Hírek


/ 2007.04.05. 07:48:24 |

Második lett a fehérvári csapat a megyei tűzoltóversenyen

A Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság április 3-án, kedden rendezte meg a hivatásos és önkéntes tűzoltóságok szakmai versenyét Dunaújvárosban. A megmérettetésen a székesfehérvári, a sárbogárdi és a dunaújvárosi hivatásos, valamint a móri és a bicskei önkéntes tűzoltók vettek részt. A lánglovagoknak egy szigorúan szakmai kérdésekből álló tesztlap kitöltése után a gyakorlati feladatok teljesítésével is bizonyítaniuk kellett felkészültségüket. A székesfehérváriak összesítettben a második helyen végeztek, de a gépjárművezetők kategóriájában a székesfehérvári Miklós Krisztián tű. törzsőrmester bizonyult a legjobbnak.
/ 2007.04.04. 22:08:34 |

A juniorok és a felnőttek között is az ország legjobbjai lettek a fehérvári szinkronúszó lányok

Az Orka Fehérvári Szinkronúszó Sportegyesület junior és felnőtt kategóriában is első helyen végzett az Országos Bajnokságban, amit március 25-én rendeztek Budapesten. Székesfehérváron ma több mint 120 gyermek jár szinkronúszásra és a magyar válogatottba is négy lánynak van kvalifikációja. Szinkronúszásra egyébként már öt éves kortól várják a gyerekek jelentkezését, hiszen mindennek az alapja az úszás mondja Bokorné Sike Erika az Orka Szinkronúszó Egyesület ügyvezetője.
/ 2007.04.04. 21:57:48 |

Az idén elmarad az Alba Regia Filmfesztivál - kevés a pénz

A kétéves múltra visszatekintő rendezvény szervezői elmondták: bár a munkával előrehaladtak, a rendelkezésre álló keret nem teszi lehetővé, hogy a megszokott és elvárt színvonalon tartsák meg a filmes mustrát. A fesztivál támogatói közül a város önkormányzata 20 millió forintról 10 millióra csökkentette a hozzájárulást, néhány szponzor is visszavonta támogatási ígéretét, illetve csökkentette annak mértékét, ezért nem sikerül biztosítani a fesztivál mintegy félmillió eurós (több mint 120 millió forintos) költségvetését. Az idei rendezvényre eddig kapott támogatásokat visszajuttatják a szponzoroknak, a felmerült költségeket pedig kifizetik - mondta a fesztivál igazgatója, Elekes Szentágotai Blanka.
/ 2007.04.04. 21:54:01 |

Lemondott az egészségügyi miniszter - személyes okok a háttérben

 A miniszterelnök szerdán elfogadta Molnár Lajos egészségügyi miniszter írásban benyújtott lemondását április 6-ai hatállyal. „A reform első szakasza nehéz alkalmazkodási kényszert teremtett a sok éve mozdulatlan egészségügyi rendszernek. A reform első szakasza, az elkerülhetetlen vitákkal és konfliktusokkal együtt is, sikeres. Ebben Molnár Lajosnak elévülhetetlen érdemei vannak. A miniszterelnök megköszönte és elismerését fejezte ki azért a munkáért, amelyet Molnár Lajos a magyar egészségügy megújítása érdekében végzett" – hangsúlyozza a közlemény.

/ 2007.04.04. 14:49:58 |

Április 13-án mutatják be a III. Richárdot a Vörösmarty Színházban


Április 13-án újabb bemutatóra készül a székesfehérvári Vörösmarty Színház. Ezúttal William Shakespeare egyik művét, a III. Richardot adják elő. A III. Richárdot, William Shakespeare legkegyetlenebb, mégis zseniális darabját a Vörösmarty Színházban Szurdi Miklós állította színpadra. Címszerepben Gesztesi Károly úgy mutatja meg az emberi lélek sötét mélységeit, hogy kétségünk sem marad: a történelemben csak a fegyverek változnak.
/ 2007.04.04. 10:48:00 |

A tavasz legeredményesebb csapata a Cornexi-Alcoa-HSB Holding, s így a felsőházban kezdi a rájátszást

