Közéleti hírek
-
Aki fázik, kérhet még meleget - jövő szerdán ér véget a fűtési idény
Jövő szerdán véget ér a fűtési szezon, de aki fázik, kérhet még a melegből. A Széphő idén is biztosítja a szolgáltatás meghosszabbításának lehetőségét.
2020.04.07. 11:48:21 -
Kutatás a koronavírus-helyzetről - ha teheti, maradjon otthon, töltse ki a fotelból!
Online kutatást indított az Egészségügyi Világnapon a Székesfehérváron élő, dolgozó, tanuló emberek veszélyhelyzet alatti igényeiről, problémáiról a Prosperis Alba Kutatóközpont. A kutatás arra keres választ, hogy milyen mértékben érinti a polgárokat és családjaikat a járvány, milyen problémákkal küzdenek a mindennapokban és mire számítanak a közeljövőben.
2020.04.07. 09:51:23 -
Maradjunk otthon! - egy nap alatt 62%-al nőtt a fertőzöttek száma Fejér megyében
Polgármesteri figyelmeztetést tett közzé kedden reggel dr. Cser-Palkovics András polgármester, mivel 62%-kal emelkedett egy nap alatt a fertőzöttek száma Fejér megyében. "Ha csak lehet, maradjunk otthon!" - figyelmeztet Facebook oldalán dr. Cser-Palkovics András polgármester.
2020.04.07. 08:03:00 -
Tömeg-lélegeztetőgépet fejlesztenek az Óbudai Egyetem kutatói
Az Óbudai Egyetem, Egyetemi Kutató és Innovációs Központjában (EKIK), valamint Neumann János Informatikai Karán született meg egy egyedülállónak mondható különleges berendezés megvalósításának ötlete, illeszkedve az Egyetem kiberorvosi rendszerek kutatás-fejlesztési stratégiai irányához.
2020.04.07. 07:11:54 -
Az ápolók és a szülésznők munkáját ismerik el április 7-én, az Egészség Világnapján
Az ápolók és szülésznők nemzetközi évének nyilvánította a 2020-as esztendőt az WHO (Egészségügyi Világszervezet). Ugyanez lesz a témája az Egészség Világnapjának is, melyet április 7-én ünnepelnek világszerte. Székesfehérvár polgármestere arra kérte a városlakókat, hogy a kedd esti nyolc órás tapssal a teljes egészségügyi és szociális szektor elhivatott dolgozói iránt fejezzék ki a tiszteletüket.
2020.04.06. 17:14:54