágóra, az Oltchim Valcea otthonába. A 25-25-ös döntetlennel zárult első találkozó után a Cornexi együttese a hét elején inkább a fizikális felkészülésre helyezte a fő hangsúlyt, az utóbbi napokban pedig a taktikai elemek gyakorlása volt terítéken. A játékosok elszántan tréningeznek, hiszen tudják: vasárnap nehéz visszavágó vár rájuk Romániában.
2007.01.11. 18:29:34 -
Gyermekrajz pályázatot írt ki az Öreghegyi és Felsővárosi Közösségi Ház
Az Öreghegyi és Felsővárosi Közösségi Ház gyermekrajz pályázatot ír ki öreghegyi és felsővárosi óvodások és általános iskolai diákok részére. Az intézmény két témában várja a beérkező munkákat: Öreghegyi óvodásoknak és diákoknak: - Téli élményem Felsővárosi óvodásoknak és diákoknak: - A természet télenBővebb információ kérhető telefonon a 22/303-366 telefonszámon, ill. e-mailben az okh@okh.hu címen.
2007.01.11. 18:12:50
A távhődíjakról és a befektetői szerződés módosításáról tartottak sajtótájékoztatót a Városházán
Fejlesztési pólus csúcstalálkozó - tárgyalások Székesfehérvár és Veszprém polgármestere között
A Fejlesztési Pólus programról egyeztetett Székesfehérváron Warvasovszky Tihamér székesfehérvári és Debreczenyi János veszprémi polgármester. A megbeszélésen dr. Gaál Zoltán, a Veszprémi Egyetem rektora, dr. Lőrincz Péter, a Kandó Kálmán Főiskolai Kar Számítógéptechnikai Intézetének igazgatója és több szakértő is részt vett. Az egyeztetésen a két várost képviselő vezetők a Pólus Program Stratégiában szereplő nagyprojekteket tekintették át. Tíz olyan nagyprojekt van, ami szerepel a Pólus Program Stratégiában. Ezek elsősorban a bioenergetikai, a környezetvédelmi, a mechatronikai és az informatikai gazdasági területekre irányulnak.
Újraindult az olajszállítás Magyarországra
A Mol Nyrt. hivatalosan is bejelentette, hogy 2007. január 10-én éjfélkor újraindult a kőolajszállítás a Barátság vezetéken keresztül Magyarországra és Szlovákiába. Az újraindulást követően a szállítás a MOL finomítóiba a normál mennyiségen és nyomáson történik - olvasható a BÉT honlapján. Mindez annak köszönhető, hogy Oroszország felújította Fehéroroszországon keresztül haladó olajszállítását Európa felé.