Hírek
-
Hősiesen küzdőtt az FC Fehérvár és legyőzte az Újpestet
A Borsodi Liga 14. fordulójának egyik rangadóján a tabella 5. helyén álló FC Fehérvár a harmadik Újpest FC alakulatát látta vendégül. A találkozó előtt néma gyásszal emlékeztek csapatok és szurkolók minden idők legnagyobb labdarúgójára, a 79 éves korában elhunyt Puskás Ferencre. A nagyiramú és gólgazdag találkozót a hazaiak nyerték úgy, hogy a 28. perctől emberhátrányban játszottak Marijan Vlak fiai. FC Fehérvár – Újpest FC 3-2 (3-1)
2006.11.17. 23:07:41 -
Nyitás Norvégia felé - Székesfehérváron járt a norvég nagykövet asszony
Székesfehérvárra látogatott pénteken a norvég nagykövet. Bente Angell-Hansen rövid sétát tett a történelmi belvárosban, majd megtekintette a Hiemer-házat, amelynek további felújításához nagy eséllyel pályázik a város az un. Norvég Alap forrásaira. A pályázatok elbírálásának folyamatában részt vesz Bente Angell-Hansen asszony is, aki a látogatás alkalmából elmondta, személyesen is meggyőződött arról, hogy valóban élő kulturális örökséget jelent az épület Székesfehérvár számára.
2006.11.17. 15:37:16 -
Pál Bélát választotta elnökének a Közép Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség
Megalakult a Közép-dunántúli Regionális Fejlesztési Tanács Székesfehérváron. Elnöknek Pál Béla országgyűlési képviselőt, korábbi államtitkárt választották. Készek és képesek vagyunk együttműködni a régió településeiért -hangsúlyozta az új elnök, aki hozzátette: a három megye összefogásával tehető sikeressé a régió. Társelnöknek választotta a grémium Gombaszöginé dr. Balogh Ibolyát és dr. Völner Pált, Agócs István korábbi elnököt és Szabados Tamást, valamint Baky Györgyöt.
2006.11.17. 15:17:06 -
Újabb régiós központ Székesfehérváron - regionális APEH központ lesz a városban
Új régiós központot jelentettek be Székesfehérvárnak Molnár Albert és Warvasovszky Tihamér országgyűlési képviselők. 2007 január 1-től székesfehérvári központtal működik majd az APEH a Közép-dunántúli Régióban, Bocskai Vince vezetésével, aki a Fejér Megyei APEH elnöke volt. A döntés jogosságát támasztotta alá adatokkal Székesfehérvár polgármestere, kiemelve, hogy a város iparűzési adóbevétele mintegy 2 milliárd forinttal magasabb, mint Veszprémé és Dunaújvárosé együtt, emellett kiemelkedően magas - mintegy 72 ezer – a munkahelyek száma is.
2006.11.17. 15:09:33 -
Négysávos úton a régióban - átadták a forgalomnak a Csórt elkerülő 5 km-es szakaszt
Teljes hosszában négysávossá vált a 8-as főút megyei szakasza. Ma adták át a forgalomnak a Csórt elkerülő mintegy 5 kilométeres szakaszt. A Közép-Dunántúli Régió két legnagyobb városa Veszprém és Székesfehérvár között így már csak Várpalotán kell áthajtani a településen. Az építési munkálatok 2005 júniusában kezdődtek, azonban a négysávosítás tanulmányterve már 1993-ban elkészült. Az elkerülő útszakasz hossza 5 kilométer és mintegy 5.3 milliárd forintba került -tájékoztatott Molnár István az Állami Közút Kht Fejér Megyei területi igazgatója.
2006.11.17. 12:05:01
Elment a kapitány - egy ország gyászolja Puskás Ferencet
Pincetűz volt a Tóvárosi lakónegyed egyik társasházában
Vidékfejlesztés - tavasztól lehet pályázni az EU forrásokra
Az Új Magyarország Vidékfejlesztési Stratégiai Terv forrásaira előreláthatólag jövő év tavaszától lehet majd pályázni, amennyiben a magyar elképzeléseket az Európai Unió illetékesei jóváhagyják. A stratégiai tervet már októberben elküldték Brüsszelbe, a döntést várhatóan még novemberben meghozzák az unió központjában - tájékoztatta Pásztohy András, a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium miniszteri biztosa az MTI-t.
Erősebb szolgáltató jelleget adni és kihasználni a történelmi adottságokat - interjú Viniczai Tibor alpolgármesterrel
Közös álláspont kialakítását szorgalmazza a polgármester a város érdekében
Kísérleti elektronikai fesztivál lesz a Méhkasaulában szombaton
Lezárják az utakat a focimeccs miatt a rendőrök
November 17-én 19.00 órai kezdettel Székesfehérváron a Sóstói Stadionban kerül megrendezésre a Fehérvár FC – Újpest NB I-es bajnoki labdarúgó mérkőzés. A mérkőzést az illetékes bizottság kiemelt biztonsági kockázatúnak minősítette. A mérkőzés idején forgalomterelésre, zárásra kell számítani. A rendőrség a közlekedők türelmét és megértését kéri. A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben tudatja az érintettekkel, hogy november 17-én 16.00 óra és 22. óra közötti időben lezárásra kerül a Stadion III. kapuja és a temető kerítése közötti átjáró, a Temető utca a Szárcsa úti kereszteződésnél, a Csíkvári út a Széchenyi útnál, illetve a Stadion IV-es bejáratánál.