-
A bukósisak életet menthet!
Egy csütörtök délutáni, Tóvárosi lakónegyedben történt rolleres baleset kapcsán hívja fel a figyelmet a rendőrség a bukósisak fontosságára, mely életet menthet.
2026.06.26. -
Erdőre is átterjedt a tűz Mohánál
Aratás közben gyulladt ki a tarló június 24-én délután Moha határában. A tűz a búzatábla egy részére és a közeli erdő aljnövényzetére is átterjedt. Kertiszerszámokkal és vízsugárral is próbálták megfékezni a lángokat, melyek a szárazság miatt hamar terjedtek. A tartós csapadékhiány és az országot sújtó kánikula miatt június 25-től hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lépett életbe.
2026.06.25. -
Rendőrkézen a hamisítók
A Fejér megyei rendőrök több helyszínen számolták fel egyszerre egy szervezett, hamis közokiratok előállítására szakosodott bűnbanda tevékenységét. Az eljárás tovább folyik annak feltárására, hogy kik rendelték meg a hamis okmányokat, hány esetben használták fel őket, illetve milyen további bűncselekményeket segíthettek elő.
2026.06.19. -
Taroltak a fehérváriak
A tűzoltósport három versenyszámában mérték össze ügyességüket és gyorsaságukat Fejér vármegye hivatásos tűzoltói június 18-án. A rendezvénynek a seregélyesi Eötvös József Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium sportpályája adott otthont.
2026.06.19.
Megdőlt a rendőrök által bemért sebességrekord Fejér megyében
A hétvégén megdőlt a lakott területen belül eddig mért legnagyobb sebesség túllépés rekordja a Fejér megyében lévő Felsőkörtvélyesen. A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság forgalomellenőrzői a hétvégén Felsőkörtvélyesen dolgoztak. A műszerparkjukban legkorszerűbbnek mondható SCS 102 tip. (Speed Capture System) lézeres sebességmérő berendezéssel a település belterületén egy Peugeot esetében regisztrálták az eleddig legnagyobb mért sebesség túllépést. A Peugeot paksi sofőrje a megengedett 50 km/órás sebesség helyett 124 km/órás sebességgel repesztett át a településen, amikor a berendezés jelzése után megállítására intézkedtek.
2007.06.27. 08:08 |
A hétvégén megdőlt a lakott területen belül eddig mért legnagyobb sebesség túllépés rekordja a Fejér megyében lévő Felsőkörtvélyesen. A Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság forgalomellenőrzői a hétvégén Felsőkörtvélyesen dolgoztak. A műszerparkjukban legkorszerűbbnek mondható SCS 102 tip. (Speed Capture System) lézeres sebességmérő berendezéssel a település belterületén egy Peugeot esetében regisztrálták az eleddig legnagyobb mért sebesség túllépést. A Peugeot paksi sofőrje a megengedett 50 km/órás sebesség helyett 124 km/órás sebességgel repesztett át a településen, amikor a berendezés jelzése után megállítására intézkedtek.
Nyilvánvaló, hogy a csúcsbeállítást a vele szemben megindított szabálysértési eljárásban kevéssé fogja díjazni a hatóság, mindenesetre sajnos nem egyedi esetről van. Néhány hónappal ezelőtt a Velencei-tó környékén a Pusztaszabolcsi úton az 50-es táblánál egy 103 km/órával közlekedő járművezetőt emeltek ki a forgalomból a Gárdonyi Rendőrkapitányság járőrei. A megállítást követően derült ki, hogy a sofőr nem elég, hogy rendkívül gyorsan hajtott, de ittas is volt és jogosítvánnyal sem rendelkezett, mert azt egy korábbi szabálysértéséből kifolyólag bevonták. Az elmúlt évekre visszatekintve egy 30 helyett 100 km/órával közlekedő sofőrről tettek még említést a rendőrök. Emlékeik szerint a triplázó sofőrt ugyancsak a Velencei-tó környékén a Nadapi úton mérték be.
Nyilvánvaló, hogy a csúcsbeállítást a vele szemben megindított szabálysértési eljárásban kevéssé fogja díjazni a hatóság, mindenesetre sajnos nem egyedi esetről van. Néhány hónappal ezelőtt a Velencei-tó környékén a Pusztaszabolcsi úton az 50-es táblánál egy 103 km/órával közlekedő járművezetőt emeltek ki a forgalomból a Gárdonyi Rendőrkapitányság járőrei. A megállítást követően derült ki, hogy a sofőr nem elég, hogy rendkívül gyorsan hajtott, de ittas is volt és jogosítvánnyal sem rendelkezett, mert azt egy korábbi szabálysértéséből kifolyólag bevonták. Az elmúlt évekre visszatekintve egy 30 helyett 100 km/órával közlekedő sofőrről tettek még említést a rendőrök. Emlékeik szerint a triplázó sofőrt ugyancsak a Velencei-tó környékén a Nadapi úton mérték be.