Hírek


/ 2006.11.11. 14:17:48 |

5000 köbméteres víztartályt újítanak fel a Donát utcában

December elejéig tart a Donát utcában a felújítása annak az 5000 köbméteres víztartálynak a felújítása, ami azt biztosítja, hogy a csapokból megfelelő nyomással folyhasson a víz, és biztonságos háttér kapacitás álljon rendelkezésre, ha hirtelen felszökik a fogyasztás a városban. A teljes felújíás mintegy 36 millió forintjába kerül a Fejérvíznek. A mostani felújítás abból áll, hogy az 1500 négyzetméternyi medencefödémet kívülről újra kellett szigetelni, belülről pedig most folyik lőtt beton eljárással a teljes födémfelület vakolása. A cikkben képgalériát talál a víztartály belsejéről!
/ 2006.11.11. 06:09:28 |

Nyolc országból érkeztek oktatási szakemberek Székesfehérvárra

 Az oktatási együttműködést támogató program az Arion 1978-tól létezik Európában, 1995 óta pedig a Socrates program keretén belül működik. Az Arion oktatási szakemberek, vezetők számára kínál egyhetes tanulmányúton való részvételt valamelyik európai országban. Székesfehérváron nyolc ország oktatási szakemberei jártak tanulmányúton a héten. Az egyhetes szeminárium november 6-án kezdődött és pénteken este ért véget. Céljuk, hogy a különböző típusú intézmények munkáját az esélyteremtés módszertani szempontjából mutassák meg külföldi kollégáiknak: beetkintést nyerhettek a pálhalmai börtönoktatásba és a Székesfehérvári Esélyek Házának munkáját is megnézték.

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 2006.11.10. 12:03:59 |

Integrált, hatékonyan működő haderő - dr.Szekeres Imre honvédelmi miniszter tájékoztatója

 Erős, jól szervezett haderő, stabilitás. Tovább javuló munka- és szolgálati körülmények, egy parancsnokság, hatékony kommunikáció, növekvő csapatlétszám, csökkenő bürokrácia, növekvő társadalmi elismertség. Ezek a kulcsszavai a szervezeti átalakítás következő lépéseinek, amelyekről dr. Szekeres Imre honvédelmi miniszter a Magyar Honvédség parancsnoki állományát tájékoztatta először, majd 2006. 10. 10-n az Országgyűlés Honvédelmi és Rendészeti Bizottságát, valamint a Magyar Köztársaság elnökét, Sólyom Lászlót.

/ 2006.11.10. 11:19:07 |

Az Önkéntes Haderő Napját ünnepelték Székesfehérváron - két éve történt a "honvédelmi rendszerváltás"

Az önkéntes haderő megalakulásának második évfordulójáról emlékeztek meg november 10-én – a Honvédelmi Minisztérium szervezésében – Székesfehérváron. A Szent István Művelődési Központban megtartott rendezvényen részt vett dr. Szekeres Imre honvédelmi miniszter, Havril András vezérezredes, a HM Honvéd Vezérkar főnöke, Warvasovszky Tihamér, Székesfehérvár Megyei Jogú Város polgármestere, valamint a Magyar Honvédség haderőnemi parancsnokságainak és alakulatainak képviselői. A honvédelmi miniszter beszédében többek közt kiemelte, hogy a XXI. század magyar honvédsége erős, jól szervezett haderővé alakul, amelyet egy integrált parancsnokság fog vezetni. Nő a csapatlétszám, hatékony lesz a kommunikáció és magas a társadalmi elismertség.
/ 2006.11.10. 11:03:39 |

