Hírek


/ 2005.09.25. 15:15:30 |

Az október 3-i részleges napfogyatkozáskor is lesznek programok a Szabadművelődés Házában

 A TIT Fejér Megyei Egyesületének Csillagászati és Ûrkutatási Szakosztálya, a Terkán Lajos Ismeretterjesztő Alapítvány, a Magyar Asztronautikai Társaság Székesfehérvári Csoportja, valamint a Szabadművelődés Háza nevében tisztelettel várja Önöket rendezvényeire. Szeptember 27-én kedden Hargitai Henrik az ELTE geológusa tart előadást Megtámadtuk az üstököst címmel, október 3-án részleges napfogyatkozás lesz és távcsöves bemutatót tartanak és november 5-én lesz a Szkeptikusok XI. Országos Konferenciája.

/ 2005.09.25. 14:53:37 |

Vízmérő leolvasás a Felsővárosban, a Belvárosban, Kisfaludon és Csalán

 Székesfehérváron a családi házas fogyasztóknál szeptember 27-től október 3-ig, a „I” ütemnek megfelelően, mely a következő városrészeket, illetve utcákat érinti a vízmérők leolvasása: Kertalja u. - Agyag u. közötti terület, Olaj u. - Kadocsa u által közrefogott terület, Belváros, valamint Csala és Kisfalud. Kérik fogyasztóinkat, tegyék hozzáférhetővé a vízmérőhelyeket. Ha ezt nem biztosítják, az előző időszak átlagfogyasztását tudják figyelembe venni.

/ 2005.09.25. 11:34:10 |

Ismét győzött az ARKSE az NB1/B-ben

Újabb győzelmet aratott a férfi kézilabda NB.I/B-ben az Alba Regia KSE. A dobogóra törő fehérvári együttes ezúttal az újonc Harkány ellen diadalmaskodott a Köfém csarnokban 35-24-re. Az ARKSE-ből kiemelkedett a 12 gólos Erdei Krisztián, de megtette a magáét az 5 találatig jutó Szabó Lajos és a 4-4 gólt jegyző Miss Zoltán valamint Molnár Csaba is. ARKSE - Harkány 35-24

/ 2005.09.25. 11:32:03 |

A fél város ott volt a Fehérvári Vígasságokon

 Ezrek látogattak ki szombaton a Fehérvári Vígasságokra: a Belváros délutánra megtelt, a Várkörúton az első Fehérvári Lecsófesztiválon több mint 50 bográcsban rotyott a lecsó, a Vidámparki-tónál pedig az I. Székesfehérvári Sárkányhajó Fesztiválon mintegy ezer ember volt. Kétségtelen, hogy hosszú ideje annyi ember, nem volt városi programokon, mint szombaton. A Városház téren már reggel korán alágyújtottak az ökörnek, a színpadon Vikidál Gyula, Szűcs Judith, Payer öcsi, LL Junior volt látható az estét pedig a Fanta Group utcabálja zárta. A jól sikerült rendezvényen a város elöljárói is ott voltak és a Városház térről természetesen nem hiányozhattak a pártok sátrai sem. KÉPGALÉRIA 1.KÉPGALÉRIA 2.
/ 2005.09.25. 11:29:52 |

Tornagyőztes az Albacomp

 A kecskeméti Gazdavár-Kupa második napján az Albacomp elsősorban Flowers és Bencze hatékony centerjátékának köszönhetően magabiztosan legyőzte a Szolnoki Olaj csapatát, és az utolsó (Univer) elleni mérkőzéstől függetlenül már tornagyőztes.

/ 2005.09.25. 11:26:49 |

Az élre törő Vidi - Most a REAC otthonában győzött az FC Fehérvár

 Az FC Fehérvár megtette a magáét, csupán az MTK dönthetett arról, hogy átengedi-e a listavezető pozíciót Csertői Aurél együttesének… A Borsodi Liga 6. fordulójában a Vidi az újonc REAC otthonában vendégszerepelt, s az alacsony színvonalú találkozó 38. percében Sitku Illés révén szerzett vezetést. A kiválóan játszó Sitku aztán a 60. percben kettőre növelte a fehérvári előnyt, s a vendéghelyzeteket követően a Rákospalota begyötörte szépítő találatát. Az FC Fehérvár újabb győzelmével a tabella élére ugrott, és az MTK vasárnapi döntetlenjével, a piros-kékek lettek a 6. forduló igazi nyertesei. REAC - FC Fehérvár 1-2 (0-1)

/ 2005.09.24. 07:41:51 |

Munkahelyteremtés és bővítés jövőre a Parmalatnál

 A hűtőkapacitás bővítését, és annak kapcsán 30 új munkahely teremtését tervezik jövőre a Parmalat Hungária Kft. új tulajdonosai - közölte az Alföldi Tej Értékesítő és Beszerző Kft. vezetőinek tájékoztatását követően Székesfehérvár polgármestere szerdán. Warvasovszky Tihamér a Menedzsment Fórumnak elmondta: az évi 16 milliárd forint árbevételt produkáló és a hazai tejtermelés 20-30 százalékát előállító tejtermelő csoport fontos célként jelölte meg a munkahelyek megőrzését. A Parmalat Hungária Rt.-nek jelenleg mintegy 300 dolgozója van. Székesfehérvár polgármestere szerint jelentős eredmény, hogy a cég eladásával sikerült a munkahelyeket és a tejfeldolgozó ipart megmenteni.

/ 2005.09.23. 22:22:09 |

Kigyulladt egy családi ház Velencén

Késő délután kigyulladt egy holland házaspár családi háza Velencén. A tűz a Kertész utcai épület garázsában keletkezett, majd gyorsan terjedt a tetőszerkezetre és a fa borítású hátsó homlokzatra is. Az épület mögötti udvarban füvet nyíró háziasszony csak akkor észlelte az esetet, amikor már kicsaptak a lángok a garázs ablakán. A fehérvári tűzoltók több gázpalackot kihoztak a pincéből és a velencei önkéntesekkel együtt másfél óra alatt eloltották a tüzet. A tűzoltóság képei az oltásról...
/ 2005.09.23. 20:04:50 |

Kötelező győzelem - Cornexi - Békéscsaba 26-16

A női kézilabda NB1 5. fordulójában a vártnál kisebb arányban, de igazolta a papírformát a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. A fehérváriak a sereghajtó, és eddig még pontot sem szerző Békéscsabát látta vendégül, s a Cornexi esélyt sem hagyva ellenfelének, tízgólos győzelmet aratott. Szabó Edina együttese villámrajtot vett, majd a vendégek felzárkózása után ismét elhúzott a viharsarkiaktól. A hazaiak sok hibát vétettek ugyan a támadások során, de így sem forgott veszélyben a bajnoki két pont. Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Békéscsaba 26-16 (15-6)

/ 2005.09.23. 16:45:01 |

Címvédésre készül az Alba Volán-FeVita - vasárnap rajtol a jégkorong bajnokság

 Hat magyar és egy szlovák csapat részvételével startol a 2005-2006-os jégkorong bajnokság. A történelmi pillanatot fehérváron élhetik át a sportág résztvevői, hiszen a honi pontvadászat nyitányán az Alba Volán-FeVita fogadja a szlovák 2. ligás Lokomotiva Nové Zamky, vagyis az Érsekújvár együttesét. A vendégcsapat teljes értékű harcosként száll csatába Magyarországon, tehát az is előfordulhat, hogy északi szomszédainkhoz kerül a bajnoki serleg.