Hírek


/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 2006.11.15. 12:19:29 |

Újabb szakasszal bővül év végéig az M7-es

 Az év végéig forgalomba helyezik az M7-es autópálya Sormás–Becsehely közötti 6 kilométeres szakaszát.
A sormási csomópontnál az egyik híd mérését végzik. Az M7-es autópálya Nagykanizsa és Becsehely közötti 17,3 kilométeres épülő szakaszából még idén átadják a Sormás és Becsehely közötti, mintegy 6 kilométeres részt. Itt már az utolsó munkálatokat, illetve az útburkolat tisztítását végzik. A sormási csomópontnál épül a rendőrség és a pályamérnökség telephelye, ami várhatóan 2007 elején készül el. Az új rész átadása után fizetős lesz a pálya Sormás és Letenye közötti szakasza is.

/ 2006.11.15. 09:17:12 |

Raklapok égtek éjszaka a Sárkeresztúri úton a családi ház udvarán

 Raklapok borultak lángba egy családi ház udvarán kedden éjfél előtt Székesfehérváron. Nyikos György főhadnagy, a székesfehérvári tűzoltóság szolgálatparancsnoka elmondta: a tűzoltók kiérkezésekor a Sárkeresztúri úti ház mellett 4-5 köbméter, felhalmozott raklap lángokban állt, s köztük vas- és egyéb fémhulladék izzott. A tűz áttejedt a melléképület nyílászáróira, ám a tűzoltók gyors beavatkozásnak köszönhetően, sikerült megakadályozni a lángok továbbterjedését.

/ 2006.11.14. 22:11:16 |

Két ezüst a nyitányon - Érmekkel kezdték az idényt a fehérvári műkorcsolyázók

A jégkorongozók sikereinek árnyékában, azonban egy cseppet sem eredménytelenül dolgoznak szorgalmasan a Székesfehérvári Műkorcsolya Egyesület versenyzői a város jégcsarnokában. Hujber Anita fiatal tanítványai szeptember óta készülnek hazai környezetben, de már a nyáron jeges edzésekkel színesítették az előttük álló idényre való hangolódást, igaz, nem itthon. A fehérvári korisok két ezüstéremmel tértek haza a múlt heti Budapesti Seregszemléről.
/ 2006.11.14. 22:02:52 |

Elnyerte az egészségbarát munkahely címet az Alcoa Köfém

Idén két vállalkozás -a székesfehérvári Alcoa-Köfém Kft. és a Kürt Rt.- nyerte el az egészségbarát munkahely címet - tájékoztatott az Országos Egészségfejlesztési Intézet (OEFI) kedden. Ez a cím azon munkahelyeket illeti meg, amelyekben évek óta példaértékű egészségfejlesztés folyik, mind a munkahelyi körülmények, mind a betegségmegelőző és egészségfejlesztő szolgáltatások területén. Az elismerés nem elsősorban a vállalat dolgozóinak egészségi állapotát tükrözi, hanem azt, hogy a menedzsment felismerte a munkavállalók jó közérzetének fontosságát - mondta el Gábor Edina, az OEFI vezetője.
/ 2006.11.14. 21:54:00 |

Megfelelő helyszín lenne Székesfehérvár - a városban tárgyalt a Stadler elnöke

Warvasovszky Tihamér polgármester közelmúltbeli svájci megbeszélését követően kedden a Városházára látogatott Peter Spuhler, a Stadler tulajdonosa és elnöke, Peter Jenelten Marketing és értékesítési Elnökhelyettese és Jürg Gygax Nemzetközi ügyek Elnökhelyettese társaságában. A találkozóra elkísérte Dunai Zoltán, a Stadler Magyarország igazgatója és Szabó Zoltán, a pusztaszabolcsi javító bázis ügyvezető igazgatója. Megtekintve a tervezett fehérvári helyszint, és már korábban megismerve a város gazdasági, szakképzési és foglalkoztatási helyzetét, úgy látják, hogy Székesfehérvár megfelelő helyszíne tervezett beruházásuknak. – tájékoztatta Warvasovszky Tihamér polgármestert Peter Spuhler.
/ 2006.11.14. 14:09:30 |

2007 áprilisában költöznek vissza a buszok a régi-új pályaudvarra

 Bejárást tartottak kedden délelőtt az épülő új buszpályaudvaron. A bejáráson arról tájékoztatott Tóth István az Alba Volán Zrt. vezérigazgatója és Nagy Zsolt a Közlekedési Iroda vezetője, hogy jövőre tavasszal költöznek majd vissza a buszok régi-új helyükre, ha a teljes pályaudvar a parkosítással együtt elkészült. Az épületben a gépészeti és a burkolási munkálatokat végzik már, a pályaudvaron pedig térköveznek. Az átadás várhatóan jövő áprilisban lesz majd. A cikkben képgalériát talál a buszpályaudvar építéséről!
/ 2006.11.14. 08:09:18 |

Székesfehérváron nyitotta első vidéki hitelcentrumát az Aegon

 Az eddig elsősorban a biztosításairól ismert Aegon társaság hitelezéssel is foglalkozik a jövőben. A pénzintézet november 1-jén kezdte meg működését, első vidéki hitelcentrumát, pedig hétfőn délelőtt adták át Székesfehérváron. Az átadáson jelent volt dr. Csapó Csilla, Székesfehérvár alpolgármestere és dr. Nagy László közgazdasági igazgató. Dr. Csapó Csilla kiemelte, hogy a város gazdasági erejét jelzi, hogy újabb pénzintézetek nyitnak itt fiókot.