-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Oktatási megállapodást kötött a város Pátkával, Sárkeresztessel és Magyaralmással
Székesfehérvár, Sárkeresztes, Pátka és Magyaralmás önkormányzatai között oktatási együttműködési megállapodást írtak alá szerdán reggel a Városházán. A múlt heti közgyűlés oktatással kapcsolatos döntése volt, hogy a Sárkeresztesi Általános Iskola a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola tagintézménye lesz, így a faluban megmaradhat az önálló iskolában az alsó tagozat. A Pátkai Általános Iskola ebben az évben tartotta utolsó tanévzáróját, így a gyerekek a továbbiakban Székesfehérvárra a Tolnai Utcai Általános Iskolába és az Arany János Iskolába járnak majd. A Magyaralmási Iskolában az alsó tagozatosok maradnak a faluban, a felsősök, azonban a Tóvárosi Általános Iskolában tanulnak majd a következő tanévtől.
2007.06.27. 09:01 |
Székesfehérvár, Sárkeresztes, Pátka és Magyaralmás önkormányzatai között oktatási együttműködési megállapodást írtak alá szerdán reggel a Városházán.

A múlt heti közgyűlés oktatással kapcsolatos döntése volt, hogy a Sárkeresztesi Általános Iskola a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola tagintézménye lesz, így a faluban megmaradhat az önálló iskolában az alsó tagozat. A Pátkai Általános Iskola ebben az évben tartotta utolsó tanévzáróját, így a gyerekek a továbbiakban Székesfehérvárra a Tolnai Utcai Általános Iskolába és az Arany János Iskolába járnak majd. A Magyaralmási Iskolában az alsó tagozatosok maradnak a faluban, a felsősök, azonban a Tóvárosi Általános Iskolában tanulnak majd a következő tanévtől.

A múlt heti közgyűlés oktatással kapcsolatos döntése volt, hogy a Sárkeresztesi Általános Iskola a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola tagintézménye lesz, így a faluban megmaradhat az önálló iskolában az alsó tagozat. A Pátkai Általános Iskola ebben az évben tartotta utolsó tanévzáróját, így a gyerekek a továbbiakban Székesfehérvárra a Tolnai Utcai Általános Iskolába és az Arany János Iskolába járnak majd. A Magyaralmási Iskolában az alsó tagozatosok maradnak a faluban, a felsősök, azonban a Tóvárosi Általános Iskolában tanulnak majd a következő tanévtől.