Hírek
-
A magyar köztársasági elnök is lobbizik Horvátország EU-s tagságáért
Horvátország felkészült az európai uniós csatlakozásra, Magyarország pedig eltökélt, hogy a szövetségen belül is segítse a szomszédos állam integrációs folyamatát - jelentette ki Sólyom László köztársasági elnök. A horvát államfő és én is remélem, hogy a csatlakozás minél előbb bekövetkezik - tette hozzá a köztársasági elnök kollégájával, Stjepan Mesic horvát államfővel folytatott megbeszélését követően. Magyar részről igényként merült fel az eszéki egyetemen egy magyar tanszék, kollégium, valamint a városban magyar nyelvű rádió beindítása.
2006.11.12. 21:12:08 -
Már 50 génmódosított növényfajta termeszthető Magyarországon
A genetikailag módosított élelmiszerek egészségre káros hatásairól régóta vitáznak a szakemberek. Magyarországnak idén nyár végéig kellett volna tudományos bizonyítékokkal alátámasztania, hogy az emberi egészségre vagy a környezetre káros a genetikailag módosított növények termesztése. A magyar bizonyítékot az Unió nem fogadta el. Így az Unióban engedélyezett mintegy ötven GM-növényfajta Magyarországon is külön jogszabályban előírtak szerint ugyan, de termeszthető.
2006.11.12. 21:06:17 -
"Minden dinnye" - Táncos László kiállítása a Pelikán Galériában
Táncos László grafikusművész képeiből és szobraiból nyílt kiállítás a Pelikán Galériában. A művész a "Minden dinnye" című tárlatára dinnyét ábrázoló alkotásait állította ki. A képek a gyümölcsön keresztül az élet különböző helyzeteit érzéseit mutatják be. A kiállítást Kőnig Frigyes a Magyar Képzőművészeti Egyetem rektora nyitotta meg, aki beszédében a művészet értelméről beszélt, majd kiemelte hogy a képeken látszik, hogy Táncos László hétköznapjai is ünnepnapok. A kiállítás december 1-ig tekinthető meg.
2006.11.12. 19:35:05 -
1970.01.01. 01:00:00
-
Kikapott a Vlak-csapat - Képtelen volt gólt lőni az FC Fehérvár
A Borsodi Liga 13. fordulójában Tatabányán lépett pályára az FC Fehérvár a Győri ETO FC vendégeként. A zöld-fehérek stadionja átépítés miatt használhatatlan, a fehérváriak elleni derbi kiemelt kockázatú mivolta miatt pedig a DAC-pályán nem lehetett megrendezni a találkozót. A szurkolók nem paprikázták a hangulatot, szinte csupán a Vidi-drukkerek hangját lehetett hallani a Bányász-stadionban, még akkor is, amikor Tokody lövésénél Sebőknek kellett hárítania az 5. percben... Győri ETO FC – FC Fehérvár 2-0 (0-0)
2006.11.11. 18:37:56
5000 köbméteres víztartályt újítanak fel a Donát utcában
Nyolc országból érkeztek oktatási szakemberek Székesfehérvárra
Az oktatási együttműködést támogató program az Arion 1978-tól létezik Európában, 1995 óta pedig a Socrates program keretén belül működik. Az Arion oktatási szakemberek, vezetők számára kínál egyhetes tanulmányúton való részvételt valamelyik európai országban. Székesfehérváron nyolc ország oktatási szakemberei jártak tanulmányúton a héten. Az egyhetes szeminárium november 6-án kezdődött és pénteken este ért véget. Céljuk, hogy a különböző típusú intézmények munkáját az esélyteremtés módszertani szempontjából mutassák meg külföldi kollégáiknak: beetkintést nyerhettek a pálhalmai börtönoktatásba és a Székesfehérvári Esélyek Házának munkáját is megnézték.
Integrált, hatékonyan működő haderő - dr.Szekeres Imre honvédelmi miniszter tájékoztatója
Erős, jól szervezett haderő, stabilitás. Tovább javuló munka- és szolgálati körülmények, egy parancsnokság, hatékony kommunikáció, növekvő csapatlétszám, csökkenő bürokrácia, növekvő társadalmi elismertség. Ezek a kulcsszavai a szervezeti átalakítás következő lépéseinek, amelyekről dr. Szekeres Imre honvédelmi miniszter a Magyar Honvédség parancsnoki állományát tájékoztatta először, majd 2006. 10. 10-n az Országgyűlés Honvédelmi és Rendészeti Bizottságát, valamint a Magyar Köztársaság elnökét, Sólyom Lászlót.
Az Önkéntes Haderő Napját ünnepelték Székesfehérváron - két éve történt a "honvédelmi rendszerváltás"
A Városházán adták át a városi 56-os vetélkedő díjait pénteken
Időt nyertek az ekhósok - nekik csak márciusban jön a szigorítás
A kormány új adócsomagjában szereplő, ekhózókat érintő szigorúbb jogszabályok várhatóan csak 2007 márciusában lépnek hatályba. Ez pedig azt jelenti, hogy egészen addig élhetnek az ekhósok azzal a kétségkívül kedvező lehetőséggel, hogy csak munkabérük 3 százaléka után adóznak az szja-törvény szerint és 97 százalék után az ekho szabályai alapján. A szigorítás lényege viszont az lesz, hogy legalább egy jogviszonyban - lehet ez akár az alkalmazotti, akár a vállalkozói - az ekhósoknak is meg kell fizetniük az adott évben aktuális minimálbér után a normál szabályok szerinti közterheket.
10 millió euro a magyar szőlőültetvények átalakítására
Uniós eljárás Magyarország ellen - nálunk még nem számít munkaidőnek az ügyelet
Magyarország ellen is jogsértési eljárást indít az Európai Bizottság, amiért továbbra sem hajlandó munkaidőnek elismerni és annak megfelelően megfizetni az egészségügyi dolgozók (és más, ügyeleti rendszerben dolgozó közalkalmazottak) ügyeleti készenléti idejét. Vladimír ©pidla foglalkoztatási biztos bejelentése szerint hazánk is azon 23 tagállam egyike, amellyel szemben a bizottság azt követően kezdeményezi az eljárás megindítását, hogy a szociális miniszteri tanács minapi rendkívüli ülése sem tudott megegyezésre jutni a munkaidős irányelv felülvizsgálatáról.
Sikertelen bemutatkozás - Kikapott a Cornexi Debrecenben
Nem sikerült Vura József első mérkőzése a Cornexi-Alcoa-HSB Holding kispadján. A női kézilabda NB1 12. fordulójában a DVSC otthonában léptek pályára a fehérváriak, és pont nélkül kellett távozniuk a civisvárosból. A találkozóra végig komoly csata volt jellemző, nagyrészt fej-fej mellett haladtak a csapatok. Az első félidőben a Loki megpróbált ellépni ellenfelétől, azonban a kísérletet visszaverte a Cornexi.
Fordulás után is szoros játékot hoztak a felek, majd a hajrában a Debrecen állva hagyta Vura József alakulatát, és ötgólos győzelemmel erősítette meg pozícióját az élmezőnyben, míg a Cornexi továbbra sem tudott az első négy csapat után iramodni. DVSC – Cornexi-Alcoa-HSB Holding 27-22 (13-12)