Közéleti hírek


/ 2020.03.13. 12:48:30 |

Néma főhajtással emlékeztek az az 1848-49-es emlékhelyeken

Pénteken délelőtt néma főhajtással fejezték ki tiszteletüket az önkormányzati képviselők, illetve az iskolák és diákok képviselői az 1848-49-es emlékhelyeken. A koronavírus-járvány terjedésének megelőzése érdekében tett óvintézkedésként idén elmaradtak a hagyományos, a város és az oktatási intézmények közös programjaként szervezett ünnepségek. A forradalom és szabadságharc hőseire néma koszorúelhelyezéssel emlékeztek.
/ 2020.03.13. 11:28:25 |

Az Arany János EGYMI pályázatát díjazta a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara

Csütörtökön adták át a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara Szakképzési Díját a Német-Magyar Gazdaság Házában, Budapesten. Idén a kooperáció kategóriában Székesfehérvár nagy büszkeségére az Arany János Óvoda, Általános Iskola, Szakiskola, Készségfejlesztő Iskola és Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény vehette át az elismerést.
/ 2020.03.12. 15:46:47 |

Két Telekis diák kapta az idei Gál Tanár Úr Ösztöndíjat

Ünnepélyes keretek között, a Városházán adták át a Gál Tanár Úr Ösztöndíjat. A Székesfehérvár Fejlődéséért Alapítvány már harmadik alkalommal hirdette meg a pályázatot a tehetséges gyermekek támogatására és segítésére. Idén is kettő fehérvári diák részesült az ösztöndíjban, amelyet Fehérvár polgármesterétől és Laufer Tamástól, az alapítvány elnökétől vehettek át.
/ 2020.03.12. 14:01:00 |

Elhunyt Dr. Mikó Péter, a Fejér Megyei Közgyűlés korábbi alelnöke, Fejér Megye Díszpolgára

Életének 74. életévében, hosszan tartó, súlyos betegség után március 11-én elhunyt Dr. Mikó Péter, a Fejér Megyei Közgyűlés korábbi alelnöke, a Fejér Megyei Ügyvédi Kamara és a Fejér Megyei Területi Választási Bizottság volt elnöke, Fejér megye Díszpolgára. Dr. Mikó Pétert a Fejér Megyei Önkormányzat és a Fejér Megyei Ügyvédi Kamara saját halottjának tekinti.
/ 2020.03.12. 11:04:51 |

Jövő héttől szállítja el a Depónia a zöldhulladékot

Sok helyen már februárban elkezdődtek a kerti munkák és a metszés, aprítás idején összegyűlnek a hulladékok az udvarokban. Az elvégzett munkát követően a nagy mennyiségű levéltől, gallytól szeretnénk megszabadulni, amit többféle módon is megtehetünk.
/ 2020.03.12. 07:05:03 |

Székesfehérváron tárgyalt a Belarusz Köztársaság nagykövete

 Székesfehérváron tett látogatást a Belarusz Köztársaság magyarországi nagykövete. Aleksandr Ponomarev a helyi gazdaság szereplőivel egyeztetett, majd a Városházán dr. Cser-Palkovics András polgármesterrel és Lehrner Zsolt alpolgármesterrel tárgyalt a regionális szintű kapcsolatépítésről. A diplomata kora délután a Béke téri orosz katonatemetőben rótta le kegyeletét.
/ 2020.03.11. 12:51:57 |

Átadták a Katolikus Karitász székesfehérvári logisztikai központját

Elkészült a Katolikus Karitász székesfehérvári logisztikai központja az Alba Ipari Zónában. Az új, 236 millió forintból megvalósult, 1035 négyzetméteres épületben 958 m² raktározásra alkalmas területet alakítottak ki: minden olyan eszköz elhelyezhető lesz, ami a Karitász fő tevékenységét segíti.
/ 2020.03.10. 20:35:00 |

Tisztelet a vértanúknak - Fehérváron is kiálltak Székelyföld önrendelkezése mellett

Március 10-e a Székely Szabadság Napja, amikor az 1854-ben ezen a napon kivégzett székely vértanúk emléke előtt tisztelgünk. Székesfehérváron idén is megemlékeztek az évfordulóról; a Balatoni úti körforgalom székelykapujánál, a Városházán és az Országalmánál is kiálltak Székelyföld önrendelkezése és a külhoni magyarság mellett. A Városháza homlokzatára is kitűzték a Székelyföld lobogóját.
/ 2020.03.10. 12:00:56 |

Akadálymentesített zuhanyzót alakítottak ki az utcán élő hajléktalanoknak

Egy akadálymentesített zuhanyzó is szolgálja az utcán élő hajléktalanokat a Kríziskezelő Központban. A tisztálkodó helyiséget azok a hajléktalanok használják, akik nem szeretnének a szálló lakói lenni semmilyen formában. A tisztálkodó helyiség kialakítását a Fehérvár Travel Alapítvány segítette több mint 1.7 millió forinttal.
/ 2020.03.09. 07:19:34 |

Kaszap István emlékmise lesz március 25-én a Prohászka templomban

A Prohászka templomban mutat be szentmisét Spányi Antal megyés püspök március 25-én a város papságával Kaszap István születésének 104. évfordulóján 17 órai kezdettel.