Hírek
-
Idén várhatóan kevesebb húsvéti sonka fogy majd
Az idén várhatóan mintegy 5.000 tonna füstölt árut, sonkafélét értékesítenek húsvét előtt a legálisan tevékenykedő húsiparipari cégek a szokásos mintegy 6.000 tonna helyett. Ennek egyik oka a fogyasztáscsökkenés, a másik, hogy a magyar húsfeldolgozó cégeknek egyre élesebb versennyel kell számolniuk a hazai piacon a folyamatosan növekvő uniós "import" miatt. Ez utóbbi elérte a belföldi felhasználás mintegy 20 százalékát. A piackutatók szerint a húsvét körüli két hónapban négyszer-ötször annyi füstölt sonkát és húsfélét adtak el tavaly a szervezett kiskereskedelemben, mint az év más kéthónapos periódusaiban. Ez több mint 2.400 tonna füstölt csülök, sonka, lapocka.
2007.04.03. 09:17:43 -
Újraindul a Pannónia motorok gyártása Magyarországon
Több, mint három évtizedes szünet után újra beindul a hazai motorkerékpár-gyártás Magyarországon. A márka újraélesztésére és az új modell kifejlesztésére létrejött vállalkozás egy maroknyi lelkes Pannónia-rajongó összefogásából született 2002-ben. Részletes piakutatást és több évi kutató-fejlesztő munkát követően még az idén megkezdődik az új Pannóniák gyártása . Magyarországon a csepeli gyár 1975-ös bezárásával szűnt meg a Pannónia motorkerékpárok gyártása és forgalmazása, a márka iránt azonban töretlen volt az érdeklődés a hosszú szünet ellenére is.
2007.04.03. 09:00:03 -
Civil támogatások - 8 millió az Árgusnak, 4.1 millió 31 szervezetnek
A városban működő civil szervezetek működési támogatásáról tárgyalt hétfőn az önkormányzat Ifjúsági és Civilkapcsolatok Bizottsága. Az idén 35 szervezetet támogat a város összesen 15.6 millió forinttal. Az önkormányzathoz mintegy száz szervezet nyújtott be működési támogatásra pályázatát. Az első javaslat szerint azok a szervezetek, amelyek pontosan és hiba nélkül elszámoltak a tavalyi támogatásról és nem volt hibás a pályázatuk ugyanannyi támogatást kaptak volna. Az Árgus Alapítvány nem ebből a keretből kapott volna nyolcmillió forintos támogatást. Óber László módosító javaslata szerint azonban a 15,6 millió forintos rendelkezésre álló alapból támogatják az Árgust és differenciáltan jutnak támogatáshoz a szervezetek.
2007.04.02. 22:43:08 -
Székesfehérváron rendezik a 29. Országos Tudományos Diákköri Konferenciát
Idén Székesfehérváron rendezik meg a XXVIII. Országos Tudományos Diákköri konferenciát. A rendezvény hétfőn reggel kezdődött a Kodolányi János Főiskolán és szerdáig prezentálják a fiatalok a humán területen végzett kutatásaikat. A rendezvényt Szendrő Péter az OTDK elnöke nyitotta meg hétfő este a Vörösmarty Színházban, az elnök elmondta, hogy a társadalmat a kultúra mentheti meg, amihez elengedhetetlen a műveltség, illetve hozzátette, hogy a konferencia azért is fontos, mert a legtöbb esetben, aki ma hallgatóként tart itt előadást, az később akadémikus vagy színházigazgató lesz. A megnyitón köszöntőt mondott még Manherz Károly felsőoktatási és tudományos szakállamtitkár, illetve dr. Csapó Csilla alpolgármester köszöntötte a városba érkezett diákokat.
