Hírek
-
Pirostojás kereső túra a lakás- és gyermekotthonok lakóival a Velencei-hegységben
Április 7-én ragyogó napsugarak alatt gyülekeztek a Lurkó Gyermekvédelmi Egyesület apróbb és nagyobbacska talpakon járó „gyerekei” és tagjai, hogy a Gyöngyvirág Természetbarát Egyesület által szervezett, Pákozdról induló húsvéti túrán pirostojást keressenek. A 10 és 20 km-es távon induló, összesen 31 lurkó és kísérőik a megye különböző lakás- és gyermekotthonaiból vagy nevelőszülőktől érkeztek, de a 18. életévüket már betöltött, utógondozott fiatalok is szívesen vesznek részt az Egyesület programjain, hogy feltöltsék magukat az egykori társakkal való újratalálkozás és a tavaszi illatok fűszerezte kirándulás élményeivel.
2007.04.10. 08:19:36 -
Törvényjavaslat készült a kéretlen elektronikus levelek visszaszorítására
A kéretlen elektronikus levelek - hirdetések - visszaszorítására törvényjavaslatot terjesztett be az Országgyűlésnek a kormány. A gazdasági és Közlekedési Minisztérium honlapján olvasható javaslat az elektronikus kereskedelemről szóló törvényt módosítója úgy, hogy az nem minősíti elektronikus hirdetésnek az olyan közlést, amely csak a vállalkozás domain nevét és e-mail címét tartalmazza. Viszont önmagában hirdetés az olyan levél, amely a címzett hozzájárulását kéri ahhoz, hogy neki egy cég hirdetéseket küldhessen.
2007.04.10. 08:11:56 -
Két nap alatt több mint nyolcszáz sofőrt ellenőriztek szondával a rendőrök
A Húsvétkor tartott öt napos fokozott közúti közlekedési ellenőrzés legfőbb célja az ittas sofőrök kiszűrése a forgalomból. Az ellenőrzés két első napján több mint nyolcszáz sofőr fújta meg a szondát Fejér megyében. A 48 óra mérlege szerint 25 szonda jelzett szabálysértési értékhatárig, vagy azon túli értéket. A Palotai úton felállított ellenőrző helyen, fél óra időtartamban, három szolgálati autó „legénysége” egy időben zárta, intette le a többsávos út forgalmát. Valamennyi megállított jármű sofőrjének egyazon kérdésre kellett válaszolni, tételesül, fogyasztottak-e alkoholt, mielőtt autóba ültek. Valamennyi sofőr nemmel felelt és valamennyiük esetében ezt támasztotta alá a Lion szonda értéke is.
2007.04.10. 08:11:06 -
Alba Wheel - Motorkiállítás volt a Köfém Sportcsarnokban
Alba Wheel Motor és kerékpár kiállítást rendeztek a hétvégén a Köfém Sportcsarnokban. Az új motorcsodák mellett természetesen a veterán járművek sem hiányozhattak. A kiállítás egyik legrégebbi darabja egy 1925-ben gyártott D/Rad német motorkerékpár. Fekete Gábor a szervező Alba Regalis Motoros Klub tagja elmondta, hogy jelentősen több embert vártak a rendezvényre, de így sem panaszkodnak, mert évek óta igen sikeresek az Alba Regalis MC rendezvényei. Azoknak, akik nem szeretik a hangos motorok zaját kerékpárok is voltak és a színpadon is szinte egész nap élőzene szólt. Képgaléria a motorkiállításról itt!
2007.04.10. 08:02:00 -
Új helyre költözött a Székesfehérvári Kistérségi ANTSZ
A volt Fejér Megyei ANTSZ épületébe költözött a kistérségi tisztiorvosi szolgálat. A költözés jelenleg még nem érinti az ügyfélfogadási rendet, azonban várhatóan azt is hamarosan módosítják. Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat Székesfehérvári, Abai, Enyingi, Gárdonyi Kistérségi Intézete április 01-től új helyen folytatja működését. Az intézet Székesfehérváron a volt Fejér Megyei ANTSZ helyén a Mátyás király krt. 13 sz. alatt található -tájékoztatott Dr. Almási Ferenc tisztifőorvos. Az új helyen is mindent megtesznek annak érdekében, hogy az ügyfelek a leggyorsabb, legkorrektebb szolgáltatásban részesüljenek.
