-
Oklevélátadó ünnepség
Oklevélátadó ünnepséget rendeztek pénteken délután a Székesfehérvári SZC Bugát Pál Technikumban. Az iskola életében kiemelten fontos eseményen a 2025/2026-os tanévben végzett egészségügyi, oktatási, környezetvédelmi és vízügyi ágazati szakembereket köszöntötték. Székesfehérvár közössége nevében Mészáros Attila alpolgármester gratulált és kívánt sok sikert a végzősök további pályafutásához.
2026.06.27. -
Széchenyis diákok sikere
A Székesfehérvári Szakképzési Centrum Széchenyi István Műszaki Technikumának két diákja, Preseka Zoltán (13.F) és Kreitzer Ádám (13.F) a 35. Országos Tudományos és Innovációs Olimpia országos döntőjében az előkelő III. helyezést érték el. A rangos innovációs versenyen „Önvezető Mopedautó fejlesztése városi környezetre” című projektjükkel értek el kimagasló eredményt.
2026.06.26. -
Emlékokleveleket adtak át
Emlékdiplomákat adtak át az Óbudai Egyetemen. Arany, ezüst és gyémánt okleveleket vehettek át a felsőoktatási intézmény jogelődjének egykori hallgatói.
2026.06.26. -
Diplomaátadó a Kodolányin
Közel nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányi János Egyetemen ebben a félévben. Csütörtökön alapszakon, mesterszakon es szakirányú továbbképzésen végzett hallgatók vehették át diplomájukat a MET Arénában.
2026.06.25.
Rendkívüli közgyűlést tartott a képviselőtestület
A Rendkívüli Közgyűlés elején éles vita bontakozott ki, hogy a Fehérvár FC gazdálkodását elemző KPMG vizsgálatot az eredetileg is tervezett zárt vagy nyílt ülésen tárgyalja a testület. A Sportbizottság elnöke Gál Péter Pál javaslata szerint azért kellett volna nyílt ülésen tárgyalni a jelentés, mert az közérdekű adatokat tartalmaz. Dr. Szabó Katalin jegyző válaszában elmondta, hogy a klub többi tulajdonosának érdeksérelme lehet a gazdálkodásról szóló adatok nyilvánosságra hozatala és üzletit titkok sérülnének. Az ülésen jelen lévő KPMG Tanácsadó Kft munkatársai elmondták, hogy a szerződés szerint nem áll módjukban nyílt ülésen tárgyalni az ügyről. A képviselők végül a zárt üléses tárgyalás mellett foglaltak állást. A város polgármestere azonban felhívta a figyelmet arra, hogy a közérdekű adatokat a nyilvánosság elé tárják.
2007.11.07. 18:52 |
A Rendkívüli Közgyűlés elején éles vita bontakozott ki, hogy a Fehérvár FC gazdálkodását elemző KPMG vizsgálatot az eredetileg is tervezett zárt vagy nyílt ülésen tárgyalja a testület. A Sportbizottság elnöke Gál Péter Pál javaslata szerint azért kellett volna nyílt ülésen tárgyalni a jelentés, mert az közérdekű adatokat tartalmaz. Szabó Katalin jegyző válaszában elmondta, hogy a klub többi tulajdonosának érdeksérelme lehet a gazdálkodásról szóló adatok nyilvánosságra hozatala és üzletit titkok sérülnének. Az ülésen jelen lévő KPMG Tanácsadó Kft munkatársai állásfoglalásukban arra hívták fel a testület figyelmét, hogy a szerződés szerint nem áll módjukban nyílt ülésen tárgyalni az ügyről. A képviselők 14 igen 12 nem és 4 tartózkodás mellett végül a zárt üléses tárgyalás mellett foglaltak állást. A város polgármestere Warvasovszky Tihamér azonban felhívta a figyelmet arra, hogy a közérdekű adatokat a nyilvánosság elé tárják.Nyílt ülésen két napirendi pontot tárgyaltak a képviselők: a nemrégiben alapított Közép-dunántúli Regionális Pedagógiai Szolgáltató Kft-vel köt a város együttműködési megállapodást és helyiséget is biztosít a társaságnak. Jóvá hagyta továbbá a testület, hogy a Kft megalapítsa az Alba Pedagógiai Szolgáltató Intézetet. Azért volt szükség ezen napirendek rendkívüli közgyűlésen való tárgyalására, mert a hamarosan megjelenő pályázatokon már szeretne részt venni a szolgáltató cég.