Hírek
-
Német és orosz gránátok mellett halott katonát is találtak a Fecskeparton
Székesfehérváron a Fecskepart közben II. Világháborús lövedékeket fordított ki egy munkagép. A helyszínre érkezett tűzszerészek a terület alapos átvizsgálása után egy-egy 81, illetve 82 mm-es németés szovjet repeszgránátot, 11 szovjet kézigránátot, egy német tojásgránátot és 10 kg vegyes (szovjet -német gyártmányú ) gyalogsági lőszert találtak. A lövedékek mellett feltehetően egy katona csontvázára is rábukkantak a tűzszerészek -tájékoztatott a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense. Képek a fecskeparti bombákról...
2005.05.30. 22:36:08 -
Pulzus-estek 3. - Nádasdy Ádám költő a Deák Gyűjtemény vendége
Az Árgus Pulzus Estek keretein belül Székesfehérvárra látogat Nádasdy Ádám költő. A művésszel június 2-án 18 órától Pallag Zoltán az Árgus Irodalmi Folyóirat fiatal szerkesztője beszélget a Városi Képtár Deák Gyűjteményében. A kérdések között Nádasdy Ádám felolvasást is tart verseiből. A rendezvény ingyenes és mindenkit szeretettel várnak a szervezők.
2005.05.30. 13:00:01 -
Ezüstérmesek lettek a Magyar Speciális Mentők a nemzetközi mentési versenyen
A magyar mentőcsapat második helyet szerzett a Csehországban rendezett nemzetközi mentési versenyen - tájékoztatta Pavelcze László, a Magyar Speciális Mentők vezetője szombaton az MTI-t. A magyarok 62 induló csapat közül érték el a második helyet. A verseny pénteken reggeltől szombat hajnalig tartott, a feladatok között volt mentés, sérültellátás, barlangi mentés. Az is a verseny része volt, hogy egy térkép alapján kellett tájékozódni.
2005.05.30. 08:39:39 -
Megbukott az EU-alkotmány Franciaországban
A franciák -magas részvétel mellett- tömegesen elutasították a vasárnapi népszavazáson az Európai Unió alkotmányát. A népszavazáson 54,87 százalékos volt a nem szavazatok aránya. Az EU-alkotmány elfogadását a szavazók 45,13 százaléka támogatta. Párizsban a szavazók 66 százaléka támogatta az európai alkotmányt.Franciaország az első alapító ország lett, amely elutasította az alkotmányos szerződést. Az eredmény várhatóan más referendumokra is kihat, például Hollandiában, ahol szerdán tartanak népszavazást az EU alkotmányáról, és ahol az előrejelzések szerint szintén a nemek többsége várható.
2005.05.30. 07:12:16 -
Évszázados melegrekordok dőlhetnek meg a hétfői napon
A meteorológusok szerint biztos, hogy 32,7 foknál melegebb lesz hétfőn, ezzel évszázados melegrekord dől meg. Keddre markáns hidegfront érkezik az országba, a viharos szél akár súlyos károkat is okozhat, de a mentők egyelőre a hét első munkanapjától tartanak. Aki tudja magáról, hogy érzékeny az erős napra, az ha csak teheti, a déli órákban maradjon árnyékban, tanácsolta a mentőszolgálat szóvivője. Keddre markáns hidegfront érkezik az országba viharos erejű széllel, amely hétfőről keddre virradó éjszaka elérheti a 100 kilométer/órás sebességet. Az ilyen erős szél már okozhat károkat. A hőmérséklet pedig várhatóan 10 fokkal esik vissza.
2005.05.30. 07:02:29
Ösztöndíjas foglalkoztatási program pályakezdőknek
Június 30-ig várják a pályakezdő fiatalok jelentkezését a munkaügyi tárca ösztöndíjas foglalkoztatási programjára. A nyertes pályázók bruttó havi juttatása 90 ezer forintról indul. A pályázat feltétele, hogy a diploma nem lehet két évnél "idősebb", előnyt jelent a felhasználói szintű számítástechnikai ismeret, valamint a nyelvtudás. Jelentkezési határidő június 30.