A Városházán adták át a városi 56-os vetélkedő díjait pénteken

Pénteken délelőtt Warvasovszky Tihamér polgármester köszöntötte az 1956-os forradalom és szabadságharc 50. évfordulója alkalmából meghirdetett városi vetélkedőn legjobban szerepelt versenyzőket. A diákoknak és felkészítőiknek a Városháza kistanácstermében adták át a díjakat.  A középiskolák közül a Tóparti Gimnázium egyik csapata Markó Anita, Berger Csaba és Kovács Renáta részvételével lett az első, a második ugyancsak egy tópartis csapat lett, a harmadik helyen pedig a Teleki Blanka Gimnázium csapata végzett. Az általános iskolások közül a Munkácsi Mihály Általános Iskola csapata Lángi Fruzsina, Párkányi Zsófia és Csitáry-Hock Dávid részvételével lett az első. A cikkben képgalériát talál az eseményről!
/ 2006.11.10. 07:43:44 |

Időt nyertek az ekhósok - nekik csak márciusban jön a szigorítás

 A kormány új adócsomagjában szereplő, ekhózókat érintő szigorúbb jogszabályok várhatóan csak 2007 márciusában lépnek hatályba. Ez pedig azt jelenti, hogy egészen addig élhetnek az ekhósok azzal a kétségkívül kedvező lehetőséggel, hogy csak munkabérük 3 százaléka után adóznak az szja-törvény szerint és 97 százalék után az ekho szabályai alapján. A szigorítás lényege viszont az lesz, hogy legalább egy jogviszonyban - lehet ez akár az alkalmazotti, akár a vállalkozói - az ekhósoknak is meg kell fizetniük az adott évben aktuális minimálbér után a normál szabályok szerinti közterheket.

/ 2006.11.10. 07:22:16 |

10 millió euro a magyar szőlőültetvények átalakítására

Az Európai Bizottság két határozatot fogadott el a szőlőültetvények szerkezet- átalakításával kapcsolatban. Az első határozat a szőlőtermelő tagállamok számára 450 millió €-t irányoz elő a 2006/2007-es gazdasági évre. A második határozat a 2005/2006-os piaci év során kiosztott támogatási összegeket tartalmazza. Mariann Fischer Boel, mezőgazdasági és vidékfejlesztési biztos a határozatokkal kapcsolatban megjegyezte: „Fő célunk a borok minőségének javítása, mely megoldást jelent az Újvilág bortermelői által okozott problémákra.
/ 2006.11.10. 07:11:18 |

Uniós eljárás Magyarország ellen - nálunk még nem számít munkaidőnek az ügyelet

 Magyarország ellen is jogsértési eljárást indít az Európai Bizottság, amiért továbbra sem hajlandó munkaidőnek elismerni és annak megfelelően megfizetni az egészségügyi dolgozók (és más, ügyeleti rendszerben dolgozó közalkalmazottak) ügyeleti készenléti idejét. Vladimír ©pidla foglalkoztatási biztos bejelentése szerint hazánk is azon 23 tagállam egyike, amellyel szemben a bizottság azt követően kezdeményezi az eljárás megindítását, hogy a szociális miniszteri tanács minapi rendkívüli ülése sem tudott megegyezésre jutni a munkaidős irányelv felülvizsgálatáról.

/ 2006.11.09. 20:49:58 |

Sikertelen bemutatkozás - Kikapott a Cornexi Debrecenben

 Nem sikerült Vura József első mérkőzése a Cornexi-Alcoa-HSB Holding kispadján. A női kézilabda NB1 12. fordulójában a DVSC otthonában léptek pályára a fehérváriak, és pont nélkül kellett távozniuk a civisvárosból. A találkozóra végig komoly csata volt jellemző, nagyrészt fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az első félidőben a Loki megpróbált ellépni ellenfelétől, azonban a kísérletet visszaverte a Cornexi.
Fordulás után is szoros játékot hoztak a felek, majd a hajrában a Debrecen állva hagyta Vura József alakulatát, és ötgólos győzelemmel erősítette meg pozícióját az élmezőnyben, míg a Cornexi továbbra sem tudott az első négy csapat után iramodni. DVSC – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 27-22 (13-12)