Hírek
-
„Első Európai Dísznövény és Kertművészeti Napok” a fehérvárcsurgói Károlyi kastélyban
2005 június 3-4-5-én, péntek, szombat vasárnap rendezik az „Első Európai Dísznövény és Kertművészeti Napokat” a fehérvárcsurgói Károlyi kastélyban. Magyarországon első alkalommal fordul elő, hogy ilyen rendezvényt magánkezelésben lévő történelmi műemlék parkjában (40 hektár) szerveznek. A kiállítók növénytermesztők, üzemek, melegházak szakemberei, valamint kerti felszerelések és bútorok, világítótestek és szökőkutak gyártói lesznek. A kiállításra ingyenes buszjárat indul a Vasútállomásról a Piac tér érintésével 9:30, 11:00, 13:00, 15:00, 17:00 órakor.
2005.06.02. 05:31:17 -
Decemberben indulhat Magyarországon a digitális műsorszórás
Az Antenna Hungária decemberben áttér a digitális műsorelosztásra, az Antenna Mikro helyébe az Antenna Digital lép. A digitális szolgáltatás a korábbinál lényegesen jobb hang- és képminőséget biztosít. A beruházás költségéről nem árultak el részleteket, mert a cég privatizáció előtt áll. A jelenlegi 23 csatorna helyett az előfizetők 100 csatorna szolgáltatásait, műsorát élvezhetik majd. Az áttérés három ütemben zajlik, nyáron a technikai felépítést valósítják meg, november végéig kicserélik a régi dekódereket, az új digitális szolgáltatás pedig idén decemberben indul.
2005.06.01. 09:44:35 -
Kedden átadták a Klebelsberg Kunó emlékérmeket
Kedden délután adták át a Fejér Megyei Pedagógiai Intézet által alapított Klebelsberg Kunó emlékérmeket. Az idén nem csak Fejér megyéből, hanem a Közép Dunántúli Régió egészéből díjaztak pedagógusokat. Az intézet 1996 óta adományoz Klebelsberg Kunó emlékérmet azoknak a pedagógusoknak, akik különös figyelemmel viseltetnek a tanítványok iránt és kiemelkedő pedaógiai munkát végeznek szakterületükön. Székesfehérvárról Székely Imréné a Vasvári Pál Gimnázium tanára kapott Klebelsberg Kunó emlékérmet. Azok a pedagógusok kaphatnak Klebelsberg-érmet, akik nehéz körülmények között munkájuk során emberséggel, lelkiismeretesen végzik pedagógus hivatásukat.
2005.06.01. 07:14:40 -
Bronzérem a kosárlabda bajnokságban - mérlegen az Albacomp
A szezon előtti célkitűzést - mely szerint a bajnokság döntőjébe kellett volna jutnia az Albacompnak - nem sikerült teljesíteni, azonban a bronzérem sem lebecsülendő produkció a fehérvári kosarasoktól. Az NB1-es bajnokság elődöntőjében a Debrecen összesítésben 3-1 arányban múlta felül Farkas Sándor együttesét. A vezetőedző nem érez csalódottságot a bronzérem miatt, szerződése pedig lejárt május 31-én és még nem keresték meg az Albacomptól...
2005.06.01. 00:44:24 -
Megnyitották az Ünnepi Könyvhét programsorozatát Székesfehérváron
Hivatalosan is megnyitották az Ünnepi Könyvhetet a Szent István teremben. A város részéről Kovács Péter Barnabás a Kulturális Bizottság elnöke mondott köszöntő beszédet, az egyház részéről pedig Ugrits Tamás püspök adta át Spányi Antal megyéspüspök üzenetét. A köszöntők után a könyvhéten új kötettel jelentkező szerzők ajánlották műveiket a nagyérdemű figyelmébe. (Az ünnepi könyvhét programja)
2005.06.01. 00:28:03
Pat Cortina marad az Alba Volán-FeVita vezetőedzője
Vízért csöngettek majd loptak a lakásokból - keresik a "vödrös" csapatot
Hétfőn több fehérvári lakótelepről érkezett bejelentés a Székesfehérvári Rendőrkapitányság Ügyeletére, hogy ismeretlen személyek vízvételi szándékkal kéredzkednek be idős emberekhez - akik figyelmetlenségét kihasználva – készpénzt tulajdonítanak el tőlük. Ezúton felhívjuk a lakosság figyelmét, hogy különböző ürügyek címén ne engedjenek be ismeretleneket lakásukba, idős hozzátartozóikat a házalókkal kapcsolatban intsék óvatosságra! A rendőrség kéri azok jelentkezését, akikhez a „takarítók” szintén becsöngettek, esetleg meg is károsítottak, vagy a vödrös csapatot a lakótelepeken látták. A Székesfehérvári Rendőrkapitányság száma: 06-22/541-600. Ingyenesen hívható zöld számunk: 06-80/200-607. Bejelentés tehető továbbá a 107-es és a 112-es segélyhívókon is.
