-
Válogatott center érkezik
A következő idényben az Albát erősíti a 26 esztendős Meleg Gergő, aki immár a magyar válogatott stabil tagja - írta a klub közösségi oldalán. Az elmúlt három szezonban meghatározó tagja volt az NKA Pécs Kosárlabda Csapatának, a mögöttünk álló évadban 14.5 pontot, 7 lepattanót és 1.6 gólpasszt jegyzett meccsenként.
2026.06.08. -
Villanyfényes mérkőzés a First Fielden
Az elmúlt hétvégén a Fehérvár Enthroners fantasztikus mérkőzésen, egy utolsó másodperces elkapással legyőzte a Salzburg Ducks csapatát. Június 6-án, szombaton 19 órától a Graz Giants látogat a Takarodó útra, és a tét nem kisebb, mint a rájátszás! A belépés ingyenes, a Koronázók számos kísérőprogrammal is készülnek lelkes szurkolóiknak!
2026.06.05. -
Elkezdődött a Diákolimpiai Döntő
Mintegy 800 fiatal atléta versenyez június 3-án és 4-én a Diákolimpia IV. korcsoportos egyéni és többpróba Országos Döntőjében a Regionális Atlétikai Központban.
2026.06.03. -
Kihívás Napja
Színes, változatos közösségi programok várták a székesfehérváriakat a Kihívás Napján. Az egész napos rendezvényen megtelt a város sportolni vágyókkal.
2026.05.27.
Világbajnoki selejtezőt rendeznek júliusban a MET Arénában
Újabb rangos sporteseményt rendeznek a MET Arénában!
A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége tájékoztatása szerint július 6-án, hétfőn 18 órától Székesfehérvár, azon belül is az Aréna ad otthont a Magyarország-Belgium világbajnoki selejtezőnek. A magyar válogatott az első kör utolsó két mérkőzésének 2-2-es mérleggel vág neki, és a csoport első három helyezettje között kell végeznie ahhoz, hogy továbbjusson a második selejtezőkörbe. A G-csoportot a finnek (3-1) és a franciák (3-1) vezetik, a belgák egyelőre nyeretlenül utolsók (0-4).
A válogatott szövetségi kapitánya, Gasper Okorn kihirdette 16 fős, bő keretét a július 3-i, Finnország és a július 6-i, Belgium elleni világbajnoki selejtezőkre, melyben az Alba irányítója, Pongó Marcell is helyet kapott.
A magyar válogatott bő kerete:
Benke Szilárd (Atomerőmű SE), Cseh Botond (SZTE-Szedeák), Flasár Zalán (Sopron KC), Golomán György (Hiopos Lleida, Spanyolország), Krnjajski Boris (NHSZ-Szolnoki Olajbányász), Lukács Norbert (BC Nizsnyij Novgorod, Oroszország), Maronka Zsombor (Veolia Towers Hamburg, Németország), Meleg Gergő (NKA Universitas Pécs), Pallai Tamás (NHSZ-Szolnoki Olajbányász), Perl Zoltán (Falco-Vulcano Energia KC Szombathely), Pongó Marcell (Alba Fehérvár), Nathan Reuvers (Valencia Basket, Spanyolország), Somogyi Ádám (NHSZ-Szolnoki Olajbányász), Tanoh Dez András (Falco-Vulcano Energia KC Szombathely), Valerio-Bodon Vincent (Endo Plus Service-Honvéd), Váradi Benedek (Falco-Vulcano Energia KC Szombathely).
Nem tagja már a keretnek a válogatottságtól nemrég visszavonult Alba-klasszis, Vojvoda Dávid. „Harmincöt évesen azt érzem, hogy még a lehető legtöbb időt szeretném a kosárlabdapályán tölteni, ehhez több pihenésre, rehabilitációra van szükségem. A szívem még évekig vitt volna a válogatottba, úgy gondolom, tudtam volna segíteni a legmagasabb szinten is, de az eszemre hallgattam, talán így hosszabbíthatom meg a pályafutásomat; kell figyelnem a testemre.” – nyilatkozta a klubhonlapnak a rutinos hátvéd. Vojvoda 17 évig volt oszlopos tagja a magyar válogatottnak, 160 alkalommal húzhatta magára a címeres mezt és két Európa-bajnokságon szerepelt.