Közéleti hírek


/ 2018.10.03. 09:01:39 |

Hétvégén Székesfehérvárra, az Öreghegyi templomba érkezik a Missziós kereszt

Október 5-8-ig, péntektől hétfőig Székesfehérvárra, az Öreghegyi plébánia templomába érkezik a Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus missziós keresztje. A három méter magas, bronzborításokkal díszített tölgyfakereszt Ozsvári Csaba ötvösművész alkotása. A Missziós kereszt tiszteletére több napos programot szervez az egyházközség. Hétfőn lesz az öreghegyi Magyarok Nagyasszonya templom búcsúnapja, az ünnepi szentmisét 18 órakor Spányi Antal, püspök celebrálja.
/ 2018.10.03. 08:22:57 |

Folytatódik az Apaklub - interaktív foglalkozás igyekvő apáknak

Az idei évben három alkalommal várják az édesapákat, akik olyan témákban kaphatnak hasznos segítséget, mint a megfelelő szülői elismerés, a gyermekkel való kapcsolat erősítése, vagy a hiszti kezelése. Az első alkalom október 8-án lesz a Szent Gellért Hotelben.
/ 2018.10.02. 17:14:21 |

Idősek világnapja - zenés gálaműsor Székesfehérváron

Székesfehérvár Önkormányzata hagyományosan zenés gálaműsorral köszöntötte a város szépkorúit az Idősek Világnapja alkalmából. Az Alba Regia Sportcsarnokban Papp Annamária és Bot Gábor színművészek, Horváth Elemér „Emi” és zenekara, az Arconic-Köfém Nyugdíjasklub Férfikórusa, valamint a Step and Style Studio táncosainak műsora szórakoztatta a vendégeket. 
/ 2018.10.01. 16:27:02 |

Csutiné Schleer Erzsébet kapta a Schmidl Ferenc Építészeti Díjat

Idén Csutiné Schleer Erzsébet építész érdemelte ki a Schmidl Ferenc Építészeti Díjat, aki a Mátyás király körúton 1994-ben épült Szent Gellért Hotel mértéktartó építészeti megformálásával, valamint annak magas színvonalú – részleteiben is elmélyült – megvalósításával alkotott kimagaslót.
/ 2018.10.01. 07:12:22 |

Virágóra – a C verzióra szavaztak a legtöbben

Szeptember 4-től egészen szeptember 30-án éjfélig lehetett szavazni, hogy milyen legyen jövőre a Virágóra, aminek évről-évre változik a beültetése. Hagyomány, hogy a szakemberek minden évben máshogy tervezik a virágágyásokat. A jövő évi beültetésre három tervet készített Fehérvár főkertésze, melyek közül a város polgármesterének javaslatára szavazással lehetett kiválasztani, hogy melyik valósuljon meg 2019 tavaszán.
/ 2018.09.30. 11:20:00 |

Több száz kiállítóval ünnepelte jubileumát az éremgyűjtők Alba Regia Szervezete

Fél évszázados fennállását ünnepli a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete Fejér Megyei Alba Regia Szervezete. Vasárnap a Művészetek Házában hatodik alkalommal került sor a hagyományos őszi éremgyűjtő találkozóra, ahol minden program a jubileum jegyében telt.
/ 2018.09.30. 07:26:37 |

Richter Egészségváros - közel hat és fél millió forint gyűlt össze Székesfehérváron

Székesfehérvár Önkormányzata és a Richter által felajánlott két-két milliós alapadomány a résztvevők lelkesedésének köszönhetően a nap végére közel hat és fél millió forintra nőtt. Az összegyűlt pénzből onkológiai kezelések komfortosítását szolgáló, új kezelőszékek beszerzését tervezi a Szent György Kórház.
/ 2018.09.29. 17:35:18 |

„Oktass és magyarul terjeszd az Isten igéjét" - emléktábla őrzi Egyed Antal emlékét

A Fehérvári Panteon nyolcadik emléktábláját avatták fel szombaton, az Oskola utcában. A székesfehérvári születésű Egyed Antal bonyhádi plébános, dunaföldvári apát, költő, műfordító, táj- és népkutató, a Magyar Tudományos Akadémia tagja emléktábláját, - amely Nagy Edit alkotása - a Vörösmarty Mihály Könyvtár - a ciszterci gimnázium egykori épülete - falán leplezték le.
/ 2018.09.29. 15:20:00 |

Székesfehérváron találkoztak a hazánkban szolgáló külföldi misszionáriusok

Szombaton Székesfehérváron került sor a Magyarországon szolgáló külföldi misszionáriusok VII. országos találkozójára. Délelőtt Michael August Blume, magyarországi apostoli nunciusa celebrált misét a Szent Imre templomban, majd a misszionáriusokat Székesfehérvár polgármestere fogadta.
/ 2018.09.29. 10:42:58 |

Sétával hívták fel a figyelmet a mellrák elleni küzdelemre és a szűrővizsgálatokra

Szombaton délelőtt közös sétával hívták fel a figyelmet a mellrák elleni küzdelem támogatására és a szűrővizsgálatok fontosságára. A séta reggel 9 órakor kezdődött az Országalmánál és a Palotai kapu téren felállított a Richter Egészségvárosnál ért véget, ahol szakemberek adnak tanácsot a mellrákkal és a mell önvizsgálatával kapcsolatban is.