Hírek


/ 2005.05.26. 11:08:38 |

Új játszóterek, "Magyar Királyok Panteonja" és lakásvásárlási támogatás - közgyűlés délelőtt

Reggel nyolc órától ülésezik ma Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése. A képviselőtestület a reggeli órákban döntött arról az önkormányzati rendeletről, amely a szakemberek letelepedését segíti lakásvásárlási támogatással.  A volt Köztársaság Filmszínházat 10 évre adnák bérbe kulturális és/vagy egyéb célokra, amelyek megvalósulása nem zavarja a Várkörúton lévő társasház lakóit.  Megkezdődik 32 db játszótér építése, felújítása, a beruházás valamennyi városrészt érinti. A közgyűlés döntése értelmében elindul a csatornaépítés az Alsóvárosban, közel félmilliárd forint értékben.

/ 2005.05.26. 09:45:12 |

Eltűnhetnek a dohányzásra kijelölt helyek az iskolákból is

 A kormány ősztől módosítaná a nemdohányzók védelméről szóló törvényt, eszerint az iskolákban és az egészségügyi intézményekben egyáltalán nem lehetne majd rágyujtani. Erről Kökény Mihály népegészségsügyi kormánymegbízott beszélt az Országgyűlés egészségügyi bizottságának meghallgatásán. Május 31-én, a Nemdohányzók Világnapján indul egy dohányzásról leszoktató kampány, amelybe az egészségügyi dolgozókon kívül az országgyűlési képviselőket is szeretnék bevonni. Ezért a Képviselői Irodaházban is a leszoktatást segítő szakrendeléseket indítanának...

/ 2005.05.26. 09:42:44 |

19 éve lett az EU hivatalos zászlója a kék háttérben 12 arany csillaggal díszített lobogó

 1986. május 26-án, 19 évvel ezelőtt lett az Európai Unió hivatalos zászlója lett a kék háttérben 12 arany csillaggal díszített lobogó. A háttér a kék eget, a csillagok az európai embereket szimbolizálják. A 12-es számnak nincs köze a tagállamok számához, a teljességet és a tökéletességet jelképezi. Az európai zászló használata mellett a tagállamok megtartják saját nemzeti lobogóikat is.

/ 2005.05.26. 07:13:54 |

Székesfehérvár nyerte a Kihívás Napját!!!

 Az idén is Székesfehérvár nyerte a VII. kategóriában, vagyis a nagyvárosok között a Kihívás Napját. Volt program bőven a tegnapi napon, hiszen már éjfélkor tornával, futással és úszással kezdett a város, napközben volt birkózás, foci, görhoki, falmászás (csak dióhéjban), tehát volt miből választani a fehérváriaknak. Székesfehérvár lett tehát a legsportosabb város, azonban Önök sportoltak, Önök törődtek a saját egészségükkel...tegyék ezt ezentúl rendszeresen, hiszen sportprogram akkor lesz, ha csinálunk magunknak. Szerkesztőségünk gratulál mindenkinek, aki akár egyetlen programon is részt vett!
/ 2005.05.26. 06:57:40 |

Az idén augusztusban 10. alkalommal lesznek Királyi Napok

 Az augusztusi néptáncfesztiválokon eddig 90 együttes, 3000 táncosa vett részt, akik négy földrész tíz országából érkeznek táncolni Székesfehérvárra, a Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztiválra - mondta Botos József fesztiváligazgató. Az idén tizedik alkalommal augusztus 15-20 között megrendezésre kerülő programsorozaton tíz együttes mutatkozik be. Algéria, Jordánia és Peru táncosai új szereplők lesznek, ezekből az országokból ugyanis még soha nem szerepeltek együttesek Székesfehérváron. A másik hét országból - Indiából, Finnországból, Franciaországból,Olaszországból, Portugáliából, Skóciából és Dél-Koreából - már vettek részt együttesek a fehérvári fesztiválon.

