Hírek


/ 2007.04.02. 21:34:59 |

Több, mint 600-an álltak rajthoz a nadapi mezei futó Országos Bajnokságon

 Szikrázó napsütés, káprázatos idő fogadta a 99. Mezei Futó Országos Bajnokság mezőnyét a nadapi dombokon. Az előzetes nevezések alapján 700 atlétát várt a rendező Hunyadi DSE a megmérettetésre, s a 619-es indulólétszám jelezte: tekintélye van hazánkban a Hunyadi által rendezett versenyeknek, s a mezei futás is a kedvelt szakágak közé tartozik. Kiváló adottságokkal, átlag feletti állóképességgel, kitartással, és nem mellékesen gyorsasággal kell rendelkezniük azoknak a futóknak akik a mezőre tévednek, mert a nehéz terep bizony kemény próbatételre kényszeríti a versenyzőket. A festői szépségű nadapi pályán a felnőttek 6 és 12 kilométeren versenyeztek, az utánpótlás képviselői pedig 6 valamint 4,5 kilométeres távokon álltak rajthoz.

/ 2007.04.02. 09:33:16 |

620 millióért épített új 5500 négyzetméteres autóházat a Pappas Autó Kft. Székesfehérváron

A Pappas Autó Kft. 620 millió forintos költséggel, 5500 négyzetméter alapterületű telephelyet nyitott pénteken Székesfehérváron. Fridrich Lixl, a cég ügyvezetője elmondta: tavaly országosan hat értékesítőhelyen, 3500 autót értékesítettek, 174 millió eurós forgalmat értek el. A cégnek ugyan korábban is volt értékesítőhelye a dunántúli városban, az elmúlt két évben történt forgalomnövekedés, valamint az új márkák értékesítésének megkezdése indokolta az előzőnél lényegesen nagyobb telephely kialakítását.
/ 2007.04.02. 08:28:05 |

A KRESZ mellett a szabadságkiadás rendje is változott április elsejétől

 Vasárnaptól módosult a szabadságkiadások rendje. Az idén még szeptember végéig ki lehet venni a tavalyról maradt szabadnapokat, de azután a bennrekedt szabadságot a következő év március 31-éig ki kell adni. Drágább lesz a cigaretta a jövedéki adó 2,7 százalékos emelése miatt. Több gyógyszer ára is változik: ezer készítmény térítési díja, átlagosan 16 százalékkal csökken, 141 medicináért viszont többet kell fizetni. Vasárnaptól több pontban is változik a KRESZ: fényvisszaverő mellényt kell felvenniük a gyalogosoknak és a kerékpárosoknak lakott területen kívül és éjszaka. Egy másik jelentős módosulás: az autópályákon kívül is matricát kell váltani a kamionoknak.

/ 2007.04.02. 08:18:56 |

Rendőrautó oldalába hajtott a motoros a körforgalomban

 Az Új Csóri úti körforgalomnál a 8-as és a 7-es főút Székesfehérvárt elkerülő közös szakasza felől érkező Yamaha motor egy járőrautó oldalának hajtott. A motort vezető férfinek nem esett baja, de a rendőrök előállították, mert a motor rendszámának egyik karaktere át volt alakítva. Képeket a balesetről a langlovagok.hu oldalon talál...
/ 2007.04.02. 02:37:56 |

Állatbarát húsvét - ne vásárolj élő fülest húsvétra!

Húsvét jegyében gyakran felelőtlenül vásárolnak az emberek élő állatot ajándékba. Az ünnep után fényét elvesztett nyuszi nem ritkán a serpenyőben végzi. Húsvét előtt gondoljuk végig, hogy valóban szívesen tartanánk-e állatot a lakásban, és a későbbi években hogyan fognak ettől megváltozni hétköznapjaink. Például mi lesz jövő húsvétkor? Nyaralás alatt? Mindig gondolnunk kell a környezetre tudatos (állatra nézve felelős) állattartásra, tehát az ajándékba vásárolt élő állat egész életére kiható döntésünk következményeire!
/ 2007.04.01. 15:55:57 |

