Az innsbrucki cápák átharapták az Alba Volánt

Pat Cortina – igaz, csupán vendégként – visszatért Székesfehérvárra. Az Erste Bank Eishockey Liga 18. fordulójában az az Innsbruck volt az Alba Volán SC vendége, mely együttest a Volán korábbi sikeredzője, a Magyar Jégkorong Válogatott Szövetségi Kapitánya treníroz. Az osztrák bajnokság második szakaszának zárómérkőzését megelőzően Budai Krisztián vehette át az elmúlt idény legjobb Volán-játékosának járó Gulliver-Díjat, majd keményen állnia kellett a sarat a nagyiramú találkozó első harmadában. Mindez majdnem végig sikerült is, a meccs elején kivédekeztek a hazaiak egy emberhátrányt, majd két emberfórt sem sikerült gólra váltani. Alba Volán SC – HC TWK Innsbruck „Die Haie” 0–6 (0-1, 0-1, 0-4)
2007.11.09. 21:52 |

Teljes létszámban hajtott a Volán, de a kapu előtt nem sokszor veszélyeztettek. Stastny a harmad vége előtt egy perccel felesleges szabálytalanságot vétett, amiért a csapat bűnhődött: az emberelőnyt Laroque alakította gólokban mérhető fórrá, 0-1.
 A második periódusban kiegyenlített volt a játék, de talán mégis a fehérváriaknak volt több lehetőségük. A nagy elánnal küzdő kék-fehérek majdnem egyenlítettek is, a 26. percben Michal Stastnyban akadt el egy korong, megindult a szlovák csatár, de lövését védte Strömberg kapus, a lecsorgó pakkot pedig a kisodródó Stastny elütötte a gólvonal előtt. A folytatásban is többször tesztelték a hazaiak az Innsbruck finn hálóőrét, de Strömberghez ragadtak a korongok. Már majdnem úgy tűnt, hogy egállal zárják a csapatok a harmadot, de a 39. percben Darby indult meg a baloldalon, középre passzolt, ott pedig a Jesenice korábbi csatára, Tomaz Razingar érkezett, és Budai mellett a hálóba lőtt, 0-2.
 A záró játékrész aztán igazi rémálom volt a fehérvári szurkolók számára. Az enerváltan hokizó kék-fehérek sorozatban kapták a gólokat, négy és fél perc alatt négyszer rezdült Budai ketrecének hálója. Előbb Laroque, majd Ofner, aztán Mäkinen, a 49. perc elején Dagenais  is betalált. 6-0-s vezetése tudatában már visszavett az Innsbruck, de a kedvüket vesztett hazaiak így sem voltak képesek igazi kapuralövésekkel operálni. Az  innsbrucki cápák Pat Cortina irányításával átharapták a Volán torkát…

Alba Volán SC – HC TWK Innsbruck „Die Haie” 0–6 (0-1, 0-1, 0-4)