Hírek
-
Tisztább lesz a tó - átadták a Velencei-tavi regionális szennyvízrendszert
Ünnepélyes keretek között adták át pénteken délelőtt a velencei-tavi regionális szennyvízelvezető és tisztító rendszert. A beruházással hat tókörnyéki településnek: Gárdonynak, Kápolnásnyéknek, Velencének, Pázmándnak, Sukorónak és Nadapnak oldódtak meg a szennyvízelvezetési problémái. A munkálatok 2005 augusztusában kezdődtek a Velencei-tó körül. Az ingatlanok rákötése a rendszerre már 50%-os és a remények szerint még 2007-ben elérik a 90%-os rákötési arányt. A beruházás a környezetvédelem és a tó vízminősége szempontjából is fontos, hiszen jelentősen csökkenti a Velencei-tavat érő háttérszennyeződést.
2007.03.31. 09:18:27 -
Elfogadták a Közép-Dunántúli Régió aktualizált akciótervét
Elfogadták a társadalmi egyeztetés során érkezett véleményekkel aktualizált akciótervet a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács március 30-án Székesfehérváron megtartott ülésén. A 11 kistérségi és 3 megyei fórum keretében közel 100 szervezet fogalmazta meg véleményét a Közép-Dunántúlon tervezett fejlesztésekről. Önkormányzatok, non-profit szervezetek és vállalkozók egyaránt éltek a lehetőséggel, hogy véleményezzék az Akciótervet. 23 kistérségből érkezett elektronikus úton észrevétel, a legaktívabbak a veszprém megyei kistérségek voltak.
2007.03.31. 09:09:40 -
A héten nem halt meg senki a megye útjain - fokozott ellenőrzés várható
Március utolsó hetében nem kevesebb, mint tíz személyi sérüléssel végződő közúti közlekedési baleset igényelte a baleset helyszínelők jelenlétét Fejér megye közútjai mellett. Örvendetes tény, hogy halálos áldozata nem volt a hétnek és a sérültek zöme is nyolc napon belül gyógyuló sérüléssel úszta meg a baleseteket. Nem kevés szerepe volt ebben a bekötött biztonsági öveknek is. Március 19-25 közé esett a mozgáskorlátozottak részére fenntartott parkolóhelyek visszatérő ellenőrzésének időszaka. Az összesítés szerint Fejér megyében a rendőrök 31 esetben kezdeményeztek szabálysértési eljárást és 51 főt bírságoltak meg a helyszínen.
2007.03.31. 09:00:47 -
Letölthető az energiatakarékossági pályázat a GKM honlapjáról
Letölthető a lakossági energiatakarékossági pályázat dokumentuma péntektől a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) honlapjáról. A pályázatokat legkorábban április 10-én lehet beadni az Energia Központ Kht.-nek postai úton. Ábrahám Gergely elmondta: a minisztérium továbbra is működteti holnapján, a www.gkm.gov.hu-n azt a fórumot, amelyen a pályázathoz kapcsolódó kérdésekre kaphatnak választ az érdeklődők. A lakossági energiakorszerűsítési pályázatra 1994 előtt, hagyományos technológiával épült házak/lakások tulajdonosai pályázathatnak. Kóka János gazdasági miniszter március közepén jelentette be, hogy a lakossági energia-megtakarítás támogatása, valamint a lakossági megújuló energiahordozó-felhasználás támogatása című pályázatra az idén 2,6 milliárd forint áll rendelkezésre.
2007.03.30. 12:29:58 -
Munkahelyi képzés: péntektől pályázhatnak a kisvállalkozások
A mikro- és kisvállalkozások péntektől adhatják be pályázatukat a munkahelyi képzés támogatására az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) Társadalmi Megújulás Operatív Programjában. A munkahelyi képzés támogatására december 31-ig folyamatosan lehet pályázni a keret erejéig. A január végén meghirdetett pályázaton a mikro- és kisvállalkozások munkahelyi képzésére 1,057 milliárd forint keret áll rendelkezésre.
2007.03.30. 09:57:22
Gelencsér József a Közép-dunántúli Regionális Közigazgatási Hivatal élén
Vasárnaptól emelkedik a dohányáruk jövedéki adója
Nem lesz elvárt adó, de többet és szigorúbban ellenőriz az APEH
A hatvan éves SC-vezetőt, Sárvári Lászlót köszöntötte a polgármester
Ünnepség volt csütörtökön délelőtt a Városházán. Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár polgármestere, Schultz György kabinetigazgató és Magony Tamás a Sportiroda munkatársa köszöntötte az Alba Volán SC ügyvezetőjét, Sárvári Lászlót hatvanadik születésnapja alkalmából. Sárvári László 1975. január 4.-én került kapcsolatba a Volános sporttal, még az AKÖV alkalmazottjaként, s a lelkes fiatalemberből az elmúlt 32 év alatt kiváló sportvezető lett. Az Alba Volán SC mai ügyvezetője korábban edzőként, titkárként, szervezőként, elnökként tevékenykedett a kék-fehér színekért és Székesfehérvár sportjáért. Az Alba Volán Sport Club eredményessége, és az egyesület által szervezett rendezvények sikere bizonyítja: profi munka folyik a Volánnál.