Sikerült jobb finanszírozási helyzetet elérni a Szent György Kórház számára

 Április elsején életbe lépett a fekvőbeteg-ellátásról szóló, új finanszírozási szerződés a Fejér Megyei Szent György Kórház és az Országos Egészségbiztosítási Pénztár között. A megállapodást – hosszú, több fordulós tárgyalást követően – a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke, Gombaszöginé dr. Balogh Ibolya hozzájárulásával – március 30-án késő este írta alá az intézmény főigazgatója, dr. Szabó László. A tárgyalássorozat eredményeként sikerült elérniük, hogy az úgynevezett teljesítmény-volumen korlát – vagyis az a határ, ameddig az egészségbiztosítás finanszírozza a betegek ellátását – lényegesen kedvezőbb, mint az utóbbi fél évben.

/ 2007.04.01. 11:57:00 |

Virágvasárnap van, kezdődik a Nagyhét

Jézus jeruzsálemi bevonulását ünnepli a katolikus egyház. Virágvasárnap van, és ezzel az ünneppel kezdődik a Nagyhét. Rómában a Szent Péter téren XVI. Benedek délben mondja el vasárnapi imádságát és beszédét a pápa által pontifikált ünnepi szentmise után. A hívők kezében olaj- és pálmaág emlékeztet Jézus jeruzsálemi bevonulására. A római Szent Péter téren XVI. Benedek személyesen pontifikálta a virágvasárnapi szentmisét, és megnyitotta a húsvéti Szent hetet. Rómában az idén is hagyomány jegyében zajlik a passió hete. Nagypéntek este a Colosseumnál a pápa vezeti a Keresztutat, jövő vasárnap adja hírül Krisztus feltámadását, a húsvéti Urbi et Orbi áldással.
/ 2007.04.01. 11:48:54 |

85 éve halt meg IV. Károly az utolsó magyar király

Nyolcvanöt éve, 1922. április 1-jén halt meg madeirai száműzetésében IV. Károly, az utolsó magyar király és osztrák császár. Habsburg-Lotharingiai Károly Ferenc József 1887. augusztus 27-én született az ausztriai Persenbeugban, szülei Ottó Ferenc főherceg, illetve Mária Jozefa szász királyi hercegnő voltak. Károly a katolikus Habsburg családban "kötelezőnek számítónál" is mélyebb vallásos neveltetésben részesült, a hagyományoktól eltérően nem házi tanítóktól tanult, hanem a bécsi bencés gimnázium diákja volt.
/ 2007.04.01. 11:23:45 |

Elindult a viharjelzés a Balatonon és a Velencei-tavon is

Vasárnaptól ismét van viharjelzés a Balatonon és a Velencei-tavon. Immár harmadik éve, hogy már áprilistól figyelmeztetik a közelgő rossz időre a horgászokat, hajósokat, korábban májusban kapcsolták be a biztonsági rendszert. 2005 előtt a viharjelzés csak május 1-jétől szeptember végéig működött, azóta két hónappal meghosszabbították a szolgáltatást. A rendszer lényege, hogy rossz idő esetén, a viharjelző rendszer fényei percenként 45, illetve 90 villanással jelzik, hogy erős vagy viharos szél közelít. A Balaton körül 10, a Velencei-tavon egy part menti, és a tavaktól 30-50 kilométerre telepített 8 szélmérő automata segíti a viharjelzést. Nézegessen vitorlázós képeket!
/ 2007.03.31. 19:47:12 |

Megvan az első tavaszi győzelem - Vácon nyert az FC Fehérvár

A kötelező győzelem terhével lépett a váci Városi Stadion gyepszőnyegére az FC Fehérvár, hiszen a Dunakanyar Vác az utolsó a bajnoki tabellán, emellett pedig a fehérváriak a tavasszal még nem nyertek mérkőzést. Általában a kötelezőt lehet hozni a legnehezebben, de a Borsodi Liga 22. fordulójában nem kellett sokat küzdeniük a fehérváriaknak ahhoz, hogy vezetést szerezzenek. A 15. percig szinte semmit sem lehetett felróni a meccs históriáskönyvébe, azonban az első negyedóra elteltével káprázatos gólnak örvendezhetett a Székesfehérvárról Vácra érkező 150 szurkoló. Dunakanyar Vác – FC Fehérvár 0-2 (0-2)