Hírek
-
Árpád-kori sírokat találtak a Romkertben - a kerengő is előkerült
A középkori királyi bazilikához tartozó, XII. századi kerengő falrészletei mellett kőbéléses, Árpád-kori sírokat tártak fel a székesfehérvári romkertben. A sírok leletet alig tartalmaztak. Arra, hogy a történelem mely szakaszában történtek ott a temetkezések, egy másodlagos - a feltételezett eredeti helyszíntől kicsit távolabb előkerült - III. Béla korabeli, kettévágott, a halotti útra adott érméből következtet a szakember. A feltárt kerengőszakaszok egy része látogatható is lesz. A bemutatás terveit még a télen elkészítik.
2006.11.07. 18:42:13 -
1970.01.01. 01:00:00
-
Tovább folytatódik a nemkívánatos falfirkák eltávolítása Székesfehérváron
Tovább folytatódik a városban a középületek graffiti mentesítése. Az idén a Széphő Zrt mintegy 6 millió forintot költött a nemkívánatos feliratok eltüntetésére. Jövőre pedig már a nem csak a Belvárosban dolgoznak majd a falfirka eltávolítók tájékoztatott Ferencz Zoltán a társaság vezérigazgatója. Eddig 85 épületet tisztítottak meg a városban és még minimum ennyi van hátra, amit meg kell tisztítani. A falfirkák eltávolítása 4000 forintba kerül négyzetméterenként. Turáni Kovács Imre diszkoszvető szobra is látott már szebb napokat a Jáky József Szakközépiskolában...
2006.11.07. 17:33:16 -
Gépszemlét tartott tél előtt az Állami Közútkezelő Fejér Megyei Területi Igazgatósága
Téli gépszemlét tartottak ma az Állami Közút Kht. Fejér Megyei Területi Igazgatóságánál. A közútkezelő mintegy 60 géppel rendelkezik és több mint 170 ember dolgozik a cégnél. A tavalyi télen majd 9000 tonna sót szórtak ki a megye útjaira a társaság gépei, azonban a sokéves átlag 4-5 ezer tonna. Molnár István a Fejér Megyei Igazgatóság, területi vezetője elmondta, hogy egy-egy télen 250-350 millió forintba kerül az utak fenntartása, ami függ az időjárástól is. A gépek legtöbbje kombinált autó, amire több fajta hóekét és sószóró berendezést is fel lehet szerelni. Képeket a bevetésre váró hókotrókról itt talál!
2006.11.07. 15:40:08 -
Rózsaszín ütőkkel játszik majd az Alba Volán a kontinentális kupán
A mellrák elleni nemzetközi összefogás jegyében rózsaszínű ütőkkel játszik majd a januári, székesfehérvári Kontinentális-kupán az Alba Volán-Fevita tíz mezőnyjátékosa és két kapusa. A kanadai TPS cég speciálisan erre az alkalomra készített botokat a magyar élgárdának. A rózsaszínű botokat Budai Krisztián és Hetényi Zoltán kapusok, valamint Borostyán Gergely, Csibi József, Fodor Szabolcs, Gröschl Tamás, Majoross Gergely, Ocskay Gábor, Rajz Attila, Simon Csaba, Svasznek Bence és Tőkési Lajos mezőnyjátékosok használják majd.
2006.11.07. 07:45:22
Százezer előfizetőnél volt néma a vezetékes telefon tegnap este
Áramszünet miatt meghibásodás történt hétfő este tíz órakor a székesfehérvári Telekom telefonközpontban, így a 22-es körzetszámon hívható telefonvonalak nem működnek - tájékoztattott hétfő este 11 órakor Galambos Viktor, a Magyar Telekom sajtófőnöke. A meghibásodás mintegy 100 ezer előfizetőt érint. A szakemberek nagy erőkkel dolgoznak a hiba elhárításán. Hétfőn reggel már működtek a telefonok...
Önkormányzati képviselők bemutatkozása - 8.sz. választókerület, Boldizs Kálmánné
Szent Imre és Szent Erzsébet emlékévet hirdetett az egyházmegye
Áramszünet - Közös európai áramszolgáltatási hatóságra lenne szükség
A városban 1500 forint körül cserélik kerekenként a téli abroncsokat
A Megyeri úton 3-1-re nyert az Alba Volán
Budapesten nyert az Alba Volán jégkorongcsapata. A Megyeri úti összecsapáson, amely bajnoki és egyben Interliga-mérkőzés is volt, a székesfehérvári gárda 3-1-re győzte le az Újpestet. Már az első percektől közönségszórakoztató játékot láthattak a nézők, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. Az egyre bátrabban játszó Alba Volán így megérdemelt kétgólos vezetéssel zárta a második harmadot. Bár továbbra is számos helyzetet láthattak a nézők, az utolsó játékrészben mégsem esett gól.
Fotó 2 - Kiállítás nyílt Hegedűs 2 László aktvariációiból a 20 éves Deák Gyüjteményben
"Vallomások 1956-ról" - kerekasztal beszélgetéssel folytatódnak a Határon Túli Magyar Irodalom Napjai
Folyóiratok és új könyvek bemutatójával november 3-án megkezdődött a "Határon Túli Magyar Irodalom Napjai Székesfehérváron" című kétnapos rendezvénysorozat a Szent István Művelődési Ház, a Magyar Írószövetség Közép-Dunántúli csoportja és a Vörösmarty Társaság szervezésében. Szombaton 16 órától pedig „Vallomások 1956-ról” címmel rendeznek kerekasztal-beszélgetést a forradalom és szabadságharc leverésének 50. évfordulója alkalmából.