Közéleti hírek


/ 2021.01.01. 09:36:00 |

Megújult a Balatoni úti felüljáró, Király(nyi) napokat rendeztek - ez történt Fehérváron 2020 augusztusában

A koronavírus árnyékában 2020 augusztusában nem rendezhette meg a város a megszokott formájában a Királyi Napokat. Augusztusban 143 nap szünet után nyitott ki újra a városi uszoda, bemutatták a Székesfehérvár Anno.. 4. kötetét és felavatták Áron Nagy Lajos emlékművét is. A tervezett határidő előtt készült el a Balatoni úti felüljáró, amit már augusztus 20-a előtt birtokba vehettek az autósok.
/ 2020.12.31. 21:54:41 |

Közösségi oldalán kívánt boldog új évet a város polgármestere

Bármilyen is volt 2020, bármilyen is ez az idei szilveszter: hiszem, hogy ma este optimizmussal és várakozással kell a következő esztendőre tekintenünk, hiszen közösségként, közös erővel felvértezve nincs félni valónk a jövőtől! Boldog, sikerekben gazdag új esztendőt kívánok mindannyiuknak! - írta közösségi oldalán Cser-Palkovics András polgármester.
/ 2020.12.31. 15:39:45 |

Reményekkel telve indult a nyár - ezt történt júniusban Fehérváron

Júniusban már láttuk a végét az első hullámnak és ha lassan és óvatosan is, de kezdett újraindulni a megszokott életünk. Újra kinyitottak az ügyfélszolgálatok, ha módjával is, de újra élet költözött a belvárosi teraszokra, sikeres volt a Barátság kermozi sorozata, varázslatos vízizenét hallhattunk a Csónakázó-tónál a szimfonikusoktól és újra kiállítások nyíltak a városban.
/ 2020.12.30. 19:08:21 |

Megérkezett Székesfehérvárra az első vakcinaszállítmány

A Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktatókórház szerda délelőtt fogadta az oltóanyagokat, amelyeket kora délután már el is kezdték beadni a kórház dolgozóinak. A székesfehérvári kórházba 1950 adag vakcina érkezett, ez a mennyiség pedig közel ezer dolgozónak elég, mivel mindenkinek kétszer kell beadni az oltóanyagot.
/ 2020.12.30. 11:13:00 |

A járvány áldozataira emlékezünk, értük lobbannak fel a mécsesek

A város közössége a járványidőszak áldozatainak emléke előtt hajthat fejet a mai nap folyamán, és fejezheti ki együttérzését az érintett családok felé, egy-egy mécsessel vagy gyertyával. Dr. Cser-Palkovics András polgármester a városházi irodája ablakában, majd a Szent Imre-templom előtt gyújtott mécsest a városi gyásznapon.
/ 2020.12.30. 09:14:59 |

Online nyílt napot szervez január 15-én a Corvinus Székesfehérvári Campusa

A január 15-én 10 órakor kezdődő Online nyílt napon minden információt megtudhatnak az érdeklődő diákok a Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusán induló képzésekről.
/ 2020.12.30. 08:50:19 |

Online ballagás és online Sportmajális - így indult 2020 májusa Fehérváron

Online Sportmajális, rendhagyó ballagás és éretttségi - így kezdődött a május. Pünkösdkor pedig már mindenki reménykedett, hogy végre magunk mögött hagyhatjuk a bezárt tavaszt. Május utolsó hétvégéjén újra élet költözött a Fehérvári Belvárosba, de sok embert vonzó rendezvényeket továbbra sem tartottak. A Városgondnokság is különleges óvintézkedések mellett osztott ki 214 ezer tő virágot a fehérváriaknak.
/ 2020.12.29. 17:35:00 |

Van miből erőt meríteni - évértékelő beszélgetés Székesfehérvár polgármesterével

Tíz, kilenc, nyolc, hét, hat… a visszaszámlálás megkezdődött a 2020-as esztendőből, amely elég sok változást hozott az életünkben. A számvetés időszaka ez, a visszatekintés és összegzés mellett azonban már a hamarosan kezdődő új esztendő terveiről is szól. Az ÖKK Podcast első évadának záró epizódjában Székesfehérvár polgármestere a vendég.
/ 2020.12.29. 09:31:18 |

Szerdáig még lehet adományokat felajánlani az Anyaotthonnak

December 30-ig várják a felajánlásokat a Székesfehérvári Anyaotthon számára: a Sikerativ Életmód Egyesület adománygyűjtő kezdeményezéséhez baba- és kismamaholmikkal lehet hozzájárulni.
/ 2020.12.29. 08:44:00 |

Városapplikáció, ősbemutató és új kórházigazgató - ez történt márciusban és áprilisban

Márciusban első napjaiban még nem bénította meg az életet a koronavírus a városban: vastapssal ünnepelt a közönség a Vörösmarty Színházban a Trianon ősbemutatóján. Tavasszal indult el a Székesfehérvár applikáció, amelynek köszönhetően fontos információkhoz juthattak a fehérváriak már a koronavírus első hulláma alatt is. Áprilisban új kórházigazgatót neveztek ki és újraindult a termelés a Denso-nál.