Rendben lezajlott a kánikulában a matematika érettségi
Szombat délelőtt 10 órakor megkezdődtek és mindenhol rendben lezajlottak a megismételt középszinű matematika és az idegen nyelvű írásbeli érettségik. A tételek reggel 6 órára érkeztek a megyei közigazgatási hivatalokba. Országosan 1050 iskolában 43290 diák írja újra a matematika középszintű írásbeli érettségit, 40972 tanuló a középiskolai eredményének beszámítását kérte. A vizsgákat új írásbeli vizsgatételekkel bonyolították le.
AutóShow a Várkörúton - a kínálat széles, az érdeklődő sok, a vevő kevés
Fehérvári Gyermeknap - családok százai a Zichy ligetben és a Vidámparki tónál
Megkezdődött a szezon a Velencei-tónál
Elérhetetlen a bronzérem - 12 gólos vereség Győrben
Az NB1-es női kézilabda bajnokság rájátszásának utolsó előtti fordulójában a Cornexi-Alcoa-HSB Holding csapata a győri Egyetemi Sportcsarnokban lépett pályára a Graboplast ETO vendégeként. A tartalékosan felálló Cornexi - Sugár, Siti, Kenyeres és Balogh is hiányzott - súlyos, 12 gólos vereséget szenvedett a bajnoki aranyéremért küzdő Győrtől. A 17. percben Tápai Szabina is befejezte a játékot - piros lappal kiállították - így a fehérváriaknak esélyük sem volt a hazaiak által diktált iram tartására. A Győr győzelmével életben tartotta "aranyos" reményeit, míg a Cornexi az utolsó, Fradi elleni találkozótól függetlenül a 2004-2005-ös bajnokság negyedik helyén végez. Győri Graboplast ETO - Cornexi-Alcoa-HSB Holding 30-18 (17-10)
Új dialízis központot adtak át a Szent György Kórházban
A zöldmezős beruházásban megépült új székesfehérvári egészségügyi intézmény félmilliárd forintba került. A kezdeti kilenc kezelőhelyet a növekvő beteglétszám miatt 14-re, majd 23-ra bővítették, ám a kezelőhelyiség területe nem nőtt. Jelenleg már 114 beteget kezelnek a dialízis központban és az úgynevezett gondozott betegek száma is meghaladja a 800 főt. A már nagyon várt, közel 1400 négyzetméteren fekvő 32 kezelőhelyes dialízis központot pénteken nyitották meg, az avatóbeszédet mondó Rácz Jenő egészségügyi miniszter jelenlétében.
Nem sikerült a döntőbe jutás - A Debrecen nyert az Albacomp otthonában
A férfi kosárlabda bajnoki rájátszás elődöntőjének negyedik mérkőzését rendezték az Alba Rega Sportcentrumban pénteken este. Az Albacomp bíztató első félidei játék után megtorpant, ez felhozta az addig sokat hibázó Debrecent, mely együttes a folytatásban agresszív védekezéssel és pontosabb játékkal fordított, és megnyerte a három győzelemig tartó párharcot. Albacomp-Debreceni Vadkakasok 64-70 (13-23, 22-5, 15-25, 14-17)
Cserepet nyert a város a Hiemer ház tetejére
3 millió forint értékben nyert cserepet Székesfehérvár Megyei Jogú Város Önkormányzata a Hiemer ház tetőhéjazatának cseréjére a Wienerberger Jövővár pályázaton. A felújítás során a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal szigorú előírásait kell követni, ennek megfelelően Tondach hódfarkú antikolt cserepet igényelt az Önkormányzat a Wienergerbertől. A sikeres pályázatnak köszönhetően a cég 3 millió forint értékű cseréppel járul hozzá a Hiemer-ház felújításához.