Közéleti hírek


/ 2020.08.26. 11:18:49 |

Segítség az iskolakezdéshez a Székesfehérvári Szociális Alapítványtól

Tanszervásárlásra felhasználható utalványokat vehettek át a rászoruló családok szerdán délelőtt Vizivárosban, a Székesfehérvári Szociális Alapítvány irodájában. A szervezet jóvoltából idén 31 család 60 gyermekét tudják segíteni tízezer forintos utalvánnyal, az összeget részletekben is le lehet vásárolni.
/ 2020.08.26. 10:49:06 |

Ideiglenesen látogatási tilalmat rendeltek el a Szent György Kórházban

Az Operatív Törzs javaslatára ideiglenesen látogatási tilalmat rendeltek el a Fejér Megyei Szent György Kórházban. Kettő korábban, egyéb betegségből felgyógyult beteg – protokoll szerint elvégzett – tesztje pozitív lett, ezért óvatosságból látogatási tilalmat rendelt el az Operatív Törzs.
/ 2020.08.25. 18:16:55 |

Biztonságos épületben indul a tanév a Kossuth iskolában

A tervezett időpontra, az őszi iskolakezdésre elkészültek a felújítási munkálatokkal a Kossuth Lajos Általános Iskolában. A statikailag megerősített épületben biztonságos körülmények között kezdődhet meg a 2020/2021-es tanév. 
/ 2020.08.25. 14:06:00 |

A szaktárcával egyeztet Vargha Tamás a Székesfehérvár-Budapest buszjáratokról

Napokon belül sor kerül a Székesfehérvár-Budapest autóbusz járatok ügyében arra megbeszélésre a szaktárcával, amit Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője kezdeményezett. - számolt be Facebook oldalán a képviselő.

/ 2020.08.25. 08:04:30 |

A biztonság és a biztonságos otthoni környezet - szakemberek segítenek a családoknak

Augusztus 27-én, csütörtökön 16 órakor a Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban újabb állomásához érkezik a DIÓ, azaz a Demencia Információs Órák a Katolikus Szeretetszolgálat szervezésében. A téma ezúttal: biztonság és a biztonságos otthoni környezet. A projekt alapüzenete: VAN SEGÍTSÉG! Közvetlen célcsoportjai mindazok, akik otthonukban ápolnak demenciával élő családtagot.
/ 2020.08.24. 14:56:09 |

Nézze végig az idei Királyi Napok legemlékezetesebb pillanatait

A hagyományoktól eltérő, ám méltó ünnepi programsorozattal készült a város a Székesfehérvári Királyi Napokra. A rendezvények mindegyike szabadtéren volt kevesebb emberrel, de így is sok program közül választhattunk. Idén a Koronázási Szertartásjáték is kisebb színpaddal és nézőtérrel  a Csúcsos-hegyre költözött, ezzel is jelezve, hogy közeleg a magyar jogállamiság európai jelentőségű, ősi dokumentumának, az Aranyulla kiadásának nyolcszáz éves évfordulója.
/ 2020.08.23. 12:44:57 |

A világháborúk harcai - Emlékhelyek Napja a Katonai Emlékparkban

Augusztus 29-én az „Emlékhelyek Napja” megnyitó ünnepségének a Katonai Emlékpark ad helyszínt. A megnyitót követően 10.30-tól kezdődnek a bemutatók hagyományőrzők közreműködésével. A rendezvényen egyidejűleg legfeljebb 500 fő tartózkodhat, tisztelettel kérik az egészségügyi szabályok betartását.

/ 2020.08.20. 19:21:00 |

Szent István-napi ünnepi közgyűlés - „..az emberek számára maradandót csak a tettek alkothatnak.”

Hagyományosan Szent István napján tartotta ünnepi közgyűlését Székesfehérvár Önkormányzata. A rendhagyó körülmények között is az államalapítóhoz, valamint a nemzet történelmi fővárosához méltó megemlékezésekkel készült a város. Dr. Cser-Palkovics András polgármester ünnepi beszédében is az elmúlt hónapokat, az ott megnyilvánult összefogást és a fehérváriak hitét, erejét emelte ki elsőként.
/ 2020.08.20. 17:38:54 |

Szent István örök iránymutatása - együtt kell dolgoznunk, hogy elérjük közös céljainkat

A Nemzeti Emlékhelyen a Hermann László Zeneiskola furulyás növendékeiből álló Fiori Musicali Együttes előadásában az Ó, Szent István, dicsértessél című középkori moldvai csángó eredetű népdallal kezdődött a tiszteletadás Szent István király emléke előtt. Államalapító királyunk szarkofágjánál dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke mondott ünnepi beszédet. 
/ 2020.08.20. 12:46:48 |

Kenyéráldással és püspöki misével kezdődött Fehérváron Szent István király ünnepe

Augusztus 20-án, Szent István király ünnepén a város papságával együtt celebrált szentmisét első uralkodónk fejereklyéjének jelenlétében Spányi Antal, püspök a Szent Imre templomban. A szentmise után a főpásztor megáldotta az új kenyeret, mint a családi jólét és a jövő jelképét, majd Isten áldását kérte valamennyi magyar család kenyerére és életére.