 Sikerült. A Cornexi-Alcoa-HSB Holding női kézilabda csapata remek tavaszi idényt produkálva kiharcolta a felsőházi rájátszásban való szereplést. Vura József irányításával a Cornexi már a Vác elleni győzelemmel bebiztosította helyét a legjobbak között, de a fehérváriak az alapszakasz utolsó mérkőzésén is nyerni szerettek volna, hiszen a találkozó presztizsjelleggel is bírt, éppen az a Debrecen látogatott a Köfém csarnokba, mely alakulattal nagy versenyfutásban voltak Baloghék a felsőházba jutásért. A fehérváriak fordulás utáni játékukkal felülmúlták ellenfelüket, és kétgólos győzelmet arattak.  A Cornexi-Alcoa-HSB Holding így a tavasszal lejátszott 11 mérkőzéséből tizet megnyert, s ezzel a tavasz legeredményesebb csapatává lépett elő. A bajnokság április 18.-án a rájátszással indul, ahol a 4 bónuszpontos FTC, a három egységgel rendelkező Győr és a két búnuszponttal gazdálkodó Dunaferr lesz az egy egységgel rajtoló Cornexi ellenfele.
/ 2007.04.04. 10:18:08 |

Levette a közgyűlés a napirendről az oktatási intézmények átszervezését

Reggel nem sokkal nyolc óra után kezdődött Székesfehérvár MJV Közgyűlése a Városházán. A napirendi pontok között szerepelt a város oktatási feladat-ellátási, intézményhálózat-működtetési és fejlesztési tervének tárgyalása is, azonban Szigli István képviselő javaslatára ezt levették a napirendről. Nem volt üres szék reggel a Nagyteremben, hiszen az érintett oktatási intézmények képviselői, diákok és szülők is megjelentek a nyilvános ülésen. Boldizs Kálmánné az Oktatási Bizottság elnöke hozzászólásában elmondta, hogy a bizottság egy szakmai anyagot tett le, amivel mindenki egyetért egészen addig, amíg nem a saját intézményét érinti a változás. A város távhőellátásárnak fejlesztésére kötött Befektetői Megállapodás módosítását pedig Warvasovszky Tihamér polgármester javaslatára az április 26-i közgyűlés tárgyalja majd. Közgyűlési beszámoló a délelőtt és délután történtekről...
/ 2007.04.04. 03:05:35 |

Reggel nyolc órától ülésezik a közgyűlés a Városházán

Reggel nyolc órától tartja soros ülését Székesfehérvár MJV képviselőtestülete. A napirendi pontok között szerepel a város távhőellátásának fejlesztésére kötött Befektetési Megállapodás módosítása. Tárgyalnak a képviselők a „Ráchegy Szálló” hasznosításáról is, várhatóan kiírják a közbeszerzését több bölcsőde konyháinak átalakítási és felújítási munkáira. Valószínűleg éles vitáktól sem lesz mentes a város oktatási feladat-ellátási intézményhálózat-működtetési és fejlesztési tervének tárgyalása. Szó lesz majd Közép-európai Vásárváros megvalósíthatósági tanulmánytervét megalapozó tervpályázat elkészítéséről és zárt ülésen választják ki a Hiemer-Font-Caraffa épülettömb II. ütem rekonstrukciójának generál-kivitelezésére vonatkozó nyílt közbeszerzési eljárás nyertesét. A város honlapján kora délután olvashatják az első beszámolót az ülésről, amit a Fehérvár Televízió élőben közvetít.

/ 2007.04.03. 16:31:02 |

ITDH kutatás - több mint ezer munkavállaló dolgozhat a szolgáltató szektorban Székesfehérváron

 Az ITDH Magyar Befektetési és Kereskedelemfejlesztési Közhasznú Társaság és a város polgármestere tartott ma sajtótájékoztatót arról, hogy Székesfehérvár is a között az 5 magyar város között van, ahol a legfejlettebb az infrastruktúra a szolgáltató központok terén. A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy az elkövetkezendő két évben 1000 és 2000 között várható azon munkavállalók száma a városban, akik újonnan betelepülő szolgáltató központokban fognak dolgozni. A város polgármestere hangsúlyozta, hogy partnernek tekintenek minden vállalkozást Székesfehérváron.

/ 2007.04.03. 09:30:54 |

Esély a munkába állásra 45 év felett is - Szenior Foglalkoztatási Szövetség

A tévhiteknek köszönhetően egyre jobban kiszorulnak a munka világából a 45 év felettiek. Esetükben pedig nem a munkavállalási kedvvel van a gond, inkább a munkaadók idegenkednek alkalmazásuktól, pedig szakmai tudásuk versenyképesség-javító lehet. A szemléletváltás elősegítésére a legnagyobb munkaadók és szakszervezetek Szenior Foglalkoztatási Szövetséget hoztak létre, hogy meghonosítsák a bevett külföldi gyakorlatot. Míg például az 55 év feletti népességből az aktív munkavállalók aránya hazánkban csupán 21,9 százalék, addig az EU-ban átlagosan 42,2 százalék.