Hírek
-
Szalmonellával fertőzött baromfihús - a csütörtökön nyíló áruház húsa volt
Szalmonella baktériummal fertőzött baromfihúst találtak a Lidl áruházlánc székesfehérvári logisztikai központjában a hatósági állatorvosok; a húsból nem került a boltokba, a szállítmányt megsemmisítik - közölte a Fejér megyei főállatorvos. A Fejér Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer Ellenőrző Állomás hatósági állatorvosai az áruházlánc kötelező előjelentésére vizsgálták át szúrópróbaszerűen az egyik európai uniós országból érkezett baromfihús szállítmányt és fedezték fel a kórokozóval fertőzött, 729 kilogrammnyi tételt - mondta el Berey Attila.
2005.06.08. 14:33:25 -
Szülő, képviselő és polgármester fogott össze a Maroshegyi Óvodáért
Közel 200 kisgyerek és az intézmény dolgozói számára is nagy örömet jelent, hogy számos korszerűsítés elvégzése után végre kívülről is megújult a Maroshegyi Óvoda, köszönhetően annak, hogy többszázezer forint értékben végeztek társadalmi munkát a szülők. A külső homlokzat festéséhez Hrabovszky Ákos képviselői keretéből – mintegy 450 ezer forint értékben – vásárolták meg a szükséges anyagokat.
2005.06.08. 12:17:54 -
Kiváló minősítés a Balatonnak és a Velencei-tónak egyaránt
Összességében kiválónak minősítette a Balaton és a Velencei-tó vízét a Közép-dunántúli Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőség. A felügyelőség igazgatója, Kling István elmondta: a Balaton és a Velencei-tó vízminőség-védelmi tájékoztató rendszere keretében az akkreditált laboratóriumok és a területileg illetékes tisztiorvosi szolgálatok által elvégzett vizsgálatok a Balatonnál 14 strand vizét kiválónak, kettőét megfelelőnek minősítették. A Velencei-tó strandjai közül öt kiváló, kettő megfelelő minősítést kapott...
2005.06.08. 08:11:59 -
Mérlegen az FC Fehérvár - interjú Csertői Auréllal
A 2004-2005-ös NB1-es labdarúgó bajnokságot még Videoton FCF-ként kezdő, majd FC Fehérvár-ként folytató együttes az Arany Ászok Liga tabellájának 8. helyén végzett. A pénzügyi problémák miatt a téli szünetben több meghatározó játékos is távozott Fehérvárról, sőt a bajnokság során 3 pont levonásával is sújtották a piros-kékeket. A Csertői Aurél által trenírozott, fiatalokkal teletűzdelt együttes teljesítménye tehát elnyerte a fehérvári futballbarátok tetszését. Az FC Fehérvárnál konkrét igazolási hírekről még nem lehet beszámolni, de elképzelhető, hogy a Skóciában légióskodó Horváth Ferenc, és a közelmúltban már visszavonult Dvéri Zsolt is visszatér a Vidhez…
2005.06.08. 02:49:52 -
Sikeres kézilabda idény - Mérlegen a Cornexi-Alcoa-HSB Holding
Nemcsak a saját, de Székesfehérvár sporttörténetében is egyedülálló sikert tudhat magáénak a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. A fehérvári női kézilabda csapat európai kupát nyert, mely dicső tettet eddig még egyetlen együttesnek sem sikerült véghez vinnie a koronázó városban. A Szabó Edina vezette Cornexi a sportszerető közönség kedvencévé vált, EHF-Kupa-győzelmével belépett az európai elitcsapatok közé.
2005.06.08. 02:06:56
Tutajok, gumicsónakok, hordók és üvegek a Vidámparki tavon
Hol legyen az 1956-os emlékmű? - ülésezett az Emlékbizottság
Az 1956-os Forradalom és Szabadságharc 50. évfordulójának méltó megünneplésére létrehozott 56-os Emlékbizottság keddi ülésén tárgyalt arról, hogy hol is legyen Székesfehérváron az 56-os emlékmű. Sinka Jenő a POFOSZ Fejér megyei szervezetének alelnöke elmondta, hogy a Képző és Iparművészeti Lektorátus öt helyszínről készített szakvéleményt és ebből kettőt támogat az Emlékbizottság. Boldizs Kálmánné a város alpolgármestere kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy az egyik lehetséges helyszín a Zichy liget, ennek ügyében már felvette a kapcsolatot a város a Millenniumi emlékmű alkotójával Taubert Lászlóval.