2007.04.10. 05:49:42
Három nap alatt hétszázötven riasztás - holttest a Fejér megyei Nádor csatornában
E-közigazgatás: tavaly Magyarország fejlődött a leggyorsabban Európában
A pénteki rablás szemtanúit keresi a rendőrség
Pénteken délelőtt 10.30 óra körüli időben a Székesfehérvár, Csapó utcában, a Húsáruházzal szemközti parkolóban két kb. 20-30 éves, kb. 185-190 cm magas, vékony testalkatú, egyik sötét sapkát és sötét bőrdzsekit viselő személy szállt ki egy sötét színű gépkocsiból, majd a parkolóban rátámadtak egy 29 éves székesfehérvári hölgyre és 49 éves édesanyjára. A sértett a kezében tartott táskát erősen szorította, azt elkövető folyamatosan rángatta, de mivel nem sikerült megszereznie, a társa a segítségére sietett és a sértettet a földre taszította, melynek következtében az elengedte a táskát. A két ismeretlen elkövető ezután az így megszerzett táskával együtt a gépkocsiba beszállt és a lakótelep irányába elhajtott.
Szabó Krisztián jól szerepel az Egyéni Sakk-Európa-Bajnokságon
Három mérkőzésből szerzett másfél pontjával eddig 50%-os teljesítményt tudhat magáénak Szabó Krisztián, a 8. Nyílt Egyéni Sakk-Európa Bajnokságon. A németországi Drezdában megrendezett viadalon 43 nemzet 417 sakkozója ül asztalhoz 11 fordulón át. Szabó Krisztián máris óriási meglepetéssel nyitotta szereplését a felnőtt EB-n, hiszen a két évvel ezelőtti aranyérmes grúz nagymestert, Zurab Azmajparahsvili-t verte. A második fordulóban a spanyol nagymester Lopez Martinez nem bírt Krisztiánnal, és remiben állapodtak meg a felek. A harmadik fordulóban a 2587 Élő-pontszámmal rendelkező horvát nagymester, Brikics volt a nagymesteri címért küzdő fehérvári fiú ellenfele, és Szabó Krisztián ezen a partin elszenvedte első vereségét az EB-n. A negyedik fordulóban a lengyel olimpiai válogatott második táblásával mérkőzik a magyar sakkozó.
Katasztrófa a Sóstón - Négygólos vereséget szenvedett az FC Fehérvár
Két főúton is teljes az útzár Fejér megyében
Balesetek miatt a 63-as főúton és a 7-es főúton is teljes útzár mellett helyszínelnek. R. Szabó Ágnes elmondta: a 63-as főúton Cece és Rétszilas között egy teherautó és egy személyautó ütközött össze frontálisan. A helyszínen jelenleg is zajlik a műszaki mentés. A 7-es főúton Balatonvilágosnál, ahol két személyautó és egy motoros ütközött, egy sérültet a tűzoltók már kiszabadítottak a roncsokból. Amint lehet, félpályán engedik a forgalmat. Addig viszont várakozni kénytelenek az arra járók - tette hozzá a szóvivő.
Vidéki Színházak Találkozója: a Vörösmarty Színház társulata játssza a nyitó előadást
Erőteljes fellépés az erdőben motorozók ellen - börtönt is kaphatnak
Ismét nyitva van a görkorcsolya park a Bregyó Sportcentrumban
A Fehérvári Görkorcsolya Club SE tájékoztatja a városban és a megyében élő fiatalokat, akik görkorcsolyázni, gördeszkázni, BMX-ezni vagy görhokizni szeretnének, kultúrált, európai körülmények között, hogy a téli holtidő elteltével ismét megynílt a Bregyó közben tavaly nyáron az önkormányzat jóvoltából épített KING CITY SKATEPARK névre keresztelt görkorcsolya park. Belépő napijegy hétköznap 200 Ft,hétvégén 300 Ft. A görhoki pálya óradíjas.
Nyitvatartás:
április 6. péntek 10.00-19.00
április 7. szombat 10.00-19.00
április 8. vasárnap 10.00-19.00
április 9. hétfő 14.00-19.00.