Hírek


/ 2005.06.08. 02:02:09 |

Tutajok, gumicsónakok, hordók és üvegek a Vidámparki tavon

 Kedden kora délután, mint minden tanév év végén, diákok vágtak neki a Vidámparki tó átevezésének. Ki-ki a saját maga építette szerkezettel kelt útra a Tóparti Gimnázium elől a szigetre és vissza. Erős szél fújt a tavon, így a hajók nem egészen fele volt csak képes legénységét épségben a túlpartra szállítani, majd visszajuttatni az iskola elé. A parton több száz diák szurkolt a hűvös idő ellenére. Gratulálunk a versenyzők mindegyikének bátor teljesítményéhez -különösképpen azoknak, akik úszva érkeztek vissza...Képek a vidámparki tavi átkelésről...
/ 2005.06.07. 20:59:53 |

Hol legyen az 1956-os emlékmű? - ülésezett az Emlékbizottság

 Az 1956-os Forradalom és Szabadságharc 50. évfordulójának méltó megünneplésére létrehozott 56-os Emlékbizottság keddi ülésén tárgyalt arról, hogy hol is legyen Székesfehérváron az 56-os emlékmű. Sinka Jenő a POFOSZ Fejér megyei szervezetének alelnöke elmondta, hogy a Képző és Iparművészeti Lektorátus öt helyszínről készített szakvéleményt és ebből kettőt támogat az Emlékbizottság. Boldizs Kálmánné a város alpolgármestere kérdésünkre válaszolva elmondta, hogy az egyik lehetséges helyszín a Zichy liget, ennek ügyében már felvette a kapcsolatot a város a Millenniumi emlékmű alkotójával Taubert Lászlóval.

/ 2005.06.07. 15:56:08 |

Sólyom Lászlót választották a Magyar Köztársaság elnökének

 Az első két forduló után még teljesen nyitott volt a verseny: egyik jelölt mögé sem sorakozott fel a honatyák kétharmada. A köztársasági elnök-választás harmadik fordulójában, annak érvényességét befolyásoló esemény nem történt- jelentette be Mandúr László. Az Országgyűlés képviselői 185:182 arányban Sólyom Lászlót választották meg a Magyar Köztársaság elnökének. Összesen 368 képviselő szavazott, egy honatya voksa azonban érvénytelen volt. Tizenhét képviselő visszaadta szavazólapját. Az új köztársasági elnök már le is tette esküjét, beiktatására 2005. augusztus 5-én kerül sor.
/ 2005.06.07. 12:35:36 |

Együttműködés az óvodások biztonságos közlekedéséért

 A Fejér Megyei Balesetmegelőzési Bizottság nevében Barkóczi József rendőr alezredes és az önkormányzat óvodákért felelős előadója Fehérvári Krisztina nyitotta meg azt a délelőtti rendezvényt, amelyre óvodapedagógusokat hívtak a főkapitányság tantermébe. A meghívott óvodák – szám szerint 13 – pályázatot nyújtottak be, amelyben közlekedésre nevelésük koncepciójáról számoltak be, eddigi tevékenységüket mutatták be és vázolták a jövőre vonatkozó terveiket. A délelőtti összejövetelen értékes és óvodások számára használható, közlekedésre alkalmas eszközöket adtanak át az FM BB nevében azoknak az óvodai közösségeknek, amelyek sokat tettek a biztonságos közlekedésre nevelésért.

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 1970.01.01. 01:00:00 |

/ 2005.06.07. 09:56:27 |

Hatan jelentkeznek átlagosan egy álláshirdetésre

 Másfél ezerrel dolgoztak többen Magyarországon idén márciusban, mint tavaly decemberben. Az idei év első negyedévének mérlege 11.700 újonnan felvett munkatárs és 10.283 elbocsátott dolgozó - írja a Világgazdaság. Míg év elején közel 3.800 felsőfokú végzettségű fiatal szerepelt a regisztráltak között, addig április végén 3.600-an voltak. Munkakeresésüket a tavaszi állásbörzék is gyorsították, bár a Foglalkoztatási Hivatal adatai szerint a diplomás pályakezdők munkanélküliségi rátájának tetőzésére még várni kell, ez általában augusztusban következik be.

/ 2005.06.07. 08:13:35 |

Székesfehérvár és Fejér megye pedagógusait köszöntötték

Június 3-án pénteken tartotta idei pedagógusnapi ünnepségét a Fejér Megyei Önkormányzat és Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata. A székesfehérvári pedagógusokat a Zeneiskolában köszöntötték és adták át számukra a kitüntető címeket. Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata főtanácsosi címmel ismerte el Eszéki Ágnes, Várkonyi Gáborné, Kneifel Imre, Pokrovenszki László, Sötét Barnáné ésTarró Istvánné munkáját. A napokban induló interjú-sorozatunkban a fehervar.hu olvasói is megismerhetik a város kiemelkedő munkát végző pedagógusait.

/ 2005.06.07. 06:48:21 |

Elfogadta a Parlament az új állampolgársági törvényt

 Ellenszavazat és tartózkodás nélkül fogadta el hétfőn a parlament az új állampolgársági törvényt. Ezentúl a honosítási eljárás során nem lesz kötelező az orvosi vizsgálat, kevesebbeknek kell alkotmányos alapismereti vizsgát tenni, és az ügyintézési határidő is csökken. A most elfogadott törvénnyel a kormány a határon túli magyarság szülőföldön való boldogulását, és az anyaországgal való akadálymentes kapcsolattartást kívánja elősegíteni.

/ 2005.06.07. 06:40:36 |

Eredménytelen volt az államfőválasztás első fordulója

 Egyik jelölt sem szerezte meg a kétharmados többséget a köztársaságielnök-választás hétfői, első fordulójában. A sikertelen voksolás után a szocialisták és a Fidesz parlamenti frakcióvezetője is közölte, kitartanak Szili Katalin, illetve Sólyom László jelölése mellett. Az ülést vezető Mandur László a szavazás eredményének bejelentésekor elmondta, összesen 221 képviselő vette fel a szavazólapot, 165-en nem. A szavazólapot húszan visszaadták, közülük 19-en SZDSZ-esek. A huszadik Németh Zsolt fideszes képviselő volt. Mécs Imre szabad demokrata képviselő leadta szavazatát. A 199 leadott szavazatból 196 érvényes és 3 érvénytelen.