Sólyom Lászlót választották a Magyar Köztársaság elnökének
Együttműködés az óvodások biztonságos közlekedéséért
A Fejér Megyei Balesetmegelőzési Bizottság nevében Barkóczi József rendőr alezredes és az önkormányzat óvodákért felelős előadója Fehérvári Krisztina nyitotta meg azt a délelőtti rendezvényt, amelyre óvodapedagógusokat hívtak a főkapitányság tantermébe. A meghívott óvodák – szám szerint 13 – pályázatot nyújtottak be, amelyben közlekedésre nevelésük koncepciójáról számoltak be, eddigi tevékenységüket mutatták be és vázolták a jövőre vonatkozó terveiket. A délelőtti összejövetelen értékes és óvodások számára használható, közlekedésre alkalmas eszközöket adtanak át az FM BB nevében azoknak az óvodai közösségeknek, amelyek sokat tettek a biztonságos közlekedésre nevelésért.
Hatan jelentkeznek átlagosan egy álláshirdetésre
Másfél ezerrel dolgoztak többen Magyarországon idén márciusban, mint tavaly decemberben. Az idei év első negyedévének mérlege 11.700 újonnan felvett munkatárs és 10.283 elbocsátott dolgozó - írja a Világgazdaság. Míg év elején közel 3.800 felsőfokú végzettségű fiatal szerepelt a regisztráltak között, addig április végén 3.600-an voltak. Munkakeresésüket a tavaszi állásbörzék is gyorsították, bár a Foglalkoztatási Hivatal adatai szerint a diplomás pályakezdők munkanélküliségi rátájának tetőzésére még várni kell, ez általában augusztusban következik be.
Székesfehérvár és Fejér megye pedagógusait köszöntötték
Június 3-án pénteken tartotta idei pedagógusnapi ünnepségét a Fejér Megyei Önkormányzat és Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A székesfehérvári pedagógusokat a Zeneiskolában köszöntötték és adták át számukra a kitüntető címeket. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata főtanácsosi címmel ismerte el Eszéki Ágnes, Várkonyi Gáborné, Kneifel Imre, Pokrovenszki László, Sötét Barnáné ésTarró Istvánné munkáját. A napokban induló interjú-sorozatunkban a fehervar.hu olvasói is megismerhetik a város kiemelkedő munkát végző pedagógusait.
Elfogadta a Parlament az új állampolgársági törvényt
Ellenszavazat és tartózkodás nélkül fogadta el hétfőn a parlament az új állampolgársági törvényt. Ezentúl a honosítási eljárás során nem lesz kötelező az orvosi vizsgálat, kevesebbeknek kell alkotmányos alapismereti vizsgát tenni, és az ügyintézési határidő is csökken. A most elfogadott törvénnyel a kormány a határon túli magyarság szülőföldön való boldogulását, és az anyaországgal való akadálymentes kapcsolattartást kívánja elősegíteni.
Eredménytelen volt az államfőválasztás első fordulója
Egyik jelölt sem szerezte meg a kétharmados többséget a köztársaságielnök-választás hétfői, első fordulójában. A sikertelen voksolás után a szocialisták és a Fidesz parlamenti frakcióvezetője is közölte, kitartanak Szili Katalin, illetve Sólyom László jelölése mellett. Az ülést vezető Mandur László a szavazás eredményének bejelentésekor elmondta, összesen 221 képviselő vette fel a szavazólapot, 165-en nem. A szavazólapot húszan visszaadták, közülük 19-en SZDSZ-esek. A huszadik Németh Zsolt fideszes képviselő volt. Mécs Imre szabad demokrata képviselő leadta szavazatát. A 199 leadott szavazatból 196 érvényes és 3 érvénytelen.