Hírek
-
Hajnalra fékezték meg a lángokat Csalán - 2-3 méter vastagon égett a szemét
Hétfőn, hajnali fél egykor sikerült a székesfehérvári tűzoltóknak eloltani azt a tüzet, amely a városi hulladéklerakó telephelyen keletkezett vasárnap dél után nem sokkal Székesfehérvár-Csalán. Bisztric Anett a Székesfehérvári tűzoltóság sajtószóvivője elmondta: a szemétégetőt egész hajnalban szemmel tartotta egy tűzoltó- járőrkocsi, nehogy a parázsból újabb tűz keletkezzen. A sűrű fekete füstoszlopot több száz méter magasan lehetett látni, még a város határából több kilométerre is.
2007.04.16. 01:38:42 -
Dewáth Tibor kapta "Az év polgárőre" kitüntetést
Április 14-én éves közgyűlését tartotta a Székesfehérvári Városi Polgárőrség az Alba Volán Zrt. központjában. A rendezvényen Székesfehérvár polgármestere, Warvasovszky Tihamér "Az év polgárőre" kitüntetésben részesítette Dewáth Tibor polgárőrt. A Polgárőr Érdemkereszt arany fokozatú kitüntetését Németh Jánosné polgárőr, Görög István honvéd ezredes; az ezüst kitüntetést Moizer Attila polgárőr, valamint Kárpátiné Frank Éva, a Vízivárosi Általános Iskola igazgatója; a bronzot Bognár János, Katona Szilvia és Dobai Mihály polgárőr vette át.
2007.04.15. 20:13:28 -
A kosárlabda Magyar Kupa negyedik helyén végzett az Albacomp
A két nyeretlen együttes mérkőzött a kosárlabda Magyar Kupa bronzmérkőzésén a szolnoki négyes döntőn. A Szolnoktól vereséget szenvedő Albacomp a Körmend csapása által elvérzett Pécs küzdött a harmadik helyért. Nem kezdett rosszul Matus Gábor alakulata, de a nagyszünetre a PVSK ledolgozta 11 pontos hátrányát. Az utolsó két negyedben már egyértelműen a Pécs irányított, és fölényét a ponttermésben is megmutatta. A PVSK a végére 17 pontos előnyre tett szert, így a mecsekiek örülhettek a Magyar Kupa bronzérmének, az Albacomp a negyedik helyen végzett. A Szolnok 80-67-re verte a Körmendet, így otthon tartotta a Kupát.
2007.04.14. 21:47:35 -
Ellentétes félidők és újabb FC Fehérvár-vereség
A Borsodi Liga 24. fordulójában a tabella utolsó előtti helyén álló Tatabánya otthonába látogatott a múlt heti Debrecen elleni fiaskót feledtetni vágyó FC Fehérvár. A Kuttor Attila és Horváth Ferenc nélkül készülő és pályára lépő fehérváriak az első félidőben irányították a játékot, sőt, kétgólos előnyre is szert tettek. Hiába a magabiztosnak tűnő vezetés, a fordulás után a Tatabánya előbb büntetőből szépített, majd egyenlített, s a lefújás előtt nem sokkal emberhátrányból fordított is. A Tatabánya győzelmével továbbra is tart a fehérváriak vesszőfutása. Tatabánya FC – FC Fehérvár 3-2 (0-2)
2007.04.14. 21:30:55 -
Pontszegény elődöntő - A Magyar Kupa bronzérméért játszhat az Albacomp
A kosárlabda Magyar Kupa elődöntőjéből képtelen volt tovább lépni az Albacomp. A Szolnokon rendezett négyes döntő első csatáját a Körmend nyerte a Pécs ellen, így a vasiak már finalistaként szemlélhették, hogy a házigazda Szolnoki Olaj, vagy a bajnoki tabellán a harmadik helyen álló Albacomp masíroz a döntőbe ellenfélként. Nos, a fehérváriak nem tudták folytatni idei remek szériájukat a Szolnok ellen, most az Olaj volt a jobb. A pontokban rendkívül szegény összecsapás második és negyedik negyedében 8, illetve 7 egységet voltak képesek termelni Matus Gábor tanítványai. Szolnoki Olaj – Albacomp 57-39 (18-12, 10-8, 13-12, 16-7)
2007.04.13. 22:16:40
Tatabányára látogat a hétvégén az FC Fehérvár
11 fehérvári hokis a Világbajnokságra utazó válogatott keretben
Egyedülálló együttműködési megállapodás a Közép-dunántúli Régió városai között a turizmus fejlesztéséért
Rendkívüli közgyűlést tartott Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata
Közös megeggyezés alapján kilépett az Eleven Hold zenekarból, az eddigi énekes Török Zselenszky Tamás
Patkányirtás lesz a városban - senki ne érintse a dobozokat!
Megsemmisítették a robbanótesteket: megindult a forgalom a 7-es főúton
A tűzszerészek a helyszínen megsemmisítették a Székesfehérvár határában talált II. világháborús robbanótestek egy részét, a többit pedig egy közeli homokbányába szállították; a forgalom 15 órakor megindult a 7 -es főút lezárt szakaszán - közölte a rendőrség csütörtökön.
Világháborús légibombát találtak Székesfehérváron, lezárták a 7-es főút egy szakaszát
II. világháborús légibombát, tüzérségi gránátot és aknagránátot találtak Székesfehérvár határában, a robbanótestek elszállítása, illetve megsemmisítése miatt teljes szélességében lezárták a 7-es főutat a Székesfehérvár határában levő körforgalomtól Szabadbattyán felé; a munka várhatóan 15 óráig tart; a környék kiürítésére nincs szükség.