Nem szerzett pontot az FC Fehérvár Siófokon

A Győr elleni Magyar Kupa siker után a bajnokságban, vagyis a labdarúgó Soproni Ligában továbbra is eredménytelenül szerepel az FC Fehérvár. A Sitku Illést és Csobánki Ádámot eltiltás, Vayert, Baranyait, Kocsist és Nagyot pedig sérülés miatt nélkülöző piros-kékek a kiesőzónából menekülő BFC Siófok vendégeként léptek pályára a bajnokság 14. fordulójában, s hiába érkezett esélyesebb csapatként a Balaton partjára, a lelkes hazaiak otthon tartották a három pontot, a csereként beállt Gajda döntött a pontok sorsáról a 90. percben… BFC Siófok – FC Fehérvár 1-0 (0-0)
2007.11.11. 10:46 |
 A Győr elleni Magyar Kupa siker után a bajnokságban, vagyis a labdarúgó Soproni Ligában továbbra is eredménytelenül szerepel az FC Fehérvár. A Sitku Illést és Csobánki Ádámot eltiltás, Vayert, Baranyait, Kocsist és Nagyot pedig sérülés miatt nélkülöző piros-kékek a kiesőzónából menekülő BFC Siófok vendégeként léptek pályára a bajnokság 14. fordulójában, s hiába érkezett esélyesebb csapatként a Balaton partjára, a lelkes hazaiak otthon tartották a három pontot, a csereként beállt Gajda döntött a pontok sorsáról a 90. percben… (fotó: www.fcfehervar.hu)

A találkozó első félidejében inkább mezőnyjáték folyt a pályán, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. A fehérváriaktól leginkább a védő, Horváth Gábor okozott problémát a Kuttor Attilát is soraiban tudó siófoki védelemnek, a 11. percben fejesét bravúrral hárította Hegedűs kapus. A 31. percben Bozic távoli lövését védte vetődve a Siófok portása, majd a szünet előtt Horváth G. fejese csattant a keresztlécen…
 A második félidőben a hazaiak játszottak aktívabban, egy szöglet után Nagy Lajos lövését követően Farkas Balázs a gólvonalról mentett. A64. percben Kozmort Gajda váltotta, s a csereember a 90. percben eldöntötte a meccset: Fülöp szerzett labdát, nagyhoz passzolt, aki jobbról középre ívelt, labdáját pedig Gajda négy méterről fejelte Sebők hálójába, 1-0.

BFC Siófok – FC Fehérvár 1-0 (0-0)