Úttestre dőlt fák, porvihar okozta látótávolság csökkenés...
A megye főbb és alsóbbrendű útjain vihar okozta fakidőlések és porvihar okozta látótávolság csökkenés nehezítette főként a délelőtt folyamán a biztonságos előrejutás. A közútkezelőtől kapott tájékoztatás szerint a megye területén kb. 60 km/órás E Ny-i irányú szél a jellemző, helyenként 90 km/óra sebességű széllökésekkel. A Mohai vasútállomás környékén, illetve Iszkaszentgyörgy és Székesfehérvár között porvihar keletkezett, és a megye több útján a szántóföldek felől porátfúvás okozott látótávolság csökkenést. A közútkezelőtől kapott tájékoztatás szerint valamennyi jelzett helyen megtisztították az utat.
Székesfehérváron is több helyen rombolt a viharos szél
Az erős szél több helyen fákat döntött meg és ki, ágakat tört le, illetve tető bádogozását bontotta meg Székesfehéváron. A fehérvári tűzoltókat kora délutánig is már több, mint tízenöt esetben hívták ki olyan helyszínekre, ahol a viharos szél által okozott veszélyhelyzeteket kellett megszüntetni. A Belvárosban a Szent István Király Múzeum tetőszerkezetének a bádogozását bontotta meg a viharos erejű szél, a lemezek közvetlenül veszélyeztették az utca forgalmát, a gyalogosok testi épségét és a környező épületeket.
Vonatgázolás - az áldozat azonosításához kér segítséget a rendőrség
Nem sikerült megállapítani a kilétét annak a férfinek, akit egy vonat gázolt halálra május 13-án hajnalban a Székesfehérvár - Dinnyés vasútvonal 591-es szelvényében. Az áldozatnál olyan irat mely a személyazonosságára utalt volna nem volt, illetve az adatgyűjtés tanúkutatás során sem merült fel olyan információ, melyből a kiléte megállapítható lett volna. A Székesfehérvári Rendőrkapitányság kéri a lakosság segítségét, aki az elhunyt személyazonosságával kapcsolatban érdemi információkkal rendelkezik, értesítse a rendőrséget a 112-es segélykérő, illetve a 06-80-200-607-es ingyenesen hívható zöld számon.
Széchényi után itt a Start-kártya - adókedvezmények pályakezdőknek
A pályakezdő fiatalok október elsejétől igényelhetik az APEH-től a Start-kártyát, amelynek segítségével munkaadóik két éven keresztül jelentős járulékkedvezményt vehetnek igénybe utánuk. Az a pályakezdő fiatal válthat majd ki Start-kártyát, aki még nem töltötte be a huszonötödik életévét - felsőfokú végzettségű személy esetén a harmincadikat - tanulmányait befejezte vagy megszakította, és első ízben létesít foglalkoztatásra irányuló vagy ösztöndíjas foglalkoztatási jogviszonyt.
A híd - Berki Tamás és együttesének lemezbemutató koncertje Öregyhegyen
Játszóterek 385 millióból - kalandváros a Vidámparkban
Székesfehérváron dőlt meg az országos melegrekord
Az országos melegrekordot Székesfehérváron mérték, ahol délután egy óra körül 34 Celsius fokot mutatott a hőmérő. Ez 1,3 fokkal magasabb, mint amit 1931-ben mértek. A fővárosban is rekordot döntött a kánikula, Újpesten 33,5 fok volt. A május 30-án mért eddigi legmagasabb hőmérséklet Debrecenben 1931-ben 32,7 Celsius fok volt, a fővárosban pedig 1949-ben 31,4 fok, de ezen a hétfőn mindkét rekord megdőlt - mondta Csonka Tamás meteorológus.