/ 2005.05.26. 03:06:19 |

Városi gyermeknap vasárnap a Zichy-ligetben és a Szabadművelődés Házában 

 A gyerekeket és szüleiket május 29-én, vasárnap 10 órától várják a városi gyermeknapra. A programok a Zichy-ligetben kezdődnek, majd a Szabadművelődés Házában folytatódnak egészen estig. A megszokott gyerekprogramok mellett lesznek a kicsiknek csúszdák, légvárak, akadálypályák, a nagyobbakat pedig a Terkán Lajos csillagvizsgáló várja egy kozmikus bemutatóval.
/ 2005.05.26. 01:53:55 |

Köztársaság mozi és Királyok Panteonja - fontos ügyekben dönthet a mai közgyűlés

 Fontos közügyekben hozhat döntést csütörtökön Székesfehérvár Megyei Jogú Város Közgyűlése. A május 26-i ülésen számos oktatási intézmény vezetőjének megbízásáról döntenek a képviselők. A közgyűlés a volt Köztársaság filmszínház hasznosításáról és a „Magyar Királyok Panteonja” című projektötlet kidolgozásáról is tárgyal. Nyílt közbeszerzési eljárás indulhat a Hiemer – Font – Caraffa épülettömb tetőszerkezetének helyreállítása és 31 db játszótér építésére, felújítására is. Zárt ülésen döntenek a „Pro Theatro Civitatis Albae Regalis” díj adományozásáról, valamint szintén a zárt ülésen hangzik el javaslat a Fehérvár FC Kft-ben lévő önkormányzati tulajdonú üzletrész értékesítésére.

/ 2005.05.25. 20:19:20 |

Kupasiker után súlyos vereség - kilenc góllal kapott ki a Cornexi

 A női kézilabda bajnokság rájátszásában a bajnoki címre törő Dunaferr látogatott az immár EHF-Kupa-győztes Cornexi-Alcoa-HSB Holding otthonába. A Duna-partiak udvarias vendégeknek bizonyultak, hiszen a szurkolók éltették, a Dunaferr játékosai pedig rózsával ajándékozták meg a fehérvári együttes tagjait. A mérkőzést egyébként a Dunaferr kezdte jobban, majd Sitiék ledolgozták ötgólos hátrányukat. A félidő végére az újvárosiak kétgólos előnyre tettek szert, amit a második játékrészben tovább növeltek. A Dunaferr a folytatásban végig irányította a mérkőzést, esélyt sem adva a Sugár Tímea nélkül felálló Cornexi-Alcoának. A Dunaferr kilenc góllal, 36-27-re nyert a megyei rangadón, de mivel a Győr is győzött a Ferencváros otthonában, így még nem dőlt el a bajnoki cím sorsa.
Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Dunaferr NK 27-36 (14-16)

/ 2005.05.25. 15:03:13 |

Az EHF-varázslat után vissza a bajnoki küzdőtérre! - Ma 18 órától: Cornexi - Dunaferr

 Nem sokat pihenhetett és ünnepelhetett a Cornexi-Alcoa-HSB Holding EHF-Kupagyőztes kézilabda csapata, hiszen a kupabravúr után három nappal már a bajnoki rájátszásban kell helytállnia. Nem is akármilyen mérkőzés fogadja a Köfém-csarnok vendégeit, a play-off utolsó hazai összecsapásán a bajnoki címre törő Dunaferr látogat Szabó Edina együtteséhez. A fehérváriak matematikailag még versenyben vannak a bajnoki bronzéremért, emellett esetleges mai győzelmükkel nehéz helyzetbe hoznák az "aranyos" álmokat dédelgető dunaújvárosiakat…

/ 2005.05.25. 12:43:53 |

Vasúti átjáróknál ellenőriztek - 14 sofőr jelentősen túllépte a sebességhatárt

Az ORFK és a MÁV Rt. április 21-től egy hónapig tartó, a közút-vasút szintbeni kereszteződések biztonsága érdekében szervezett kampányt. Fejér megyében az autósok három csomópontban találkozhattak egyenruhás rendőrökkel, akik vasútbiztonsági szakemberekkel együttesen végeztek ellenőrzéseket. A végrehajtott ellenőrzések során 14 járművezetővel szemben kezdeményezett a rendőrség szabálysértési eljárást a sebességkorlátozás jelentős túllépése miatt. 42 járművezetővel szemben a sebességkorlátozás túllépése miatt helyszíni bírság kiszabására került sor.