Közéleti hírek
-
Közös főhajtás a szabadság és összetartozás jegyében
A nemzeti ünnep alkalmából az idei esztendőben rendhagyó módon, néma főhajtással fejezték ki tiszteletüket a Magyar Kormány, a Fejér Megyei Önkormányzat és Székesfehérvár Önkormányzatának képviselői, valamint a fegyveres testületek, az egyházak, a pártok, az oktatási intézmények, a civil szervezetek képviselői a Fekete Sas Szállónál, ahol annak idején a fehérvári márciusi ifjak találkoztak a forradalom napjaiban.
2020.03.15. 12:13:32 -
Felhívás a fiatalokhoz - az idei Március 15-e a mi forradalmunk!
"Bár a COVID-19 koronavírus nem a mi korosztályunkra veszélyes igazán, de a mi viselkedésünkön nagyban múlik a terjedése. Így megfogalmaztam 12 pontot, amelyekben összegeztem azt, hogy mi egy Felelős Fiatal dolga a kialakult veszélyhelyzetben. Kérlek Titeket, csatlakozzatok mozgalmamhoz minél többen, legyünk felelős állampolgárai a társadalmunknak!" - írja Facebook oldalán Csüri Fanni.
2020.03.15. 11:42:36 -
Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetést vehetett át Warvasovszky Tihamér
Magyarország köztársasági elnöke a nemzeti ünnep, március 15. alkalmából, a miniszterelnök előterjesztésére a Magyar Érdemrend középkeresztje polgári tagozata kitüntetést adományozta Warvasovszky Tihamérnak, az Állami Számvevőszék alelnökének és Székesfehérvár volt polgármesterének.
2020.03.15. 11:04:33 -
Fási László a Hírlap fotórovatának egykori vezetője kapta a Penna Regia díjat
Fási László a Fejér Megyei Hírlap fotórovatának egykori vezetője kapta idén a Penna Regia díjat. A testület még február 24-én döntött a kitüntetésről, majd rá három napra érkezett a szomorú hír, hogy megannyi fehérvári sportsiker kultikus képét készítő fotós már csak fentről készíti mindent elmesélő fekete-fehér képeit.
2020.03.15. 10:43:12 -
Március 15-e a nemzeti összefogás ünnepe - minden időben
Az idei esztendőben rendhagyó helyzetben készülünk a március 15-i nemzeti ünnepre. Ez a nemzet, a város közösségének összefogását is megmutathatja – írja közösségi oldalán dr. Cser-Palkovics András. Székesfehérvár polgármestere videóüzenetben kér mindenkit arra, hogy tűzze ki a kokárdát, tegye ki a nemzeti lobogót, és csendben, egyénileg, de emlékezzen meg az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseiről.
2020.03.14. 12:17:46