Hírek
-
20 éve indult a Szent Jupát világkerülő útjára
Ezen a napon 1985 szeptember 26-án a Szent Jupát fedélzetén elindult Opatija kikötőjéből világ körüli útjára az első magyar vitorlás Fa Nándorral és Gál Józseffel. Két év múlva tértek ugyanide vissza. 1980-85 között két barát Fa Nándor és Gál József megépítette a 31 láb hosszú St. Jupát túrahajót, hogy délről megkerülve a Jóreménység és a Horn-fokot, körülvitorlázzák a Földet. A világhódító út (Opátia, Gibraltár, Kanári-szigetek, Zöld-foki-szigetek, Tristan da Cunha, Fokváros, Sydney, Auckland, Horn-fok, Buenos Aires, Montevideo, Rio de Janeiro és Gibraltár) akkor pontosan 717 napig tartott, a távolság pedig 70 000 kilométer volt.
2005.09.26. 07:17:16 -
Coro Di Capella Sistina ma este a Bazilikában
Az 1400 éves fennállású pápai kórus, a világ legrégebbi énekkara először szerepel Magyarországon. Műsoron lesz Palestrina, Josquin, Victoria, Perosi és Bartolucci művei, valamint gregorián tételek a római gyakorlat szerint. A Filharmónia bérletben rendezett koncertre jegyek is válthatók 2.000 forintos áron. Karmester: Monsignore Giuseppe Liberto.
2005.09.26. 07:09:28 -
Sikeres volt a fiatal tehetségeket felvonultató Helyi Lokál 3. fesztivál
A rengeteg városi program ellenére is meglepően sokan voltak kíváncsiak a Méhkasaula és Bőrgyár Kulturális Egyesület közös tehetségkutató fesztiváljára a Helyi Lokál 3-ra. A fesztiválon hét együttes és három lemezlovas zenélt egészen hajnalig. A képző- és iparművészeti kiállítást is rengetegen méltatták és a Bőrgyár falára vetített diákból kirakott fény utca is elnyerte a fiatalok tetszését. A szervezők a fesztivál végén egyetértettek abban, hogy abszolút sikeres volt a rendezvény. (Tekintse meg képgalériánkat!)
2005.09.25. 22:11:13 -
Győzelemmel kezdett az Alba Volán-FeVita
Szlovák harmadik vonalbeli ellenféllel nyitotta a magyar bajnoki küzdelmeket az Alba Volán-FeVita jégkorong csapata. A fehérváriak a Lokomotiva Nové Zámky együttesét látták vendégül a nyitányon, s az Érsekújvár csak a találkozó elején veszélyeztette a Volán pontgyűjtését. A szlovákok vezetése után Csibi két góljával fordított az Alba, majd Ondrejcsik is bevette a vendégek ketrecét, így az Alba Volán-FeVita kétgólos győzelemmel rajtolt a bajnokságban. Alba Volán-FeVita - Érsekújvár 3-1 (2-1, 1-0, 0-0)
2005.09.25. 19:58:34 -
Magyarország eleget tett az ózonréteg védelméről szóló uniós rendeletnek
A magaslégköri ózonréteget lebontó anyagokról szóló uniós rendelet végrehajtásának alkalmából rendezett szemináriumot a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium. A szemináriumon a magyar felhasználók tárgyaltak az Európai Bizottság három környezetvédelmi szakemberével az ózonréteg védelmére irányuló további lépésekről. Magyarországon az ózonkárosító anyagok felhasználása 1986-ra elérte a 7000 tonnát. Az ózonréteg elvékonyodását és így az UV-sugárzás növekedését okozó freont elsősorban szórópalackok, hűtőszekrények és hőszigetelő anyagok gyártásához használták. Ezek kiváltása az 1990-es évek elején kezdődött meg...
2005.09.25. 19:12:31
Az október 3-i részleges napfogyatkozáskor is lesznek programok a Szabadművelődés Házában
A TIT Fejér Megyei Egyesületének Csillagászati és Ûrkutatási Szakosztálya, a Terkán Lajos Ismeretterjesztő Alapítvány, a Magyar Asztronautikai Társaság Székesfehérvári Csoportja, valamint a Szabadművelődés Háza nevében tisztelettel várja Önöket rendezvényeire. Szeptember 27-én kedden Hargitai Henrik az ELTE geológusa tart előadást Megtámadtuk az üstököst címmel, október 3-án részleges napfogyatkozás lesz és távcsöves bemutatót tartanak és november 5-én lesz a Szkeptikusok XI. Országos Konferenciája.
