Közéleti hírek
-
Szombaton írják országszerte a középiskolai központi írásbeli felvételi vizsgát
Január 23-án, szombaton délelőtt írják országszerte, így Székesfehérváron is a középiskolai központi felvételi vizsgákat a diákok. A járványvédelmi szabályok értelmében egy teremben legfeljebb 10 vizsgázó lehet, minimum másfél méteres védőtávolsággal. Számukra nem teszik kötelezővé a védőmaszk használatát, a felügyelő tanároknak azonban igen – olvasható az Oktatási Hivatal honlapján közzétett egészségügyi ajánlásokban.
2021.01.20. 12:05:45 -
A Wannsee-i konferenciára emlékeznek Székesfehérváron
A Wannsee-i konferenciáról emlékezik meg az idei év első Közéleti klubjában a Tarsoly Ifjúságért Egyesület és az MTA VEAB Politikatudományi Munkabizottsága. A rendkívüli helyzet miatt idén a hagyományos emlékező program elmarad, helyette egyéni emlékezésre kérik a fehérváriakat.
2021.01.19. 19:06:00 -
Útnak indult az adomány a horvátországi földrengés károsultjainak
Ma indult útnak Sziszekbe a horvátországi földrengés károsultjai számára összegyűjtött adomány, amit a Székesfehérvári Horvát Nemzetiségi Önkormányzat, a Karitász és a Szent István Művelődési Ház hirdetett meg. Az adományok között tartós élelmiszer, tisztító- és fertőtlenítőszer, ágynemű, kéziszerszám, illetve kisgép-felajánlások is vannak, amihez az Önkormányzat egymillió forintot ajánlott fel.
2021.01.19. 13:09:13 -
Amiről nem szeretünk beszélni – így történnek Fehérváron az elhunytakkal kapcsolatos kegyeleti feladatok
Az elmúlás sajnos ugyanúgy része az életünknek, mint a születés. Nem is nagyon szeretünk foglalkozni azzal, hogy mi történik az elhunytak testével a halál után. Pedig komoly infrastruktúrát kell működtetni ahhoz, hogy tisztességgel, emberséggel búcsúzhassunk el szeretteinktől.
2021.01.19. 10:19:40 -
Újrakezdés: sikeres volt a Városgondnokság hajléktalanokat foglalkoztató programja
Mint arról korábban beszámoltunk 2019 februárjában kezdődött a még Nemzetgazdasági Minisztérium által a Kormányhivatalok részére finanszírozott „Hajléktalan személyek reintegrálása a munkaerő-piacra” program, amelynek keretében a Fejér Megyei Kormányhivatal Székesfehérvár Városgondnokságával együtt indította el húsz hajléktalan foglalkoztatását.
2021.01.18. 17:39:18