Hírek
-
Értékes műszert adományozott a Visteon a gyermekosztálynak
Kétmillió forint értékű műszert adtak át hétfőn délután a Fejér Megyei Szent György Kórházban. Az adományozó Visteon Magyarország már nem először vásárolt értékes berendezést a fehérvári kórház gyermekosztályának. Dr. Simon Gábor osztályvezető főorvos kiemelte, hogy a most kapott ultrahanggal négyezer vizsgálatot végeznek el évente és elengedhetetlen a szűrővizsgálatoknál és a szívhibával született gyermekek esetében, illetve az intenzív ellátásban. A Visteonnál egyébként minden évben 32 ezer dollárt fordítanak jótékonysági célokra.
2006.11.14. 08:03:18 -
Fejér megye is bekapcsolódik az EDR hálózatba
A Fejér megyei rendőrség, valamint a mentőszervezet és a katasztrófavédelem vezető munkatársai vettek részt a készenléti szervek korszerű kommunikációs együttműködését biztosító rendszer helyi bemutatásán. Az Egységes Digitális Rádió-távközlő Rendszer (EDR) segítségével magasabb szintű lesz az érintett szervek belső híradása, illetve megvalósul a készenléti szolgálatok egymás közötti kommunikációja. A rendszer bemutatóján a Fejér megyei rendőrség, valamint a mentőszervezet és a katasztrófavédelem vezető munkatársai vettek részt.
2006.11.14. 07:40:55 -
A buszmegállót letarolva zuhant a patakpartra a teherautó
Buszmegállón áthajtva hirdetőtáblát döntött ki egy teherautó Székesfehérváron. A székesfehérvári tűzoltóság tájékoztatása szerint a Farkasvermi úton a körforgalom felé haladó IFA sofőrje vezetés közben rosszul lett. A teherautó kidöntötte a buszmegállót jelző táblát, három másik autónak ütközött, és a szemközti sávon áthajtva letarolt egy hirdetőtáblát, majd elejével a 3-4 méter mély árokban landolt. A sofőrt a tűzoltók szabadították ki a vezetőfülkéből, majd a mentők kórházba szállították. A balesetben más nem sérült.Képek a balesetről!
2006.11.14. 07:28:29 -
Eltörték az ujját a rendőrök az elnöknek - a VBKE nyílt levelet írt az MLSZ elnökének
A Borsodi Liga 13. fordulójában az FC Fehérvár a Győri ETO FC vendégeként lépett pályára Tatabányán, ahol a helyi rendőrök nem engedték be a stadionba a fehérvári szurkolók egyébként engedélyezett zászlóit és drapériáit. A találkozó után a Videoton FCF Baráti Kör elnöke az intézkedő rendőrök parancsnokánál érdeklődött a tiltás okáról, majd a rendőrök intézkedtek, a nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedő elnököt előállították. A Baráti Kör nyílt levéllel fordult a Magyar Labdarúgó-szövetség elnökéhez.
2006.11.13. 22:22:36 -
1970.01.01. 01:00:00
Az Alkotmánybíróság megsemmisítette a házipénztár-adóról szóló törvényt
A testület állásfoglalása szerint a házipénztári készpénzállomány nem tekinthető az arányos közteherviselés alapját képező jövedelemnek, illetve vagyonnak - tette hozzá Sereg András. A megsemmisítés következtében a törvény nem lép hatályba. Az Alkotmánybíróság első alkalommal semmisített meg kihirdetett, de hatályba még nem lépett adótörvényt az Alkotmány azon paragrafusának sérelmére alapozva, amely kimondja, hogy minden természetes személy, jogi személy és jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet köteles jövedelmi és vagyoni viszonyainak megfelelően a közterhekhez hozzájárulni.
Kávéházi hangulatban - novemberi jazz programok a Café Premierben
Az EU lakosainak 38 százaléka kűzd súlyproblémákkal
Tollaslabda - szépen szerepeltek az Albatoll fiatal játékosai az I. osztályban
Végleges döntés született a Denso bővítésről - jövőre 4000-re bővítik a foglalkoztatottak számát
Novembert 18-ig látható a tűzoltókról készült fotókiállítás az Alba Plázában
A Könyv Utóélete - Tóth Krisztina irodalmi estje a Városi Képtárban
Gólzáporos Szuperliga - Egy góllal volt jobb a Hypo a Cornexinél
A Cornexi-Alcoa-HSB Holding a 2006-2007-es szezonban is részt vesz a kézilabda Szuperliga-sorozatban. A fehérváriak idén a szlovén Krim Ljubljanával, valamint a nyolcszoros BEK és Bajnokok Ligája-győztes Hypo Niederösterreich együttesével szerepelnek egy csoportban, és a hazai környezetben debütáló Vura József által vezetett Cornexi elsőként az osztrák sikercsapattal mérte össze erejét. Cornexi-Alcoa-HSB Holding – Hypo Niederösterreich 38-39 (18-19)
58 milliárd Forinttal kevesebb jut jövőre gázár-kompenzációra
Az európaiak többsége a közös energiapolitika mellett - kiaknázni a napenergiát!
Szakértők szerint a hazai gázberendezések 30-40%-a elavult - ajánlatos átvizsgáltatni a készülékeket