Vízmérő leolvasás a Felsővárosban, a Belvárosban, Kisfaludon és Csalán
Székesfehérváron a családi házas fogyasztóknál szeptember 27-től október 3-ig, a „I” ütemnek megfelelően, mely a következő városrészeket, illetve utcákat érinti a vízmérők leolvasása: Kertalja u. - Agyag u. közötti terület, Olaj u. - Kadocsa u által közrefogott terület, Belváros, valamint Csala és Kisfalud. Kérik fogyasztóinkat, tegyék hozzáférhetővé a vízmérőhelyeket. Ha ezt nem biztosítják, az előző időszak átlagfogyasztását tudják figyelembe venni.
Ismét győzött az ARKSE az NB1/B-ben
Újabb győzelmet aratott a férfi kézilabda NB.I/B-ben az Alba Regia KSE. A dobogóra törő fehérvári együttes ezúttal az újonc Harkány ellen diadalmaskodott a Köfém csarnokban 35-24-re. Az ARKSE-ből kiemelkedett a 12 gólos Erdei Krisztián, de megtette a magáét az 5 találatig jutó Szabó Lajos és a 4-4 gólt jegyző Miss Zoltán valamint Molnár Csaba is. ARKSE - Harkány 35-24
A fél város ott volt a Fehérvári Vígasságokon
Tornagyőztes az Albacomp
A kecskeméti Gazdavár-Kupa második napján az Albacomp elsősorban Flowers és Bencze hatékony centerjátékának köszönhetően magabiztosan legyőzte a Szolnoki Olaj csapatát, és az utolsó (Univer) elleni mérkőzéstől függetlenül már tornagyőztes.
Az élre törő Vidi - Most a REAC otthonában győzött az FC Fehérvár
Az FC Fehérvár megtette a magáét, csupán az MTK dönthetett arról, hogy átengedi-e a listavezető pozíciót Csertői Aurél együttesének… A Borsodi Liga 6. fordulójában a Vidi az újonc REAC otthonában vendégszerepelt, s az alacsony színvonalú találkozó 38. percében Sitku Illés révén szerzett vezetést. A kiválóan játszó Sitku aztán a 60. percben kettőre növelte a fehérvári előnyt, s a vendéghelyzeteket követően a Rákospalota begyötörte szépítő találatát. Az FC Fehérvár újabb győzelmével a tabella élére ugrott, és az MTK vasárnapi döntetlenjével, a piros-kékek lettek a 6. forduló igazi nyertesei. REAC - FC Fehérvár 1-2 (0-1)
Munkahelyteremtés és bővítés jövőre a Parmalatnál
A hűtőkapacitás bővítését, és annak kapcsán 30 új munkahely teremtését tervezik jövőre a Parmalat Hungária Kft. új tulajdonosai - közölte az Alföldi Tej Értékesítő és Beszerző Kft. vezetőinek tájékoztatását követően Székesfehérvár polgármestere szerdán. Warvasovszky Tihamér a Menedzsment Fórumnak elmondta: az évi 16 milliárd forint árbevételt produkáló és a hazai tejtermelés 20-30 százalékát előállító tejtermelő csoport fontos célként jelölte meg a munkahelyek megőrzését. A Parmalat Hungária Rt.-nek jelenleg mintegy 300 dolgozója van. Székesfehérvár polgármestere szerint jelentős eredmény, hogy a cég eladásával sikerült a munkahelyeket és a tejfeldolgozó ipart megmenteni.
Kigyulladt egy családi ház Velencén
Kötelező győzelem - Cornexi - Békéscsaba 26-16
A női kézilabda NB1 5. fordulójában a vártnál kisebb arányban, de igazolta a papírformát a Cornexi-Alcoa-HSB Holding. A fehérváriak a sereghajtó, és eddig még pontot sem szerző Békéscsabát látta vendégül, s a Cornexi esélyt sem hagyva ellenfelének, tízgólos győzelmet aratott. Szabó Edina együttese villámrajtot vett, majd a vendégek felzárkózása után ismét elhúzott a viharsarkiaktól. A hazaiak sok hibát vétettek ugyan a támadások során, de így sem forgott veszélyben a bajnoki két pont. Cornexi-Alcoa-HSB Holding - Békéscsaba 26-16 (15-6)