-
Szavazás a fűnyírásról
A közösségi oldalakon évek óta nagyon változatos és széttartó reakciók, észrevételek vannak a városi fűnyírással kapcsolatban. Székesfehérvár Önkormányzata most szavazást indít, hogy tisztán látszódjon: mit szeretne az itt élők többsége! Szavazni csak itt, a város honlapján lehet 2026. június 28-án 20:00-ig!
2026.06.27. -
Áramszünet a Búrtelepen
Hálózatkarbantartás, illetve villanyoszlop cseréje miatt lesz áramszünet június 29-én a Búrtelepen, valamint az Almássy-telepen és a környező utcákban – adta ki az erről szóló közleményt az áramszolgáltató.
2026.06.26. -
Benelegszik nyáron a radiátor?
Amennyiben a távfűtéssel ellátott lakásokban a nyári hónapok során átmenetileg felmelegednek afűtőtestek, az nem a fűtési szezon idő előtti kezdetét jelenti nem is próbafűtést végez a szolgáltató.A jelenség oka általában az épület fűtési rendszerén végzett karbantartási vagy felújítási munka,amely során a rendszert leürítik, majd a munkálatok befejezése után újratöltik.
2026.06.26. -
Elmarad a meleg miatt a Vakációindító
A közönség és a munkatársak biztonsága érdekében, a szombat nulla órától életbe lépő harmadfokú hőségriasztásra és a várható rendkívüli hőségre való tekintettel a szombatra meghirdetett Vakációindító Szárazréten rendezvény elmarad.
2026.06.26.
Megmarad a gyógyfürdő kedvezmény a nyugdíjasoknak
Folytatja együttműködését Székesfehérvár Önkormányzata és az agárdi termálfürdőt működtető Városgazdálkodási és Turisztikai Rt. Ennek eredményeként továbbra is kedvezményesen válthatnak belépőt a gyógyfürdőbe a székesfehérvári nyugdíjasok. Az eredeti megállapodás év végéig szól, de Warvasovszky Tihamér polgármester és Mészáros Zoltán vezérigazgató a napokban egyeztetett a közös megállapodás meghosszabbításáról. Ennek eredményeként a fehérvári nyugdíjasok március 31-ig változatlan feltételekkel, azaz hétköznapokon 50 % kedvezménnyel válthatnak belépőjegyet.
Hagyománya van már Székesfehérváron, hogy a helyi nyugdíjasok kedvezményesen látogathatják hétköznapokon az agárdi gyógyfürdőt. Az eddigi tapasztalatok alapján alakítja mindkét fél az együttműködést, hogy minél többen eljuthassanak az idén megújult intézménybe.
Az eredeti megállapodás év végéig szól, de Warvasovszky Tihamér polgármester és Mészáros Zoltán vezérigazgató a napokban egyeztetett a közös megállapodás meghosszabbításáról. Ennek eredményeként a fehérvári nyugdíjasok március 31-ig változatlan feltételekkel, azaz hétköznapokon 50 % kedvezménnyel válthatnak belépőjegyet.
Székesfehérvár Önkormányzata fontosnak tartja, hogy ne csak a strandolási lehetőségeknél, hanem az idősebb korosztály számára fontosabb gyógyvíz igénybevételénél is segítse a városlakókat.