2007.04.02. 22:36:20 -
Gálával, és Sebestyén Júliával zárták az idényt a fehérvári műkorcsolyázók
Bizony, nem tévedtek azok, akik bizonytalanul szemlélték a műkorcsolyázók bemelegítését március utolsó pénteki napjának estéjén: Sebestyén Júlia a Székesfehérvári Jégcsarnokban korcsolyázott. Az Európa-bajnok műkorcsolyázó legutóbb a Japánban megrendezett Világbajnokságon a 12. helyen zárt, s a VB után nem sokkal máris Hujber Anita rendelkezésére állt. A Székesfehérvári Műkorcsolya Egyesület mini-újonc, újonc, serdülő és ifjúsági versenyzői remek idényt tudhatnak maguk mögött, számos érmet és jó helyezést gyűjtöttek a lányok a különböző versenyekről. Az országos bajnokság mellett több más megmérettetésen is helyt kellett állniuk a műkorisoknak, de az évet nem vérre és pontokra menő viadallal zárták. A fehérvári műkorcsolyázók örömkorival búcsúztak a 2006-2007-es idénytől és a fehérvári jégtől.
2007.04.02. 22:05:59
Több, mint 600-an álltak rajthoz a nadapi mezei futó Országos Bajnokságon
Szikrázó napsütés, káprázatos idő fogadta a 99. Mezei Futó Országos Bajnokság mezőnyét a nadapi dombokon. Az előzetes nevezések alapján 700 atlétát várt a rendező Hunyadi DSE a megmérettetésre, s a 619-es indulólétszám jelezte: tekintélye van hazánkban a Hunyadi által rendezett versenyeknek, s a mezei futás is a kedvelt szakágak közé tartozik. Kiváló adottságokkal, átlag feletti állóképességgel, kitartással, és nem mellékesen gyorsasággal kell rendelkezniük azoknak a futóknak akik a mezőre tévednek, mert a nehéz terep bizony kemény próbatételre kényszeríti a versenyzőket. A festői szépségű nadapi pályán a felnőttek 6 és 12 kilométeren versenyeztek, az utánpótlás képviselői pedig 6 valamint 4,5 kilométeres távokon álltak rajthoz.
620 millióért épített új 5500 négyzetméteres autóházat a Pappas Autó Kft. Székesfehérváron
A KRESZ mellett a szabadságkiadás rendje is változott április elsejétől
Vasárnaptól módosult a szabadságkiadások rendje. Az idén még szeptember végéig ki lehet venni a tavalyról maradt szabadnapokat, de azután a bennrekedt szabadságot a következő év március 31-éig ki kell adni. Drágább lesz a cigaretta a jövedéki adó 2,7 százalékos emelése miatt. Több gyógyszer ára is változik: ezer készítmény térítési díja, átlagosan 16 százalékkal csökken, 141 medicináért viszont többet kell fizetni. Vasárnaptól több pontban is változik a KRESZ: fényvisszaverő mellényt kell felvenniük a gyalogosoknak és a kerékpárosoknak lakott területen kívül és éjszaka. Egy másik jelentős módosulás: az autópályákon kívül is matricát kell váltani a kamionoknak.
Rendőrautó oldalába hajtott a motoros a körforgalomban
Állatbarát húsvét - ne vásárolj élő fülest húsvétra!
Sikerült jobb finanszírozási helyzetet elérni a Szent György Kórház számára
Április elsején életbe lépett a fekvőbeteg-ellátásról szóló, új finanszírozási szerződés a Fejér Megyei Szent György Kórház és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár között. A megállapodást – hosszú, több fordulós tárgyalást követően – a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, Gombaszöginé dr. Balogh Ibolya hozzájárulásával – március 30-án késő este írta alá az intézmény főigazgatója, dr. Szabó László. A tárgyalássorozat eredményeként sikerült elérniük, hogy az úgynevezett teljesítmény-volumen korlát – vagyis az a határ, ameddig az egészségbiztosítás finanszírozza a betegek ellátását – lényegesen kedvezőbb, mint az utóbbi fél évben.