Közéleti hírek


/ 2020.04.02. 15:02:00 |

Mire jó az online gyógytorna-konzultáció? - az EFI-nél várják a jelentkezőket

A személyre szabott gyógytornák esetében is lehet hasznos konzultációt folytatni webkamera segítségével. Az online irányítással végzett mozgássorozatokban a szakember iránymutatást adhat egy friss diagnózis után, valamint fontos kontrollt jelenthet a lehetőség azoknak a pácienseknek is, akik már korábban is jártak gyógytornára – mondta Fábián Árpád gyógytornász, aki az Egészségfejlesztő Iroda munkatársaként tart díjmentes foglalkozásokat.
/ 2020.04.02. 10:55:00 |

Közös imára hívja a fehérvári főpásztor az egyházmegye híveit elsőcsütörtökön

A Székesfehérvári Egyházmegyében, különösen is Székesfehérváron hagyománynak számít, hogy a plébániák közös imával, koncelebrált szentmisével és szentségimádással ünneplik meg az elsőcsütörtököket. Erre most a járvány fenyegetettsége miatt nincs mód, ezért Spányi Antal, püspök kéri a híveket, hogy április 2-án, az egyházmegye egész területén azonos időben: 18 órakor otthonaikban, lehetőségeik szerint családi körben imádkozzanak közösen.
/ 2020.04.02. 08:07:38 |

93 esztendeje hunyt el Prohászka Ottokár „Magyarország apostola és tanítója”

Prohászka Ottokárra, Székesfehérvár 15. püspökére emlékezik halála évfordulóján a Székesfehérvári Egyházmegye. Az évről évre megrendezett fehérvári megemlékezéseken, síremléknél püspöki szentmisével és közös imádsággal tisztelegnek; ezúttal az erre a napra tervezett ünnepség a járvány miatt elmarad - Fehérvár „lánglelkű püspökéről” az egyházmegye honlapján olvashatunk bővebben.
/ 2020.04.01. 22:49:00 |

Fertőtlenítővel permetezik a közterületi tárgyakat Fehérváron

A Városgondnokság folyamatosan takarítja és fertőtleníti Székesfehérváron a még használatban lévő közterületeket és kiemelt forgalmú létesítményeket, továbbá a közterületi tárgyakat. Fokozottan figyelnek a nyilvános illemhelyek, valamint az élelmiszer piac folyamatos és fertőtlenítő takarítására is.
/ 2020.04.01. 16:22:54 |

Autóval támogatja az Ivanics a fehérvári mentősök munkáját

A kialakult járványügyi helyzetben az Országos Mentőszolgálat megkeresésére reagálva az Ivanics Csoport egy Ford kishaszongépjárművet adott át a fehérvári mentőállomás részére. A szolgálati célra felajánlott jármű a járványügyi rendkívüli helyzet végég a mentőállomáson segíti az ott dolgozók logisztikai munkáját, legfőbb feladata az egészségügyi eszközök szállítása lesz. 
/ 2020.04.01. 11:33:39 |

Kékbe öltözik a MOL Aréna Sóstó április 2-án, az Autizmus Világnapján

Székesfehérvár idén is csatlakozik a „Ragyogj kéken” figyelemfelhívó, szemléletformáló kezdeményezéshez az autizmus világnapján. Április 2-án, csütörtökön 18 és 21 óra között a MOL Aréna Sóstó kap kék kivilágítást. Azok, akik a jelenlegi helyzetben otthon vannak, úgy csatlakozhatnak, ha magukra öltenek valamilyen kék ruhadarabot, és használják az #éniskékvagyok hashtaget.
/ 2020.03.31. 14:46:36 |

Megkezdte munkáját a Szent György Kórház kórházparancsnoka

Megkezdték a munkát kórházparancsnokok, a Szent György Kórházban ezt a feladatot Bernhardt-Kupi Krisztián őrnagy látja el. - számolt be közösségi oldalán Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője.
/ 2020.03.31. 14:32:48 |

129 diák és hallgató részesül Alba Regia Ösztöndíjban

Megszületett a döntés: idén 129 középiskolás és felsőoktatásban tanuló hallgató részesül Alba Regia Ösztöndíjban. Székesfehérvár mintegy 10 millió forinttal támogatja a szakgimnáziumi és szakközépiskolai képzésben résztvevő diákok, valamint a felsőoktatásban résztvevő hallgatók tanulmányait.
/ 2020.03.31. 13:01:08 |

Védőfelszereléseket kapnak a székesfehérvári háziorvosok is

Ezen a héten is megkapják a járványügyi védőfelszerelés-egységcsomagjaikat a felnőtt háziorvosok Székesfehérváron. A maszkok, a gumikesztyűk, a kézmosó folyadék és a levegőtisztító gépek biztonságot nyújtanak orvosnak, asszisztensnek, betegnek egyaránt. Az Önkormányzat a Humán Szolgáltató Intézeten keresztül a járvány végéig folyamatosan igyekszik biztosítani a felszereléseket. 
/ 2020.03.31. 09:35:33 |

Koronavírus idején is tovább dolgoznak a mozgássérültekért a Viktóriában

A mozgássérültek világszerte a koronavírus-járvány egyik legsérülékenyebb csoportjának számítanak. A Viktória Rehabilitációs Központban a járványveszély miatt bezárt a nappali részleg, de a szolgálat tovább működik, otthonukban látják el a mozgássérülteket és gondozzák a lakóotthonban élőket.