-
Okoszebrához juttathatja a város egy szavazattal!
A hónap végéig egy szavazattal segíthet mindenki Székesfehérvárnak abban, hogy a Vasvári Pál Gimnázium előtt okoszebrát telepítsenek a Generali a Biztonságért Alapítvány pályázatának köszönhetően. A szavazásban az Országos Balesetmegelőzési Bizottság (OBB) javaslata alapján 19 vidéki, iskola közelében található, veszélyesnek ítélt gyalogátkelőhely szerepel, minden megyéből egy-egy.
2026.06.23. -
Együtt vagyunk erősek!
Június 6-án negyedik alkalommal tartották meg a székesfehérvári karitászcsoportok találkozóját, melyet a Krisztus Király Karitászcsoport szervezett a Plébánia Közösségi Házában.
2026.06.20. -
Egyeztetés a béremeléséről
A kormány társadalmi egyeztetésre bocsátotta azt a rendelettervezetet, amely a pedagógusok és a szakképzésben dolgozó oktatók idei béremelésének újabb korrekcióját tartalmazza.
2026.06.19. -
Razzia az utakon
Közlekedésbiztonsági akciót szervezett a rendőrség, amely során egy héten keresztül szondáztatják és ellenőrzik az autósokat nem csak Fehérváron, hanem országos és nemzetközi szinten is.
2026.06.18.
Az 56-osok terére írja ki a város az emlékmű-pályázatot
A rendkívüli Közgyűlésen döntés született arról is, hogy a város az 56-osok terére írja ki a pályázatot a jövő évben felépítendő 56-os emlékműre. Székesfehérvár 45 millió forintot költ az alkotásra, amit azért is érdemes megjegyezni, mert az 56-os emlékbizottság ülésein éles vita bontakozott ki az emlékműre fordítandó pénz kapcsán. A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumánál 8 millió forintra lehet pályázni erre a célra, ezzel lehetőséggel pedig élni is fog a város- mondta Boldizs Kálmánné alpolgármester-asszony.
A rendkívüli Közgyűlésen döntés született arról is, hogy a város az 56-osok terére írja ki a pályázatot a jövő évben felépítendő 56-os emlékműre. Székesfehérvár 45 millió forintot költ az alkotásra, amit azért is érdemes megjegyezni, mert az 56-os emlékbizottság ülésein éles vita bontakozott ki az emlékműre fordítandó pénz kapcsán. A Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumánál 8 millió forintra lehet pályázni erre a célra, ezzel lehetőséggel pedig élni is fog a város- mondta Boldizs Kálmánné alpolgármester-asszony.
Boldizs Kálmánné alpolgármester asszony a rendkívüli Közgyűlés után elmondta, hogy végre megszületett a döntés, ami arról szól, hogy a pályázatot az 56-osok terére írja ki az Önkormányzat. A decemberi Közgyűlésen arról már született döntés, hogy kik lesznek azok a szobrászok, akiket meghívnak a zártkörű pályázati kiírásra. A Közgyűlés 45 millió forintot szavazott meg arra, hogy a pályázati kiírásban megfeleltek szerint a térnek a rendbetételét, az emlékművet és a művész tiszteletdíját dotálja. Az alpolgármester-asszony véleménye szerint Székesfehérváron van méltó emlékhely és azon kevés városok közé tartozik, ahol a két legszebb 56-os emlékmű található az országban. Az egyik az emlékkereszt a Bazilika oldalán, a másik pedig a Corpusz, ami az Evangélikus templom mellett található.
A város élni fog azzal a pályázati lehetőséggel, ahol 8 millió forintot lehet elnyerni a Nemzeti Kulturális Örökség Minisztériumától -hangsúlyozta Boldizs Kálmánné.