Közéleti hírek
-
Oklevelet kaptak a járvány alatt szolgáló almássy-telepi önkéntesek
Oklevélben részesültek a Krisztus Király Karitászcsoport koronavírus-járvány alatt aktív segítséget nyújtó tagjai; Babai Fanni, Deák Lajosné, Márfy Ágnes, Rangics Jánosné, Sütőné Ledniczky Valéria, Vajay-Horváth Zoltán és Zemlényi Katica. Az elismeréseket a vasárnapi szentmise keretében Tornyai Gábor, plébános adta át.
2020.08.16. 14:34:56 -
Szőlőt és gyümölcsöket szenteltek Urunk színeváltozása napján a szerb templomban
Ünnepi szent liturgia keretében szőlőt és gyümölcsöket szenteltek vasárnap a Rác utcai szerb ortodox templomban, Urunk színeváltozásának ünnepe alkalmából.
2020.08.16. 13:23:21 -
A Szent Imre templomban ünnepelte Fehérvár Nagyboldogasszony napját
Nagyboldogasszony-napi szentmisét celebrált a Szent Imre templomban Spányi Antal, püspök, szombaton este. Nagyboldogasszony a legrégibb Mária ünnepünk. Államalapító uralkodónk erre a napra hívta össze Székesfehérvárra a királyi tanácsot és ekkor tartott törvénykezést. Az „Égbe felvett Szűz Mária” a Székesfehérvári Egyházmegye védőszentje is.
2020.08.15. 19:43:00 -
Szent István bakáira emlékeztek az egykori laktanyánál
„Szent István bakáira”, a Magyar Királyi 3. Szent István Gyalogezredre emlékeztek koszorúzással egybekötött ünnepségen - az ezred megalakulásának 100. és felbomlásának 75. évfordulóján.
2020.08.15. 18:13:55 -
Augusztus 23-ig ingyenesen látogatható az osszárium a Nemzeti Emlékhelyen
Ünnepélyes keretek között nyitották meg szombaton reggel az osszáriumot, királyaink csontkamráját a Nemzeti Emlékhelyen. A Királyi Napok idején, Augusztus 23-ig minden nap reggel kilenc és este nyolc óra között ingyenesen látogatható a magyar uralkodóink földi maradványait rejtő csontkamra, délután egykor pedig
2020.08.15. 10:40:32