Pont nélkül maradt a Cornexi a Dunaferr elleni rangadó után

A női kézilabda NB1 idei első rangadóján a Dunaferr NK vendégeként lépett pályára a Cornexi-Alcoa-AutoBahn. A dobogóra törő Cornexi a tavalyi bronzérmes ottohnában góllal kezdett, de a hazaiak gyorsan átvették az irányítást, s három góllal elléptek ellenfelüktől. Szerencsére a fehérvári lányok nem roppantak össze már rögtön a találkozó elején és ledolgozták hátrányukat, sőt, a 16.percben vezettek is. A megyei rangadó nagy küzdelmet hozott, a találkozó nagy részében a Dunaferr vezetett, de akár a Cornexi is nyerhetett volna, azonban a hajrá a hazaiaknak sikerült jobban. Dunaferr NK – Cornexi-Alcoa-AutoBahn 28-27 (15-13)

2007.09.05. 20:41 |

A női kézilabda NB1 idei első rangadóján a Dunaferr NK vendégeként lépett pályára a Cornexi-Alcoa-AutoBahn. A dobogóra törő Cornexi a tavalyi bronzérmes ottohnában góllal kezdett, de a hazaiak gyorsan átvették az irányítást, s három góllal elléptek ellenfelüktől.

Szerencsére a fehérvári lányok nem roppantak össze már rögtön a találkozó elején és ledolgozták hátrányukat, sőt, a 16.percben vezettek is. Az első félidő hajrájáig őrizték is egygólos előnyüket Vura József tanítványai, azonban a játékrész utolsó perceiben Ungureanu megbabonázta a Cornexi lövőit, Ferlinget pedig képtelen volt tartani a védekező-formáció. A szünetben két góllal, 15-13-ra vezettek  hazaiak, majd fordulás után is a Dunaferr irányított. Ferling, Mörtel és Ungureanu-kapus góljaival megint négy volt a differencia, ami ösztönzőleg hatott az alcoás lányokra. A Cornexi rendületlenül kapaszkodott, hol felzárkózott egy gólra, majd megint visszacsúszott kettőre, háromra, négyre, de hét perccel a találkozó vége előtt szárnyra kaptak Szrnkáék. A fehérvári csapat szorongatott, egyenlített, a 28. percben is egál volt az állás, amikor a semmiből jött az addig gólt sem szerző Borbás, aki betalált, és ezzel eldöntötte a meccset. A Cornexi-Alcoa-AutoBahn hiába próbálkozott az egyenlítéssel az utolsó percben, a Dunaferr keményen és hatékonyan védekezett, 28-27-es győzelmével otthon tartotta a két bajnoki pontot.

Dunaferr NK – Cornexi-Alcoa-AutoBahn 28-27 (15-13)

Dunaújváros, 1500 néző
 Vezette: Dobrovits, Tájok

Dunaferr: Knezovic, Ungureanu 1 (kapusok) – Vincze 3, Ferling 7, Pigniczki 2, Borbás 1, Mörtel 7/2, Lovász 3. Csere: Gáspár 1, Berta, Laluska 3. Vezetőedző: Imre Vilmos

Cornexi: Djeric, Fekete (Kapusok) – Kenyeres 2, Szrnka 8/1, Kamper 3, Valova 1, Bernataviciute 3, Balogh 5/3. Csere: Vaszari 1, Trishchuk 2, Mayer 2. Vezetőedző: Vura József

Kiállítások: 6 ill. 2 perc